> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Po skvělém obratu jsme porazili

vloženo: 12.02.2018           komentářů: 0

Po skvělém obratu jsme porazili lídra tabulky!

Po nepodařeném prvním poločasu by na zisk bodů našich borců vsadil málokdo. A přesto jsme to byli my, kdo po velkém zlepšení výkonu v druhé půli, mohl na konci zápasu slavit zisk obou bodů!

15.kolo, ned?le 11.2.2018
KAR
30:27(12:18)
TAL
Sedmimetrové hody: 4/4 - 1/1
Vyloučení: 5 - 7
Rozhodčí: Bečička, Horák
Sled branek: 0:2, 2:8, 4:10, 8:13, 11:15, 12:18, 17:20, 21:21, 25:22, 28:24, 28:26, 30:27
Diváků: 920

HCB Karviná: Marjanović Nemanja, Mokroš Petr, Brůna Michal, Fulneček Jaroslav, Monczka Marek 7/4, Plaček Jan, Drzyzga Marek, Wozniak Adam, Mlotek Slavomír 3, Užek Jan 2, Solák Dominik 5, Mlotek Tomáš, Nantl Matěj, Zbránek Jan 4, Nedoma Miroslav 9, Užek Jiří.

Talent M.A.T.Plzeň: Štochl Jan, Herajt Filip, Fořt Jiří, Jonáš Josef 1, Šafránek Ondřej 4, Ivancev Milan 7, Tonar Jakub 5, Vinkelhöfer Petr, Stehlík Jan 3, Poloz David 4/1, Říha Martin, Chmelík Jan, Cvikl Martin, Šindelář Jakub, Šíra Jakub 3.
Komentář k zápasu

S dnešním soupeřem jsme se nedávno setkali ve finále ČP a odešli jsme výrazně poraženi poté, co jsme zkazili poslední čtvrthodinu utkání. Dnes to od začátku opět nevypadalo vůbec dobře. Na dobře hrající Plzeňskou obranu jsme dlouho nedokázali najít recept. Za prvních deset minut jsme dokázali totiž vsítit pouhou jedinou branku. To se v třetí minutě trefil Marek Monczka. Hosté si tak snadno, jednak díky jejich lepší hře v obraně a také naši malé střelecké úspěšnosti, vybudovali šestibrankový náskok. Ve třinácté minutě totiž vedli už 8:2. Nevedlo se ani Marjanovičovi v naší brance i když je třeba říct, že mu obrana vůbec nepomohla. Zhruba v patnácté minutě tak šel do branky Mokroš. Naši borci už přece jen zastavili nárůst skóre v náš neprospěch, ale nedokázali vůbec náskok stahovat. Do konce poločasu se v podstatě nic nezměnilo a tak jsme šli do šaten s šestibrankovým mankem.

O přestávce se trenér snažil s vývojem něco udělat. Jednak upřesnil taktické pokyny ale hlavně se odhodlal k jedné změně v sestavě. Na soupisce už totiž byl Honza Užek, který ale až do dneška zatím v této sezóně vůbec nenastoupil. Zranil se loni na jaře a od té doby své zranění léčil. Nehrál dlouhých 348 dní!!! A dnes přišla chvíle, kdy se společně s trenérem dohodli že to zkusí.

Od začátku byla jeho přítomnost na palubovce hodně znát. Jednak na jeho postu pivota kde zvýšil tlak na domácí obranu a také svou hrou vytvářel prostor pro spojky a také na postu spojky, kde mohl naskočit Dominik Solák, který po dobu Honzovy nepřítomnosti zastupoval právě na pivotu. Během tří minut jsme vsítili tři branky, stáhli tak náskok Plzně na tři branky a hned byl stav na světelné tabuli veselejší. Důležitý moment utkání přišel ve 40. minutě za stavu 18:21 když si při dopadu poranil koleno Jakub Tonar a do hry již nezasáhl.

obrázek

Následující pasáž patřila nám. Než se hosté dokázali srovnat s absenci jejich do té doby nejlepšího hráče, jsme vsítili tři branky a dokázali tak srovnat stav. Plzenští byli trochu v útlumu a my pokračovali v tlaku. Zlepšili jsme obranu, tím pádem z toho těžila křídla. Zejména Mirek Nedoma, který se stal nejlepším střelcem utkání s devíti brankami. Ve 48. minutě jsme vedli 25:22 a tento náskok už jsme si nenechali vzít.

obrázek

Připsali jsme si tak velmi cenné a důležité body. V tabulce Strabag Rail extraligy jsme přeskočili Duklu a dostali se tak na čtvrté místo. Teď nás ale čekají dvě venkovní utkání - v Kopřivnici a Lovosicích. Takže na domácí palubovce se tak představíme až 4.3.2018. To budeme hostit Frýdek Místek.

