> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Po skvělém obratu jsme porazili

vloženo: 12.02.2018           komentářů: 0

Po skvělém obratu jsme porazili lídra tabulky!

Po nepodařeném prvním poločasu by na zisk bodů našich borců vsadil málokdo. A přesto jsme to byli my, kdo po velkém zlepšení výkonu v druhé půli, mohl na konci zápasu slavit zisk obou bodů!

15.kolo, ned?le 11.2.2018
KAR
30:27(12:18)
TAL
Sedmimetrové hody: 4/4 - 1/1
Vyloučení: 5 - 7
Rozhodčí: Bečička, Horák
Sled branek: 0:2, 2:8, 4:10, 8:13, 11:15, 12:18, 17:20, 21:21, 25:22, 28:24, 28:26, 30:27
Diváků: 920

HCB Karviná: Marjanović Nemanja, Mokroš Petr, Brůna Michal, Fulneček Jaroslav, Monczka Marek 7/4, Plaček Jan, Drzyzga Marek, Wozniak Adam, Mlotek Slavomír 3, Užek Jan 2, Solák Dominik 5, Mlotek Tomáš, Nantl Matěj, Zbránek Jan 4, Nedoma Miroslav 9, Užek Jiří.

Talent M.A.T.Plzeň: Štochl Jan, Herajt Filip, Fořt Jiří, Jonáš Josef 1, Šafránek Ondřej 4, Ivancev Milan 7, Tonar Jakub 5, Vinkelhöfer Petr, Stehlík Jan 3, Poloz David 4/1, Říha Martin, Chmelík Jan, Cvikl Martin, Šindelář Jakub, Šíra Jakub 3.
Komentář k zápasu

S dnešním soupeřem jsme se nedávno setkali ve finále ČP a odešli jsme výrazně poraženi poté, co jsme zkazili poslední čtvrthodinu utkání. Dnes to od začátku opět nevypadalo vůbec dobře. Na dobře hrající Plzeňskou obranu jsme dlouho nedokázali najít recept. Za prvních deset minut jsme dokázali totiž vsítit pouhou jedinou branku. To se v třetí minutě trefil Marek Monczka. Hosté si tak snadno, jednak díky jejich lepší hře v obraně a také naši malé střelecké úspěšnosti, vybudovali šestibrankový náskok. Ve třinácté minutě totiž vedli už 8:2. Nevedlo se ani Marjanovičovi v naší brance i když je třeba říct, že mu obrana vůbec nepomohla. Zhruba v patnácté minutě tak šel do branky Mokroš. Naši borci už přece jen zastavili nárůst skóre v náš neprospěch, ale nedokázali vůbec náskok stahovat. Do konce poločasu se v podstatě nic nezměnilo a tak jsme šli do šaten s šestibrankovým mankem.

O přestávce se trenér snažil s vývojem něco udělat. Jednak upřesnil taktické pokyny ale hlavně se odhodlal k jedné změně v sestavě. Na soupisce už totiž byl Honza Užek, který ale až do dneška zatím v této sezóně vůbec nenastoupil. Zranil se loni na jaře a od té doby své zranění léčil. Nehrál dlouhých 348 dní!!! A dnes přišla chvíle, kdy se společně s trenérem dohodli že to zkusí.

Od začátku byla jeho přítomnost na palubovce hodně znát. Jednak na jeho postu pivota kde zvýšil tlak na domácí obranu a také svou hrou vytvářel prostor pro spojky a také na postu spojky, kde mohl naskočit Dominik Solák, který po dobu Honzovy nepřítomnosti zastupoval právě na pivotu. Během tří minut jsme vsítili tři branky, stáhli tak náskok Plzně na tři branky a hned byl stav na světelné tabuli veselejší. Důležitý moment utkání přišel ve 40. minutě za stavu 18:21 když si při dopadu poranil koleno Jakub Tonar a do hry již nezasáhl.

