Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Novému Veselí jsme oplatili porážku

vloženo: 07.02.2018           komentářů: 0

Na podzim jsme trochu překvapivě podlehli na domácí palubovce Sokolu Nové Veselí. A první letošní utkání se odehrávalo zrovna na jeho palubovce. Samozřejmě chceme vyhrát každý zápas ale tentokrát bylo ještě o motivaci více. Ztracené body jsme chtěli získat zpět.

Rozhodčí: Frieser, Kavulič
Sled branek: 4:2, 6:6, 10:12, 13:12, 17:17, 19:20, 20:2, 21:22.
Diváků: 350

TJ Sokol Nové Veselí: Schams Vít, Skalický Ondřej 2, Veselý Ondřej 1, Živojinovič Marko 4, Birdahič Derviš, Bartůněk Luboš, Dolejší Jiří 1, Melichar David, Sekulić Nikola 2, Štohanzl Miroslav 1, Nedvěd Adam, Štěrba Jakub 1, Šimovček Adrián, Studený Michal, Chosik Roman 5, Ptáčník Adam 4.

HCB Karviná: Marjanović Nemanja, Mokroš Petr, Brůna Michal 1, Fulneček Jaroslav, Monczka Marek 9/5, Plaček Jan, Drzyzga Marek 1, Mlotek Slavomír, Solák Dominik, Mlotek Tomáš, Nantl Matěj, Zbránek Jan 2, Nedoma Miroslav 7, Užek Jiří 2.
Komentář k zápasu

Utkání začalo v rychlém tempu a během prvním čtyř minut padly hned čtyři branky. Do každé sítě dvě a tak byl vyrovnaný stav. A tato velká vyrovnanost byla vlastně k vidění v celém průběhu tohoto utkání. Jen tempo přibývání jednotlivých branek bylo s přibývajícím časem o poznání pomalejší. Jednak se přestalo týmům dařit v postupném útoku, ale hlavně oba gólmani podávali výborný výkon. Jak Víťa Schams, kterého dobře známe z působení u nás, v brance domácích, tak "Nemo" v té naší. Často vychytávali i vyložené šance útočníků a i díky tomu se brankostroj na obou stranách trochu zadrhl. Poslední pětiminutovka prvního poločasu byla velmi vyhrocená. Za stavu 9:9 vzplály emoce, když Zbránek proměnil brejk, ale domácí protestovali, že této situaci předcházel faul ne jejich hráče. Nicméně gól platil a Zbránek dokonce vzápětí, znovu z rychlého útoku, skóroval znovu. To bylo poprvé, co jsme v zápase vedli o dvě branky. A stejný hráč měl možnost skórovat do třetice, nicméně jeho náskok z křídla Schams zneškodnil. Do konce poločasu ještě domácí dokázali využít dvojnásobné přesilovky ke srovnání stavu a do šaten se šlo za smírného stavu 12:12.

Druhý poločas v podstatě kopíroval ten první. Opět byl velmi vyrovnaný a brankáři si připsali řadu dobrých zákroků. Hned v první minutě šli domácí do jednobrankového vedení, ale v 34. minutě srovnal Michal Brůna. Poté jsme šli do vedení a téměř celý druhý poločas jsme byli o krůček vepředu. Domácí sice ještě dvakrát nakrátko srovnali, nicméně my si dokázali vždy znovu o branku či dvě odskočit. V 58. minutě jsme vedli o jedinou branku a domácí si vypracovali stoprocentní šanci. Jenže v brance zaúřadoval Nemanja Marjanovič. Zhruba 50 sekund před koncem se domácí obranou prosmýkl Marek Monczka a v podstatě zpečetil zisk dvou bodů. Domácí ještě dokázali korigovat na rozdíl jediné branky ale k remíze už zápas nedotáhli.

Odvezli jsme si tak z Nového Veselí velmi důležité a vybojované body. Domácí ale každopádně potvrdili, že z jejich palubovky se nebudou body vozit lehce a myslím, že další průběh sezóny to určitě potvrdí.
Ohlasy trenérů

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: My jdeme do každého zápasu s tím že chceme urvat oba body. Stejně bychom to cítili, kdybychom jeli na Duklu nebo do Jičína. Situace v tabulce je napínavá, potřebujeme prostě vozit body také zvenku, abychom se někam posunuli. Jsme rádi, že se to povedlo. Nespokojeni jsme byli s útočnou činností. Dva body jsou sice fajn, ale koncovka nám nevycházela podle představ a na ní budeme muset, před těžkým zápasem s Plzní, hodně zapracovat.

Kola v kurzu…
Policisté prověřují okolnosti krádeže dvou jízdních kol, ke které mělo dojít v noci ze čtvrtku na pátek. Neznámý pachatel odcizil z poschodí domu v obci Albrechtice v okrese Těrlicko jízdní kolo jištěné zámkem v hodnotě 9 000 korun. V průběhu prověřování této krádeže byla zjištěna krádež dalšího kola v domě, konkrétně ze suterénu objektu. Majitel tohoto jízdního kola si ho cenil na téměř 10 000 korun

24.05.2018

Kolize řidiče na skútru
Karvinsko - pod vlivem alkoholu nezvládl řízení a narazil do auta... Ve čtvrtek 24. 5. krátce před třináctou hodinou v Bohumíně vjížděl 53letý muž na malé motorce zn. Jonway Korado na ulici Mládežnickou. Manévr nezvládl a přední části narazil do stojícího vozidla Citroën C4 Picasso. Po nárazu motorkář spadl na silnici. Polciisté u něj provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní. Hodnota se zastavila na 1,7 promile. Muž byl převezen na ošetření do nemocnice, a poté na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

17.05.2018

Nová forma podvodu
V minulých dnech karvinští policisté zahájili úkony trestního řízení a prověřují podvodné jednání, které bylo směřováno na seniorku s úmyslem získat peníze. Paní ve věku 85 let zavolal neznámý a představil se jako její vnuk. Žádal zaslání několika desítek tisíc korun. Žena v dobré víře pomoct, zašla na poštu a peníze ihned poslala. Nechala se přesvědčit o zaslání peněz formou on-line prostřednictvím společnosti, která takové služby nabízí. Máme za to, že takové finanční úkony jsou pro seniory obtížné a zatěžující, i přesto babička udělala vše, aby „vnukovi“ pomohla.Ukázalo se, že paní uvěřila podvodníkovi a nechala se oklamat, o peníze přišla.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista. V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

08.11.2017

Taxikář přišel o mobil
Policisté z obvodního oddělení Orlová prověřují případ krádeže, ke které došlo během noční jízdy ve vozidle taxislužby. Dosud neznámý pachatel měl během dnešní jízdy z Karviné do Orlové odcizit v době od 04:30 do 06:30 hodin mobilní telefon, který byl uložen v přihrádce mezi předními sedadly. Poškozené organizaci tak vznikla škoda tři tisíce korun.