> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Bohumíně letos opravují rekordní

vloženo: 08.09.2017           komentářů: 0

Bohumíně letos opravují rekordní počet chodníků i cest*

BOHUMÍN – Rekordních 24 milionů korun letos investují v Bohumíně do oprav komunikací. Zdejší radní navýšili částku na jejich obnovu díky skvělému hospodaření o téměř dvojnásobek. Původně se počítalo pouze s 12 miliony korun.

Nový povrch díky tomu dostaly chodníky i cesty ve všech sedmi městských částech. Město s nimi začalo už v dubnu a dokončí je až v listopadu. Momentálně stavaři pracují na novém povrchu v areálu Bohumínské městské nemocnice.

U chodníků se letos náklady vyšplhaly na téměř 10 milionů korun. Rekonstrukce se dočkalo téměř 20 úseků. Největší proměnou prošly letos chodníky na sídlišti v Bezručově ulici, pokračovalo se i v další etapě rekonstrukce chodníků v Šunychelské ulici. V Mládežnické ulici ve Skřečoni proběhla další etapa oprava nejen chodníku, ale i zdejší cesty.
V centru Bohumína se dočkal chodník ve Vrchlického ulici, a to
od knihovny až po základní školu.

Stavbaři před pár dny dokončili chodník ve Slezské ulici poblíž
starobohumínské hasičské zbrojnice. Bezmála stometrový úsek využívají například děti při cestě do místní školy, do konce září k němu proto přibude ještě nasvětlený přechod. Dokončit teď zbývají ještě tři úseky chodníků, dva z nich jsou v Pudlově, jeden v centru Bohumína.

První se nachází v Drátovenské ulici a vede kolem místní noclehárny a denního centra pro bezdomovce. Druhý leží vedle restaurace U Studny. /„Jde o nejdelší/ /z letos rekonstruovaných chodníků./ /Práce se budou týkat 250 metrů/ /dlouhého úseku. Začíná v Ostravské/ /ulici u bývalé samoobsluhy./ /Pokračuje kolem kaple, restaurace a za zatáčkou až k autobusové/ /zastávce poblíž benzinky,“ /přiblížil Roman Pak z odboru
životního prostředí a služeb bohumínské radnice. Třetí chodník je v Lidické ulici v centru Bohumína. Spolu s ním se bude opravovat i autobusová čekárna. Starou plechovou nahradí moderní prosklená. A stejná proměna čeká letos i čekárnu v ulici Čs. armády u bývalé Rybeny. Jde o poslední dva zastaralé plechové autobusové přístřešky v Bohumíně.

Do oprav komunikací investují v Bohumíně každoročně miliony korun. Obvykle v průběhu//roku finance ještě navyšují a rozšiřují i počet opravovaných míst.///„Lokality k opravám vybíráme po prohlídkách v terénu, na které vyjíždíme i několikrát do roka. Opravy v letošním roce ještě nejsou dokončeny, ale my už příští týden budeme objíždět město a vybírat, které komunikace opravíme v příštím roce. V zásobníku námětů máme hned několik desítek míst. Přednost dostávají více poškozené
úseky či frekventovaná a strategická místa. Díky brzkým přípravám se pak dostáváme k nižším cenám za opravy a můžeme si dovolit opravit jich více. Letos proto obnova povrchů potrvá až do podzimu,“ /prozradil starosta Bohumína Petr Vícha.

Zatímco do chodníků šlo letos téměř 10 milionů, opravy cest se vyšplhaly na 14 milionů korun, což je o 6 milionů více, než bylo původně v plánu. „Díky skvělému hospodářskému výsledku jsme mohli peníze na opravy cest ještě navýšit a rozšířit opravy. Nového asfaltu se tak dočkala celá ulice Na Úvoze v Záblatí, přestože původně byla v plánu oprava jen její nejpoškozenější části,“ /doplnil Vícha. V centru se nový asfalt pokládal
například na části Masarykovy ulice, betonovou plochu u dopravního hřiště v Hobbyparku nahradil asfalt a opravy se dočkaly i části ulic Na Hrázi a Podvojná.