obrázek

Následující pasáž patřila nám. Než se hosté dokázali srovnat s absenci jejich do té doby nejlepšího hráče, jsme vsítili tři branky a dokázali tak srovnat stav. Plzenští byli trochu v útlumu a my pokračovali v tlaku. Zlepšili jsme obranu, tím pádem z toho těžila křídla. Zejména Mirek Nedoma, který se stal nejlepším střelcem utkání s devíti brankami. Ve 48. minutě jsme vedli 25:22 a tento náskok už jsme si nenechali vzít.

obrázek

Připsali jsme si tak velmi cenné a důležité body. V tabulce Strabag Rail extraligy jsme přeskočili Duklu a dostali se tak na čtvrté místo. Teď nás ale čekají dvě venkovní utkání - v Kopřivnici a Lovosicích. Takže na domácí palubovce se tak představíme až 4.3.2018. To budeme hostit Frýdek Místek.

Ohlasy trenérů

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: Celý týden jsme se připravovali na Plzeň s tím, že si nachystáme vysunutější obranu a nějaké další taktické věci, ale poločas nám vůbec nevyšel. Nedařilo se nám skoro nic. Obrana, která měla fungovat a která nám v minulosti i fungovala, úplně selhala, byli jsme zabrždění, trápili se v útoku. Všechno bylo upracované. Možná měli kluci v hlavách dva týdny starou porážku z finále poháru, kde nám také nevyšel jeden poločas a pohár získala Plzeň. O přestávce jsem zašel jsem za Honzou Užekem, který ještě podvědomě cítí operované koleno, ale už je připraven do hry. Honza mi řekl, že do toho půjde. Z pivota jsme vysunuli Soláka na spojku, oba na svých postech vytvořili na soupeře potřebný tlak. Chytil se Nemo v bráně, kluci si začali věřit a najednou to nešlo Plzni“.

autor: HCB Karviná

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

27.05.2018

Kola v kurzu…
Policisté prověřují okolnosti krádeže dvou jízdních kol, ke které mělo dojít v noci ze čtvrtku na pátek. Neznámý pachatel odcizil z poschodí domu v obci Albrechtice v okrese Těrlicko jízdní kolo jištěné zámkem v hodnotě 9 000 korun. V průběhu prověřování této krádeže byla zjištěna krádež dalšího kola v domě, konkrétně ze suterénu objektu. Majitel tohoto jízdního kola si ho cenil na téměř 10 000 korun

24.05.2018

Kolize řidiče na skútru
Karvinsko - pod vlivem alkoholu nezvládl řízení a narazil do auta... Ve čtvrtek 24. 5. krátce před třináctou hodinou v Bohumíně vjížděl 53letý muž na malé motorce zn. Jonway Korado na ulici Mládežnickou. Manévr nezvládl a přední části narazil do stojícího vozidla Citroën C4 Picasso. Po nárazu motorkář spadl na silnici. Polciisté u něj provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní. Hodnota se zastavila na 1,7 promile. Muž byl převezen na ošetření do nemocnice, a poté na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

17.05.2018

Nová forma podvodu
V minulých dnech karvinští policisté zahájili úkony trestního řízení a prověřují podvodné jednání, které bylo směřováno na seniorku s úmyslem získat peníze. Paní ve věku 85 let zavolal neznámý a představil se jako její vnuk. Žádal zaslání několika desítek tisíc korun. Žena v dobré víře pomoct, zašla na poštu a peníze ihned poslala. Nechala se přesvědčit o zaslání peněz formou on-line prostřednictvím společnosti, která takové služby nabízí. Máme za to, že takové finanční úkony jsou pro seniory obtížné a zatěžující, i přesto babička udělala vše, aby „vnukovi“ pomohla.Ukázalo se, že paní uvěřila podvodníkovi a nechala se oklamat, o peníze přišla.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista. V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

08.11.2017

Taxikář přišel o mobil
Policisté z obvodního oddělení Orlová prověřují případ krádeže, ke které došlo během noční jízdy ve vozidle taxislužby. Dosud neznámý pachatel měl během dnešní jízdy z Karviné do Orlové odcizit v době od 04:30 do 06:30 hodin mobilní telefon, který byl uložen v přihrádce mezi předními sedadly. Poškozené organizaci tak vznikla škoda tři tisíce korun.