> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

KINO ART SE VRACÍ

vloženo: 06.09.2017           komentářů: 0

KINO ART NABÍDNE PO LETNÍ PAUZE TŘI SNÍMKY Z KARLOVARSKÉHO FESTIVALU

Kino Ex • malý sál MěDK Karviná
SVĚT PODLE DALIBORKA • sobota 16. 9. 2017 • 19:00 hod. • vstupné 100 Kč
DVOJITÝ MILENEC • pátek 22. 9. 2017 • 19:00 hod. • vstupné 80 Kč
KŘIŽÁČEK • pátek 29. 9. 2017 • 19:00 hod. • vstupné 80 Kč

Milí příznivci artové kinematografie,
po prázdninové přestávce Vás ve druhé polovině září srdečně zveme do prostor malého sálu MěDK Karviná, kde budeme od 16. září opět pokračovat v našich pravidelných týdenních setkáních u pečlivě vybraných českých i zahraničních titulů. V pestré zářijové nabídce KINA ART tentokrát naleznete tři z velmi výrazných snímků, které byly v České republice premiérově uvedeny na 52. ročníku MFF Karlovy Vary. Cyklus nazvaný KARLOVY VARY V KINĚ EX bude zahrnovat hraný dokument, francouzský erotický thriller a samozřejmě českého vítěze hlavní ceny pro nejlepší film. Těšíme se na Vás!

Prvním snímkem, na který Vás v září v artu pozveme, bude v sobotu 16. 9. dokument provokatéra Víta Klusáka (např. Český sen) s názvem SVĚT PODLE DALIBORKA. Jeden z nejdiskutovanějších, nejvtipnějších a nejkontroverznějších českých dokumentů poslední doby, o němž se ale mluví, píše (a na nějž se pěje chvála) také v zahraničním tisku, portrétuje obyčejného českého „něžného neonacistu“ Dalibora K. z Prostějova, činí tak ale divácky přístupným způsobem, který chladným nenechá skutečně nikoho. V pátek 22. září pak uvedeme zřejmě nejsvůdnější snímek celé karlovarské nabídky, nový erotický thriller známého francouzského režiséra Françoise Ozona DVOJITÝ MILENEC, který krom zajímavého skloubení psychoanalýzy s fenoménem dvojčat zaujme i formální stránkou, která vzdává holt legendárním filmům jako Rosemary má děťátko nebo Základní instinkt. A konečně v pátek 29. 9. uvedeme rovněž poetický snímek Václava Kadrnky KŘIŽÁČEK, který se stal po dlouhých patnácti letech dalším zástupcem domácí kinematografie, který v Karlových Varech získal hlavní cenu – Křišťálový glóbus pro nejlepší film. V hlavní roli snímku na motivy básně Jaroslava Vrchlického exceluje Karel Roden.

Vstupenky zakoupíte v pokladnách MěDK a kina Centrum Karviná nebo na našem webu www.kinokarvina.cz, kde lze místa rovněž rezervovat.
Informuje ředitelka MěDK Karviná Mgr. Olga Humplíková a Jakub Gajdica, vedoucí karvinských kin.

autor: MěDK Karviná

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

08.11.2017

Taxikář přišel o mobil
Policisté z obvodního oddělení Orlová prověřují případ krádeže, ke které došlo během noční jízdy ve vozidle taxislužby. Dosud neznámý pachatel měl během dnešní jízdy z Karviné do Orlové odcizit v době od 04:30 do 06:30 hodin mobilní telefon, který byl uložen v přihrádce mezi předními sedadly. Poškozené organizaci tak vznikla škoda tři tisíce korun.

30.09.2017

Zloděj odcizil z trezoru 450 tisíc korun
Pachatel udeřil koncem září, informovali policisté. „Pachatel vnikl do administrativní budovy, následně překonal uzamčení trezoru, který se zde nacházel, a odcizil z něj finanční hotovost přesahující částku 450 tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Richard Palát.

18.02.2017

Dopravní nehoda
Včera (v pátek) krátce před 20. hodinou došlo na Karvinsku k dopravní nehodě. Muž (ročník 1994) řídil nákladní vozidlo (speciální, jednalo se o cisternu). Při jízdě po silnici č. 474 ve směru od Karviné na Havířov, poblíž Horní Suché, narazil z dosud nezjištěných příčin do pravých svodidel. Vozidlo sjelo po nárazu mimo komunikaci a převrátilo se na střechu. Při nehodě zemřel spolujezdec ve vozidle (ročník 1992), řidič utrpěl zranění a byl předán zdravotníkům.

17.02.2017

Recidivista stane znovu před soudem
Recidivista půjde znovu před soud. Komisař Služby kriminální policie a vyšetřování v Orlové zahájil trestní stíhání proti 31letému muži z Orlové. Obvinil ho ze spáchání pokračujícího přečinu krádeže, přečinu poškození cizí věci, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Muži bylo prokázáno dvanáct skutků majetkové trestné činnosti. Svoji pozornost zaměřoval různě, někdy to byla jen příležitost, jindy se předem domluvil s kumpány. Jeho skutky jsou evidovány od začátku prosince 2016. Začal krádeží v bytě u svého známého, tam si vzal tablet. Později v jedné herně využil chvilkové nepřítomnosti personálu a odcizil peníze. To samé zopakoval hned na začátku ledna v jiné orlovské herně. Taktéž z neuzamčené zásuvky odcizil hotovost. Mezitím v místní restauraci odcizil odloženou pánskou bundu. Poškozený přišel o peníze, doklady a platební karty.

09.01.2017

Tragická kolize
V pondělí 9. ledna 2017 krátce před devátou hodinou došlo na silnici I. třídy ulice Ostravská k dopravní nehodě se smrtelným zraněním Sedmašedesátiletý řidič vozidla Opel Vivaro jel ve směru od Karviné na Orlovou. V mírné pravotočivé zatáčce, z dosud nezjištěných příčin, zezadu narazil do nákladního vozidla Tatra. Obě vozidla jela v pravém jízdním pruhu, ve stejném směru. Po střetu řidič vozidla Opel Vivaro utrpěl zranění, která nebyla slučitelná se životem. Ještě na místě nehody zemřel. Jednašedesátiletý řidič nákladního vozidla zraněn nebyl. Provedené zkoušky na přítomnost alkoholu i omamných psychotropních látek a jedů byly u řidiče náklaďáku negativní. Po dobu vyšetřování byla doprava v místě nehody omezena, řízena policisty. Vyšetřování příčin a zavinní nehody se smrtelným zraněním si převzala služba kriminální policie a vyšetřování.