> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

KINO CENTRUM KARVINÁ OPĚT HLÁSÍ

vloženo: 13.01.2018           komentářů: 0

KINO CENTRUM KARVINÁ OPĚT HLÁSÍ REKORDNÍ NÁVŠTĚVNOST!
Rok 2017 byl již rokem, v jehož celém průběhu se karvinští diváci mohli nerušeně vydávat do svého premiérového kina Centrum a vychutnat si vše, co jim může nabídnout. Vedle bohaté dramaturgické nabídky složené nejen z premiér, ale také z velkého počtu speciálních projekcí a filmových cyklů zaměřených na různé skupiny obyvatel (projekce pro seniory, cykly pro děti, půlnoční premiéry, záznamy koncertů, tituly cyklu Světové umění či úspěšný start nového cyklu s doprovodným programem „Babské kino“) šlo také o širokou nabídku doprovodných služeb a tradičně vysoký standard diváckého komfortu i technické kvality projekcí.

Jsme proto velice rádi, že jsme na jeho konci mohli konstatovat, že rok 2017 byl z hlediska výsledků rokem rekordním! Návštěvnost kina Centrum poprvé za posledních 20 let překročila magickou hranici 50 tisíc diváků (50 547) a naše kino se také opět probojovalo do dvacítky jednosálových kin s nejvyšší návštěvností v ČR, mezi nimiž se umístilo ve své moderní historii dosud nejvýše - na 17. místě! Připočteme-li k rekordní návštěvnosti kina Centrum také výsledky kina Ex v MěDK Karviná a Letního kina v parku Boženy Němcové, které loni také trhalo rekordy (a s celkovou návštěvou 4150 diváků zaznamenalo nejlepší výsledek za posledních 23 let!), dostaneme celkovou návštěvnost všech filmových představení v karvinských kinech 58 161 diváků, což je více, než činí celkový počet obyvatel žijících na území Karviné, takže jsme teoreticky mohli přivítat každého z vás!

Nejvíce diváků přilákaly loni rodinné tituly Mimi šéf (2873 div.), Já, padouch 3 (2571 div.) a Špunti na vodě (2435 div.). Dvoutisícovou hranici překonal také snímek Šmoulové: Zapomenutá vesnice (2119 div.) a téměř se to povedlo i pátému nejnavštěvovanějšímu filmu roku, druhému dílu erotické série Padesát odstínů temnoty (1991 div.). V první desítce se nakonec umístily celkem 4 české filmy: kromě zmíněných Špuntů na vodě také komedie Všechno nebo nic (1692 div.) a Po strništi bos (1525 div.). Celkově desátým místem příjemně překvapila hudební balada Muzzikanti (1269 div.). Nejúspěšnějším hororem roku se stal snímek To. Mezi akčními filmy kraloval Thor: Ragnarok.

Děkujeme našim divákům za jejich přízeň, kterou vnímáme také jako závazek k dalšímu rozvoji programové nabídky a poskytovaných služeb. Kam můžeme zařadit některé naše loňské novinky, např. instalaci moderních Full HD obrazovek pro prezentaci filmových plakátů, které naši diváci již naleznou jak v budově kina Centrum, tak ve foyer MěDK Karviná, nebo zprovoznění druhé pokladny v kině Centrum pro zajištění plynulejšího a rychlejšího odbavení diváků u vybraných (exponovaných) projekcí.
Děkujeme Vám za věrnost a těšíme se na viděnou ve Vašem kině!

Informuje ředitelka MěDK Karviná Mgr. Olga Humplíková a Jakub Gajdica, vedoucí karvinských kin.

autor: MěDK Karviná

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

26.09.2018

Autobus srazil mladíka
Autobus jel ze směru od ulice Opletalova do městské části Šumbark. Bezprostředně za křižovatkou, na ulici Okružní, na vyznačeném přechodu pro chodce srazil pravou přední části přecházejícího 16letého mladíka, který přecházel z pohledu řidiče zleva doprava. V opačeném směru před přechodem zastavilo osobní vozidlo Hyundai Getz a jeho řidič chlapci vozovku přejít umožnil.Sražený chodec byl po střetu převezen do fakultní nemocnice. Podle dostupných informací jeho zranění je zatím klasifikováno jako lehké. Zkouška na přítomnost alkoholu v dechu byla provedena u řidiče autobusu, s negativním výsledkem. Prvotním odhadem na autobusu je škoda 100 tisíc.

18.09.2018

(NE) řidička sešlápla plyn
Karvinsko - jen shodou šťastných náhod jízda neskončila tragicky.. Nárazem do plotu skončila nebezpečná a zběsilá jízda 29leté řidičky vozidla VW Caddy. Na začátku byla běžná silniční kontrola naplánovaná v Havířově na ulici Ostravská. Dnes hodinu po půlnoci policisté Speciální pořádkové jednotky krajského ředitelství Ostrava znamením chtěli zastavit ke kontrole vozidlo VW Caddy. V tu chvíli ještě neznámý řidič, na znamení začal zpomalovat, ale vzápětí zrychlil a z místa kontroly začal ujíždět.

23.08.2018

Snažili se uniknout policejní kontrole
V noci na úterý se v Karviné snažila vyhnout silniční kontrole osádka vozidla Audi. Krátce po půlnoci projíždělo po ulici Třída 17. listopadu v Karviné rychle jedoucí vozidlo Audi ve směru z Karviné na Český Těšín. Hlídkou policistů SPJ byl řidič vozidla vyzván k zastavení, ovšem na tuto výzvu nereagoval a začal hlídce na výjezdu z Karviné ujíždět, přičemž kličkoval mezi oběma směry jízdy. Po ujetí čtyř kilometrů řidič prudce vozidlo zastavil na ulici Těšínská, vystoupil a z místa utekl. Policisté zadrželi osádku vozidla, tři muže a jednu ženu, všechny polské národnosti. Provedenou kontrolou bylo ve vozidle nalezeno několik sáčků s nezjištěnou krystalickou látkou.

20.08.2018

Skočil pod vlak
Muž na karvinském nádraží skočil pod vlak, střet nepřežil V pondělí dopoledne došlo v Karviné k tragické události na železniční stanici. Dle dosud zjištěných informací dvaašedesátiletý muž z Karviné skočil pod projíždějící vlakovou soupravu, která jela ve směru od Bohumína. Vlivem střetu utrpěl mnohočetná poranění neslučitelná se životem a tím došlo k jeho okamžitému usmrcení.

20.08.2018

Krádež mysliveckých posedů
Policisté v Těrlicku řeší kuriózní případ krádeže. Na volně přístupných pozemcích v obci Albrechtice dosud neznámý pachatel odcizil v období od soboty do pondělí celkem tři dřevěné myslivecké posedy. Předběžná škoda byla poškozenou organizací vyčíslena na 10 000 korun.