Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Novému Veselí jsme oplatili porážku

vloženo: 07.02.2018           komentářů: 0

Na podzim jsme trochu překvapivě podlehli na domácí palubovce Sokolu Nové Veselí. A první letošní utkání se odehrávalo zrovna na jeho palubovce. Samozřejmě chceme vyhrát každý zápas ale tentokrát bylo ještě o motivaci více. Ztracené body jsme chtěli získat zpět.

Rozhodčí: Frieser, Kavulič
Sled branek: 4:2, 6:6, 10:12, 13:12, 17:17, 19:20, 20:2, 21:22.
Diváků: 350

TJ Sokol Nové Veselí: Schams Vít, Skalický Ondřej 2, Veselý Ondřej 1, Živojinovič Marko 4, Birdahič Derviš, Bartůněk Luboš, Dolejší Jiří 1, Melichar David, Sekulić Nikola 2, Štohanzl Miroslav 1, Nedvěd Adam, Štěrba Jakub 1, Šimovček Adrián, Studený Michal, Chosik Roman 5, Ptáčník Adam 4.

HCB Karviná: Marjanović Nemanja, Mokroš Petr, Brůna Michal 1, Fulneček Jaroslav, Monczka Marek 9/5, Plaček Jan, Drzyzga Marek 1, Mlotek Slavomír, Solák Dominik, Mlotek Tomáš, Nantl Matěj, Zbránek Jan 2, Nedoma Miroslav 7, Užek Jiří 2.
Komentář k zápasu

Utkání začalo v rychlém tempu a během prvním čtyř minut padly hned čtyři branky. Do každé sítě dvě a tak byl vyrovnaný stav. A tato velká vyrovnanost byla vlastně k vidění v celém průběhu tohoto utkání. Jen tempo přibývání jednotlivých branek bylo s přibývajícím časem o poznání pomalejší. Jednak se přestalo týmům dařit v postupném útoku, ale hlavně oba gólmani podávali výborný výkon. Jak Víťa Schams, kterého dobře známe z působení u nás, v brance domácích, tak "Nemo" v té naší. Často vychytávali i vyložené šance útočníků a i díky tomu se brankostroj na obou stranách trochu zadrhl. Poslední pětiminutovka prvního poločasu byla velmi vyhrocená. Za stavu 9:9 vzplály emoce, když Zbránek proměnil brejk, ale domácí protestovali, že této situaci předcházel faul ne jejich hráče. Nicméně gól platil a Zbránek dokonce vzápětí, znovu z rychlého útoku, skóroval znovu. To bylo poprvé, co jsme v zápase vedli o dvě branky. A stejný hráč měl možnost skórovat do třetice, nicméně jeho náskok z křídla Schams zneškodnil. Do konce poločasu ještě domácí dokázali využít dvojnásobné přesilovky ke srovnání stavu a do šaten se šlo za smírného stavu 12:12.

Druhý poločas v podstatě kopíroval ten první. Opět byl velmi vyrovnaný a brankáři si připsali řadu dobrých zákroků. Hned v první minutě šli domácí do jednobrankového vedení, ale v 34. minutě srovnal Michal Brůna. Poté jsme šli do vedení a téměř celý druhý poločas jsme byli o krůček vepředu. Domácí sice ještě dvakrát nakrátko srovnali, nicméně my si dokázali vždy znovu o branku či dvě odskočit. V 58. minutě jsme vedli o jedinou branku a domácí si vypracovali stoprocentní šanci. Jenže v brance zaúřadoval Nemanja Marjanovič. Zhruba 50 sekund před koncem se domácí obranou prosmýkl Marek Monczka a v podstatě zpečetil zisk dvou bodů. Domácí ještě dokázali korigovat na rozdíl jediné branky ale k remíze už zápas nedotáhli.

Odvezli jsme si tak z Nového Veselí velmi důležité a vybojované body. Domácí ale každopádně potvrdili, že z jejich palubovky se nebudou body vozit lehce a myslím, že další průběh sezóny to určitě potvrdí.
Ohlasy trenérů

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: My jdeme do každého zápasu s tím že chceme urvat oba body. Stejně bychom to cítili, kdybychom jeli na Duklu nebo do Jičína. Situace v tabulce je napínavá, potřebujeme prostě vozit body také zvenku, abychom se někam posunuli. Jsme rádi, že se to povedlo. Nespokojeni jsme byli s útočnou činností. Dva body jsou sice fajn, ale koncovka nám nevycházela podle představ a na ní budeme muset, před těžkým zápasem s Plzní, hodně zapracovat.

Autobus srazil mladíka
Autobus jel ze směru od ulice Opletalova do městské části Šumbark. Bezprostředně za křižovatkou, na ulici Okružní, na vyznačeném přechodu pro chodce srazil pravou přední části přecházejícího 16letého mladíka, který přecházel z pohledu řidiče zleva doprava. V opačeném směru před přechodem zastavilo osobní vozidlo Hyundai Getz a jeho řidič chlapci vozovku přejít umožnil.Sražený chodec byl po střetu převezen do fakultní nemocnice. Podle dostupných informací jeho zranění je zatím klasifikováno jako lehké. Zkouška na přítomnost alkoholu v dechu byla provedena u řidiče autobusu, s negativním výsledkem. Prvotním odhadem na autobusu je škoda 100 tisíc.

18.09.2018

(NE) řidička sešlápla plyn
Karvinsko - jen shodou šťastných náhod jízda neskončila tragicky.. Nárazem do plotu skončila nebezpečná a zběsilá jízda 29leté řidičky vozidla VW Caddy. Na začátku byla běžná silniční kontrola naplánovaná v Havířově na ulici Ostravská. Dnes hodinu po půlnoci policisté Speciální pořádkové jednotky krajského ředitelství Ostrava znamením chtěli zastavit ke kontrole vozidlo VW Caddy. V tu chvíli ještě neznámý řidič, na znamení začal zpomalovat, ale vzápětí zrychlil a z místa kontroly začal ujíždět.

23.08.2018

Snažili se uniknout policejní kontrole
V noci na úterý se v Karviné snažila vyhnout silniční kontrole osádka vozidla Audi. Krátce po půlnoci projíždělo po ulici Třída 17. listopadu v Karviné rychle jedoucí vozidlo Audi ve směru z Karviné na Český Těšín. Hlídkou policistů SPJ byl řidič vozidla vyzván k zastavení, ovšem na tuto výzvu nereagoval a začal hlídce na výjezdu z Karviné ujíždět, přičemž kličkoval mezi oběma směry jízdy. Po ujetí čtyř kilometrů řidič prudce vozidlo zastavil na ulici Těšínská, vystoupil a z místa utekl. Policisté zadrželi osádku vozidla, tři muže a jednu ženu, všechny polské národnosti. Provedenou kontrolou bylo ve vozidle nalezeno několik sáčků s nezjištěnou krystalickou látkou.