> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Bohumíně letos opravují rekordní

vloženo: 08.09.2017           komentářů: 0

Bohumíně letos opravují rekordní počet chodníků i cest*

BOHUMÍN – Rekordních 24 milionů korun letos investují v Bohumíně do oprav komunikací. Zdejší radní navýšili částku na jejich obnovu díky skvělému hospodaření o téměř dvojnásobek. Původně se počítalo pouze s 12 miliony korun.

Nový povrch díky tomu dostaly chodníky i cesty ve všech sedmi městských částech. Město s nimi začalo už v dubnu a dokončí je až v listopadu. Momentálně stavaři pracují na novém povrchu v areálu Bohumínské městské nemocnice.

U chodníků se letos náklady vyšplhaly na téměř 10 milionů korun. Rekonstrukce se dočkalo téměř 20 úseků. Největší proměnou prošly letos chodníky na sídlišti v Bezručově ulici, pokračovalo se i v další etapě rekonstrukce chodníků v Šunychelské ulici. V Mládežnické ulici ve Skřečoni proběhla další etapa oprava nejen chodníku, ale i zdejší cesty.
V centru Bohumína se dočkal chodník ve Vrchlického ulici, a to
od knihovny až po základní školu.

Stavbaři před pár dny dokončili chodník ve Slezské ulici poblíž
starobohumínské hasičské zbrojnice. Bezmála stometrový úsek využívají například děti při cestě do místní školy, do konce září k němu proto přibude ještě nasvětlený přechod. Dokončit teď zbývají ještě tři úseky chodníků, dva z nich jsou v Pudlově, jeden v centru Bohumína.

První se nachází v Drátovenské ulici a vede kolem místní noclehárny a denního centra pro bezdomovce. Druhý leží vedle restaurace U Studny. /„Jde o nejdelší/ /z letos rekonstruovaných chodníků./ /Práce se budou týkat 250 metrů/ /dlouhého úseku. Začíná v Ostravské/ /ulici u bývalé samoobsluhy./ /Pokračuje kolem kaple, restaurace a za zatáčkou až k autobusové/ /zastávce poblíž benzinky,“ /přiblížil Roman Pak z odboru
životního prostředí a služeb bohumínské radnice. Třetí chodník je v Lidické ulici v centru Bohumína. Spolu s ním se bude opravovat i autobusová čekárna. Starou plechovou nahradí moderní prosklená. A stejná proměna čeká letos i čekárnu v ulici Čs. armády u bývalé Rybeny. Jde o poslední dva zastaralé plechové autobusové přístřešky v Bohumíně.

Do oprav komunikací investují v Bohumíně každoročně miliony korun. Obvykle v průběhu//roku finance ještě navyšují a rozšiřují i počet opravovaných míst.///„Lokality k opravám vybíráme po prohlídkách v terénu, na které vyjíždíme i několikrát do roka. Opravy v letošním roce ještě nejsou dokončeny, ale my už příští týden budeme objíždět město a vybírat, které komunikace opravíme v příštím roce. V zásobníku námětů máme hned několik desítek míst. Přednost dostávají více poškozené
úseky či frekventovaná a strategická místa. Díky brzkým přípravám se pak dostáváme k nižším cenám za opravy a můžeme si dovolit opravit jich více. Letos proto obnova povrchů potrvá až do podzimu,“ /prozradil starosta Bohumína Petr Vícha.

Zatímco do chodníků šlo letos téměř 10 milionů, opravy cest se vyšplhaly na 14 milionů korun, což je o 6 milionů více, než bylo původně v plánu. „Díky skvělému hospodářskému výsledku jsme mohli peníze na opravy cest ještě navýšit a rozšířit opravy. Nového asfaltu se tak dočkala celá ulice Na Úvoze v Záblatí, přestože původně byla v plánu oprava jen její nejpoškozenější části,“ /doplnil Vícha. V centru se nový asfalt pokládal
například na části Masarykovy ulice, betonovou plochu u dopravního hřiště v Hobbyparku nahradil asfalt a opravy se dočkaly i části ulic Na Hrázi a Podvojná.

Na opravách komunikací v Bohumíně nešetří. Pokud je třeba, objem financí se na jejich renovace navyšuje. Třeba předloni startovaly opravy chodníků a cest na 10 milionech, nakonec se ale opravily komunikace za 17 milionů. Vloni se počítalo s opravami za 10 milionů a ve finále skončily na 13 milionech. Letošní rok je z hlediska oprav rekordní, původně se počítalo s 12 miliony a nakonec se realizují opravy za dvojnásobek.

autor: Lucie Kolková tisková mluvčí

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

27.05.2018

Kola v kurzu…
Policisté prověřují okolnosti krádeže dvou jízdních kol, ke které mělo dojít v noci ze čtvrtku na pátek. Neznámý pachatel odcizil z poschodí domu v obci Albrechtice v okrese Těrlicko jízdní kolo jištěné zámkem v hodnotě 9 000 korun. V průběhu prověřování této krádeže byla zjištěna krádež dalšího kola v domě, konkrétně ze suterénu objektu. Majitel tohoto jízdního kola si ho cenil na téměř 10 000 korun

24.05.2018

Kolize řidiče na skútru
Karvinsko - pod vlivem alkoholu nezvládl řízení a narazil do auta... Ve čtvrtek 24. 5. krátce před třináctou hodinou v Bohumíně vjížděl 53letý muž na malé motorce zn. Jonway Korado na ulici Mládežnickou. Manévr nezvládl a přední části narazil do stojícího vozidla Citroën C4 Picasso. Po nárazu motorkář spadl na silnici. Polciisté u něj provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní. Hodnota se zastavila na 1,7 promile. Muž byl převezen na ošetření do nemocnice, a poté na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

17.05.2018

Nová forma podvodu
V minulých dnech karvinští policisté zahájili úkony trestního řízení a prověřují podvodné jednání, které bylo směřováno na seniorku s úmyslem získat peníze. Paní ve věku 85 let zavolal neznámý a představil se jako její vnuk. Žádal zaslání několika desítek tisíc korun. Žena v dobré víře pomoct, zašla na poštu a peníze ihned poslala. Nechala se přesvědčit o zaslání peněz formou on-line prostřednictvím společnosti, která takové služby nabízí. Máme za to, že takové finanční úkony jsou pro seniory obtížné a zatěžující, i přesto babička udělala vše, aby „vnukovi“ pomohla.Ukázalo se, že paní uvěřila podvodníkovi a nechala se oklamat, o peníze přišla.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista. V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

08.11.2017

Taxikář přišel o mobil
Policisté z obvodního oddělení Orlová prověřují případ krádeže, ke které došlo během noční jízdy ve vozidle taxislužby. Dosud neznámý pachatel měl během dnešní jízdy z Karviné do Orlové odcizit v době od 04:30 do 06:30 hodin mobilní telefon, který byl uložen v přihrádce mezi předními sedadly. Poškozené organizaci tak vznikla škoda tři tisíce korun.