> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

KINO CENTRUM KARVINÁ OPĚT HLÁSÍ

vloženo: 13.01.2018           komentářů: 0

KINO CENTRUM KARVINÁ OPĚT HLÁSÍ REKORDNÍ NÁVŠTĚVNOST!
Rok 2017 byl již rokem, v jehož celém průběhu se karvinští diváci mohli nerušeně vydávat do svého premiérového kina Centrum a vychutnat si vše, co jim může nabídnout. Vedle bohaté dramaturgické nabídky složené nejen z premiér, ale také z velkého počtu speciálních projekcí a filmových cyklů zaměřených na různé skupiny obyvatel (projekce pro seniory, cykly pro děti, půlnoční premiéry, záznamy koncertů, tituly cyklu Světové umění či úspěšný start nového cyklu s doprovodným programem „Babské kino“) šlo také o širokou nabídku doprovodných služeb a tradičně vysoký standard diváckého komfortu i technické kvality projekcí.

Jsme proto velice rádi, že jsme na jeho konci mohli konstatovat, že rok 2017 byl z hlediska výsledků rokem rekordním! Návštěvnost kina Centrum poprvé za posledních 20 let překročila magickou hranici 50 tisíc diváků (50 547) a naše kino se také opět probojovalo do dvacítky jednosálových kin s nejvyšší návštěvností v ČR, mezi nimiž se umístilo ve své moderní historii dosud nejvýše - na 17. místě! Připočteme-li k rekordní návštěvnosti kina Centrum také výsledky kina Ex v MěDK Karviná a Letního kina v parku Boženy Němcové, které loni také trhalo rekordy (a s celkovou návštěvou 4150 diváků zaznamenalo nejlepší výsledek za posledních 23 let!), dostaneme celkovou návštěvnost všech filmových představení v karvinských kinech 58 161 diváků, což je více, než činí celkový počet obyvatel žijících na území Karviné, takže jsme teoreticky mohli přivítat každého z vás!

Nejvíce diváků přilákaly loni rodinné tituly Mimi šéf (2873 div.), Já, padouch 3 (2571 div.) a Špunti na vodě (2435 div.). Dvoutisícovou hranici překonal také snímek Šmoulové: Zapomenutá vesnice (2119 div.) a téměř se to povedlo i pátému nejnavštěvovanějšímu filmu roku, druhému dílu erotické série Padesát odstínů temnoty (1991 div.). V první desítce se nakonec umístily celkem 4 české filmy: kromě zmíněných Špuntů na vodě také komedie Všechno nebo nic (1692 div.) a Po strništi bos (1525 div.). Celkově desátým místem příjemně překvapila hudební balada Muzzikanti (1269 div.). Nejúspěšnějším hororem roku se stal snímek To. Mezi akčními filmy kraloval Thor: Ragnarok.

Děkujeme našim divákům za jejich přízeň, kterou vnímáme také jako závazek k dalšímu rozvoji programové nabídky a poskytovaných služeb. Kam můžeme zařadit některé naše loňské novinky, např. instalaci moderních Full HD obrazovek pro prezentaci filmových plakátů, které naši diváci již naleznou jak v budově kina Centrum, tak ve foyer MěDK Karviná, nebo zprovoznění druhé pokladny v kině Centrum pro zajištění plynulejšího a rychlejšího odbavení diváků u vybraných (exponovaných) projekcí.
Děkujeme Vám za věrnost a těšíme se na viděnou ve Vašem kině!

Informuje ředitelka MěDK Karviná Mgr. Olga Humplíková a Jakub Gajdica, vedoucí karvinských kin.

autor: MěDK Karviná

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

27.05.2018

Kola v kurzu…
Policisté prověřují okolnosti krádeže dvou jízdních kol, ke které mělo dojít v noci ze čtvrtku na pátek. Neznámý pachatel odcizil z poschodí domu v obci Albrechtice v okrese Těrlicko jízdní kolo jištěné zámkem v hodnotě 9 000 korun. V průběhu prověřování této krádeže byla zjištěna krádež dalšího kola v domě, konkrétně ze suterénu objektu. Majitel tohoto jízdního kola si ho cenil na téměř 10 000 korun

24.05.2018

Kolize řidiče na skútru
Karvinsko - pod vlivem alkoholu nezvládl řízení a narazil do auta... Ve čtvrtek 24. 5. krátce před třináctou hodinou v Bohumíně vjížděl 53letý muž na malé motorce zn. Jonway Korado na ulici Mládežnickou. Manévr nezvládl a přední části narazil do stojícího vozidla Citroën C4 Picasso. Po nárazu motorkář spadl na silnici. Polciisté u něj provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní. Hodnota se zastavila na 1,7 promile. Muž byl převezen na ošetření do nemocnice, a poté na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

17.05.2018

Nová forma podvodu
V minulých dnech karvinští policisté zahájili úkony trestního řízení a prověřují podvodné jednání, které bylo směřováno na seniorku s úmyslem získat peníze. Paní ve věku 85 let zavolal neznámý a představil se jako její vnuk. Žádal zaslání několika desítek tisíc korun. Žena v dobré víře pomoct, zašla na poštu a peníze ihned poslala. Nechala se přesvědčit o zaslání peněz formou on-line prostřednictvím společnosti, která takové služby nabízí. Máme za to, že takové finanční úkony jsou pro seniory obtížné a zatěžující, i přesto babička udělala vše, aby „vnukovi“ pomohla.Ukázalo se, že paní uvěřila podvodníkovi a nechala se oklamat, o peníze přišla.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista. V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

08.11.2017

Taxikář přišel o mobil
Policisté z obvodního oddělení Orlová prověřují případ krádeže, ke které došlo během noční jízdy ve vozidle taxislužby. Dosud neznámý pachatel měl během dnešní jízdy z Karviné do Orlové odcizit v době od 04:30 do 06:30 hodin mobilní telefon, který byl uložen v přihrádce mezi předními sedadly. Poškozené organizaci tak vznikla škoda tři tisíce korun.