> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Novému Veselí jsme oplatili porážku

vloženo: 07.02.2018           komentářů: 0

Na podzim jsme trochu překvapivě podlehli na domácí palubovce Sokolu Nové Veselí. A první letošní utkání se odehrávalo zrovna na jeho palubovce. Samozřejmě chceme vyhrát každý zápas ale tentokrát bylo ještě o motivaci více. Ztracené body jsme chtěli získat zpět.

14.kolo, sobota 3.2.2018
VES
21:22(12:12)
KAR
Sedmimetrové hody: 0 - 6/5
Vyloučení: 5 - 3, ČK Sekulič (VES)
Rozhodčí: Frieser, Kavulič
Sled branek: 4:2, 6:6, 10:12, 13:12, 17:17, 19:20, 20:2, 21:22.
Diváků: 350

TJ Sokol Nové Veselí: Schams Vít, Skalický Ondřej 2, Veselý Ondřej 1, Živojinovič Marko 4, Birdahič Derviš, Bartůněk Luboš, Dolejší Jiří 1, Melichar David, Sekulić Nikola 2, Štohanzl Miroslav 1, Nedvěd Adam, Štěrba Jakub 1, Šimovček Adrián, Studený Michal, Chosik Roman 5, Ptáčník Adam 4.

HCB Karviná: Marjanović Nemanja, Mokroš Petr, Brůna Michal 1, Fulneček Jaroslav, Monczka Marek 9/5, Plaček Jan, Drzyzga Marek 1, Mlotek Slavomír, Solák Dominik, Mlotek Tomáš, Nantl Matěj, Zbránek Jan 2, Nedoma Miroslav 7, Užek Jiří 2.
Komentář k zápasu

Utkání začalo v rychlém tempu a během prvním čtyř minut padly hned čtyři branky. Do každé sítě dvě a tak byl vyrovnaný stav. A tato velká vyrovnanost byla vlastně k vidění v celém průběhu tohoto utkání. Jen tempo přibývání jednotlivých branek bylo s přibývajícím časem o poznání pomalejší. Jednak se přestalo týmům dařit v postupném útoku, ale hlavně oba gólmani podávali výborný výkon. Jak Víťa Schams, kterého dobře známe z působení u nás, v brance domácích, tak "Nemo" v té naší. Často vychytávali i vyložené šance útočníků a i díky tomu se brankostroj na obou stranách trochu zadrhl. Poslední pětiminutovka prvního poločasu byla velmi vyhrocená. Za stavu 9:9 vzplály emoce, když Zbránek proměnil brejk, ale domácí protestovali, že této situaci předcházel faul ne jejich hráče. Nicméně gól platil a Zbránek dokonce vzápětí, znovu z rychlého útoku, skóroval znovu. To bylo poprvé, co jsme v zápase vedli o dvě branky. A stejný hráč měl možnost skórovat do třetice, nicméně jeho náskok z křídla Schams zneškodnil. Do konce poločasu ještě domácí dokázali využít dvojnásobné přesilovky ke srovnání stavu a do šaten se šlo za smírného stavu 12:12.

Druhý poločas v podstatě kopíroval ten první. Opět byl velmi vyrovnaný a brankáři si připsali řadu dobrých zákroků. Hned v první minutě šli domácí do jednobrankového vedení, ale v 34. minutě srovnal Michal Brůna. Poté jsme šli do vedení a téměř celý druhý poločas jsme byli o krůček vepředu. Domácí sice ještě dvakrát nakrátko srovnali, nicméně my si dokázali vždy znovu o branku či dvě odskočit. V 58. minutě jsme vedli o jedinou branku a domácí si vypracovali stoprocentní šanci. Jenže v brance zaúřadoval Nemanja Marjanovič. Zhruba 50 sekund před koncem se domácí obranou prosmýkl Marek Monczka a v podstatě zpečetil zisk dvou bodů. Domácí ještě dokázali korigovat na rozdíl jediné branky ale k remíze už zápas nedotáhli.