Ohlasy trenérů

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: Celý týden jsme se připravovali na Plzeň s tím, že si nachystáme vysunutější obranu a nějaké další taktické věci, ale poločas nám vůbec nevyšel. Nedařilo se nám skoro nic. Obrana, která měla fungovat a která nám v minulosti i fungovala, úplně selhala, byli jsme zabrždění, trápili se v útoku. Všechno bylo upracované. Možná měli kluci v hlavách dva týdny starou porážku z finále poháru, kde nám také nevyšel jeden poločas a pohár získala Plzeň. O přestávce jsem zašel jsem za Honzou Užekem, který ještě podvědomě cítí operované koleno, ale už je připraven do hry. Honza mi řekl, že do toho půjde. Z pivota jsme vysunuli Soláka na spojku, oba na svých postech vytvořili na soupeře potřebný tlak. Chytil se Nemo v bráně, kluci si začali věřit a najednou to nešlo Plzni“.

autor: HCB Karviná

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

05.01.2019

Zadržen u trafiky
V sobotu 5. ledna před půlnocí přijal operační důstojník oznámení o rozbité skleněné výplni trafiky. Policisté oddělení hlídkové služby přijeli na místo do pěti minut po oznámení. Podle popisu oznamovatele nedaleko místa vloupání zadrželi podezřelého muže. Kvůli opilosti ho policisté převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici. Během neděle mohly být s mužem provedeny procesní úkony..

10.12.2018

Odcizil peníze na charitu
V pondělí 10. prosnce 59letý muž násilně vnikl přes víko do kasičky, která je určená pro dobrovolné darování peněz. Kasičky neziskové organizace bývají postaveny na veřejných místech, nejčastěji v supermarketech. Ta, ze které byly odcizeny peníze, stála v jednom havířovském supermarketu. Důvodně podezřelý, který byl v minulosti již 15krát soudně trestán, z kasičky zřejmě vzal hotovost v přibližné výši 150,- Kč. Poškození na kasičce zástupce organizace vyčíslil škodu ve výši 3 tisíce korun.

10.12.2018

Po deseti minutách skončili v poutech
Útočníci krátce po napadení byli zadrženi policisty speciální pořádkové jednotky. Před několika dny kolem 21. hodiny v městské části Nové Město procházel 32letý muž spojovací ulicí mezi tř. Družby a U Bažantnice. Během chůze minul dvě dívky. Najednou, nečekaně ho kopem napadl mladík, záhy se přidal ještě další mladík. Údery pěstmi muže „poslali“ k zemi. K dalším útokům se připojila jedna z dívek. Útočníci se snažili muži strhnout jeho batoh, což se jim nepovedlo, tak mu prohledali kapsy. Ani tady nic nenašli. Zraněnému muži se podařilo z místa utéci a přivolat si pomoc.

23.11.2018

Peníze chtěl získat násilně
Policejní komisař zahájil trestní stíhání proti 36letému muži, který zřejmě přepadl prodavačku a ve dvou případech nezaplatit za zboží.Důvodně podezřelý 23. listopadu na prodejní ploše v městské části Mizerov vzal láhev vína a prošel přes pokladní zónu bez zaplacení. O několik dní později na prodejní ploše hypermarketu v městské části Ráj vzal jídlo a alkohol v hodnotě zhruba 360,- Kč a ve zkušební kabince zboží konzumoval. Mezi těmito krádežemi v prodejnách se pravděpodobně dopustil jednoho přepadení. V prodejně tabákových výrobků chytil ženu pod krkem a požadoval peníze. Prodavačka začala křičet, násilník se lekl a z prodejny utekl, aniž by cokoli odcizil.

26.09.2018

Autobus srazil mladíka
Autobus jel ze směru od ulice Opletalova do městské části Šumbark. Bezprostředně za křižovatkou, na ulici Okružní, na vyznačeném přechodu pro chodce srazil pravou přední části přecházejícího 16letého mladíka, který přecházel z pohledu řidiče zleva doprava. V opačeném směru před přechodem zastavilo osobní vozidlo Hyundai Getz a jeho řidič chlapci vozovku přejít umožnil.Sražený chodec byl po střetu převezen do fakultní nemocnice. Podle dostupných informací jeho zranění je zatím klasifikováno jako lehké. Zkouška na přítomnost alkoholu v dechu byla provedena u řidiče autobusu, s negativním výsledkem. Prvotním odhadem na autobusu je škoda 100 tisíc.