> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

MĚDK KARVINÁ ZPŘÍJEMNÍ DĚTEM

vloženo: 04.02.2018           komentářů: 0

MĚDK KARVINÁ ZPŘÍJEMNÍ DĚTEM JARNÍ PRÁZDNINY VESELOU POHÁDKOU PLNOU LIDOVÝCH PÍSNIČEK A TRADIC

7. 2. 2018 • 10:00 hodin • velký sál MěDK Karviná
MěDK Karviná srdečně zve všechny své malé diváky a jejich rodiče ve středu 7. února 2018 v 10:00 hodin do svého velkého sálu na divadelní představení cyklu POHÁDKOVÉ PRÁZDNINY s názvem JAK ANIČKA O MASOPUSTU KE ŠTĚSTÍ PŘIŠLA. Čeká Vás milý pohádkový příběh o děvečce, která přichází do služby k bohatému hospodáři právě ve chvíli příprav masopustních oslav a děti spolu s ní zjistí, proč se masopust vůbec slaví, co na něm nesmí chybět, jaký je smysl tradičních maškar nebo proč se masopustnímu čtvrtku říká „Tučný“. Prostřednictvím veselého příběhu, v němž se Anička zamiluje do jedné z masek, ale netuší, kdo se pod ní skrývá, prožijí děti na vlastní kůži celý staročeský masopustní rituál s lidovými písničkami a koledami, včetně pohřbívání basy i velkého bálu.
Krásné, veselé, výpravné i poučné představení s bohatou scénickou i kostýmní výbavou Vám sehraje hostující pražské Liduščino divadlo.
Představení je určeno dětem od 4 let.
Vstupenky v předprodeji v ceně 60 Kč zakoupíte v pokladnách MěDK a kina Centrum Karviná, a také na webu www.medk.cz. Akce je součástí projektu Karvinská kulturní setkání podpořeného Nadací OKD.
Informuje ředitelka MěDK Karviná Mgr. Olga Humplíková.

autor: MěDK Karviná

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

27.05.2018

Kola v kurzu…
Policisté prověřují okolnosti krádeže dvou jízdních kol, ke které mělo dojít v noci ze čtvrtku na pátek. Neznámý pachatel odcizil z poschodí domu v obci Albrechtice v okrese Těrlicko jízdní kolo jištěné zámkem v hodnotě 9 000 korun. V průběhu prověřování této krádeže byla zjištěna krádež dalšího kola v domě, konkrétně ze suterénu objektu. Majitel tohoto jízdního kola si ho cenil na téměř 10 000 korun

24.05.2018

Kolize řidiče na skútru
Karvinsko - pod vlivem alkoholu nezvládl řízení a narazil do auta... Ve čtvrtek 24. 5. krátce před třináctou hodinou v Bohumíně vjížděl 53letý muž na malé motorce zn. Jonway Korado na ulici Mládežnickou. Manévr nezvládl a přední části narazil do stojícího vozidla Citroën C4 Picasso. Po nárazu motorkář spadl na silnici. Polciisté u něj provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní. Hodnota se zastavila na 1,7 promile. Muž byl převezen na ošetření do nemocnice, a poté na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

17.05.2018

Nová forma podvodu
V minulých dnech karvinští policisté zahájili úkony trestního řízení a prověřují podvodné jednání, které bylo směřováno na seniorku s úmyslem získat peníze. Paní ve věku 85 let zavolal neznámý a představil se jako její vnuk. Žádal zaslání několika desítek tisíc korun. Žena v dobré víře pomoct, zašla na poštu a peníze ihned poslala. Nechala se přesvědčit o zaslání peněz formou on-line prostřednictvím společnosti, která takové služby nabízí. Máme za to, že takové finanční úkony jsou pro seniory obtížné a zatěžující, i přesto babička udělala vše, aby „vnukovi“ pomohla.Ukázalo se, že paní uvěřila podvodníkovi a nechala se oklamat, o peníze přišla.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista. V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

08.11.2017

Taxikář přišel o mobil
Policisté z obvodního oddělení Orlová prověřují případ krádeže, ke které došlo během noční jízdy ve vozidle taxislužby. Dosud neznámý pachatel měl během dnešní jízdy z Karviné do Orlové odcizit v době od 04:30 do 06:30 hodin mobilní telefon, který byl uložen v přihrádce mezi předními sedadly. Poškozené organizaci tak vznikla škoda tři tisíce korun.