Na opravách komunikací v Bohumíně nešetří. Pokud je třeba, objem financí se na jejich renovace navyšuje. Třeba předloni startovaly opravy chodníků a cest na 10 milionech, nakonec se ale opravily komunikace za 17 milionů. Vloni se počítalo s opravami za 10 milionů a ve finále skončily na 13 milionech. Letošní rok je z hlediska oprav rekordní, původně se počítalo s 12 miliony a nakonec se realizují opravy za dvojnásobek.

autor: Lucie Kolková tisková mluvčí

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

08.11.2017

Taxikář přišel o mobil
Policisté z obvodního oddělení Orlová prověřují případ krádeže, ke které došlo během noční jízdy ve vozidle taxislužby. Dosud neznámý pachatel měl během dnešní jízdy z Karviné do Orlové odcizit v době od 04:30 do 06:30 hodin mobilní telefon, který byl uložen v přihrádce mezi předními sedadly. Poškozené organizaci tak vznikla škoda tři tisíce korun.

30.09.2017

Zloděj odcizil z trezoru 450 tisíc korun
Pachatel udeřil koncem září, informovali policisté. „Pachatel vnikl do administrativní budovy, následně překonal uzamčení trezoru, který se zde nacházel, a odcizil z něj finanční hotovost přesahující částku 450 tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Richard Palát.

18.02.2017

Dopravní nehoda
Včera (v pátek) krátce před 20. hodinou došlo na Karvinsku k dopravní nehodě. Muž (ročník 1994) řídil nákladní vozidlo (speciální, jednalo se o cisternu). Při jízdě po silnici č. 474 ve směru od Karviné na Havířov, poblíž Horní Suché, narazil z dosud nezjištěných příčin do pravých svodidel. Vozidlo sjelo po nárazu mimo komunikaci a převrátilo se na střechu. Při nehodě zemřel spolujezdec ve vozidle (ročník 1992), řidič utrpěl zranění a byl předán zdravotníkům.

17.02.2017

Recidivista stane znovu před soudem
Recidivista půjde znovu před soud. Komisař Služby kriminální policie a vyšetřování v Orlové zahájil trestní stíhání proti 31letému muži z Orlové. Obvinil ho ze spáchání pokračujícího přečinu krádeže, přečinu poškození cizí věci, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Muži bylo prokázáno dvanáct skutků majetkové trestné činnosti. Svoji pozornost zaměřoval různě, někdy to byla jen příležitost, jindy se předem domluvil s kumpány. Jeho skutky jsou evidovány od začátku prosince 2016. Začal krádeží v bytě u svého známého, tam si vzal tablet. Později v jedné herně využil chvilkové nepřítomnosti personálu a odcizil peníze. To samé zopakoval hned na začátku ledna v jiné orlovské herně. Taktéž z neuzamčené zásuvky odcizil hotovost. Mezitím v místní restauraci odcizil odloženou pánskou bundu. Poškozený přišel o peníze, doklady a platební karty.

09.01.2017

Tragická kolize
V pondělí 9. ledna 2017 krátce před devátou hodinou došlo na silnici I. třídy ulice Ostravská k dopravní nehodě se smrtelným zraněním Sedmašedesátiletý řidič vozidla Opel Vivaro jel ve směru od Karviné na Orlovou. V mírné pravotočivé zatáčce, z dosud nezjištěných příčin, zezadu narazil do nákladního vozidla Tatra. Obě vozidla jela v pravém jízdním pruhu, ve stejném směru. Po střetu řidič vozidla Opel Vivaro utrpěl zranění, která nebyla slučitelná se životem. Ještě na místě nehody zemřel. Jednašedesátiletý řidič nákladního vozidla zraněn nebyl. Provedené zkoušky na přítomnost alkoholu i omamných psychotropních látek a jedů byly u řidiče náklaďáku negativní. Po dobu vyšetřování byla doprava v místě nehody omezena, řízena policisty. Vyšetřování příčin a zavinní nehody se smrtelným zraněním si převzala služba kriminální policie a vyšetřování.