Odvezli jsme si tak z Nového Veselí velmi důležité a vybojované body. Domácí ale každopádně potvrdili, že z jejich palubovky se nebudou body vozit lehce a myslím, že další průběh sezóny to určitě potvrdí.
Ohlasy trenérů

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: My jdeme do každého zápasu s tím že chceme urvat oba body. Stejně bychom to cítili, kdybychom jeli na Duklu nebo do Jičína. Situace v tabulce je napínavá, potřebujeme prostě vozit body také zvenku, abychom se někam posunuli. Jsme rádi, že se to povedlo. Nespokojeni jsme byli s útočnou činností. Dva body jsou sice fajn, ale koncovka nám nevycházela podle představ a na ní budeme muset, před těžkým zápasem s Plzní, hodně zapracovat.


autor: HCB Karviná

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

23.08.2018

Snažili se uniknout policejní kontrole
V noci na úterý se v Karviné snažila vyhnout silniční kontrole osádka vozidla Audi. Krátce po půlnoci projíždělo po ulici Třída 17. listopadu v Karviné rychle jedoucí vozidlo Audi ve směru z Karviné na Český Těšín. Hlídkou policistů SPJ byl řidič vozidla vyzván k zastavení, ovšem na tuto výzvu nereagoval a začal hlídce na výjezdu z Karviné ujíždět, přičemž kličkoval mezi oběma směry jízdy. Po ujetí čtyř kilometrů řidič prudce vozidlo zastavil na ulici Těšínská, vystoupil a z místa utekl. Policisté zadrželi osádku vozidla, tři muže a jednu ženu, všechny polské národnosti. Provedenou kontrolou bylo ve vozidle nalezeno několik sáčků s nezjištěnou krystalickou látkou.

20.08.2018

Skočil pod vlak
Muž na karvinském nádraží skočil pod vlak, střet nepřežil V pondělí dopoledne došlo v Karviné k tragické události na železniční stanici. Dle dosud zjištěných informací dvaašedesátiletý muž z Karviné skočil pod projíždějící vlakovou soupravu, která jela ve směru od Bohumína. Vlivem střetu utrpěl mnohočetná poranění neslučitelná se životem a tím došlo k jeho okamžitému usmrcení.

20.08.2018

Krádež mysliveckých posedů
Policisté v Těrlicku řeší kuriózní případ krádeže. Na volně přístupných pozemcích v obci Albrechtice dosud neznámý pachatel odcizil v období od soboty do pondělí celkem tři dřevěné myslivecké posedy. Předběžná škoda byla poškozenou organizací vyčíslena na 10 000 korun.

20.08.2018

Lest „vnuk“ tentokráte nevyšla
Známou lstí se neznámý pachatel pokusil z poškozené vylákat částku 150 tisíc korun. Během sobotního dopoledne pachatel telefonicky kontaktoval šestasedmdesátiletou ženu z Karviné na její pevnou linku a vydával se za jejího vnuka. Uváděl, že je u advokáta, se kterým řeší koupi nemovitosti a potřebuje půjčit výše zmiňovanou částku. Dodal, že si pro peníze pošle svého kamaráda, jelikož se on sám pro ně nemůže dostavit. Seniorka však obratem kontaktovala svou dceru a k předání financí tak nedošlo.

16.08.2018

Kopal do zaparkovaných aut
Muž v podnapilém stavu poškodil několik vozidel. K incidentu došlo v úterý po osmé hodině večer. Třiatřicetiletý muž z Karviné na ulici Školská v Karviné-Ráji kopal do zde zaparkovaných vozů. Kopáním způsobil prohlubně v karoserii na pěti vozidlech různých značek. V dalším jednání mu zabránili přivolaní policisté, kteří jej umístili na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Provedenou dechovou zkouškou byla u muže zjištěna hodnota alkoholu v dechu přes dvě promile. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 14 000 korun.