Klikněte pro zvětšení...

Po skvělém obratu jsme porazili

vloženo: 12.02.2018           komentářů: 0

Po skvělém obratu jsme porazili lídra tabulky!

Po nepodařeném prvním poločasu by na zisk bodů našich borců vsadil málokdo. A přesto jsme to byli my, kdo po velkém zlepšení výkonu v druhé půli, mohl na konci zápasu slavit zisk obou bodů!

Rozhodčí: Bečička, Horák
Sled branek: 0:2, 2:8, 4:10, 8:13, 11:15, 12:18, 17:20, 21:21, 25:22, 28:24, 28:26, 30:27
Diváků: 920

HCB Karviná: Marjanović Nemanja, Mokroš Petr, Brůna Michal, Fulneček Jaroslav, Monczka Marek 7/4, Plaček Jan, Drzyzga Marek, Wozniak Adam, Mlotek Slavomír 3, Užek Jan 2, Solák Dominik 5, Mlotek Tomáš, Nantl Matěj, Zbránek Jan 4, Nedoma Miroslav 9, Užek Jiří.

Talent M.A.T.Plzeň: Štochl Jan, Herajt Filip, Fořt Jiří, Jonáš Josef 1, Šafránek Ondřej 4, Ivancev Milan 7, Tonar Jakub 5, Vinkelhöfer Petr, Stehlík Jan 3, Poloz David 4/1, Říha Martin, Chmelík Jan, Cvikl Martin, Šindelář Jakub, Šíra Jakub 3.
Komentář k zápasu

S dnešním soupeřem jsme se nedávno setkali ve finále ČP a odešli jsme výrazně poraženi poté, co jsme zkazili poslední čtvrthodinu utkání. Dnes to od začátku opět nevypadalo vůbec dobře. Na dobře hrající Plzeňskou obranu jsme dlouho nedokázali najít recept. Za prvních deset minut jsme dokázali totiž vsítit pouhou jedinou branku. To se v třetí minutě trefil Marek Monczka. Hosté si tak snadno, jednak díky jejich lepší hře v obraně a také naši malé střelecké úspěšnosti, vybudovali šestibrankový náskok. Ve třinácté minutě totiž vedli už 8:2. Nevedlo se ani Marjanovičovi v naší brance i když je třeba říct, že mu obrana vůbec nepomohla. Zhruba v patnácté minutě tak šel do branky Mokroš. Naši borci už přece jen zastavili nárůst skóre v náš neprospěch, ale nedokázali vůbec náskok stahovat. Do konce poločasu se v podstatě nic nezměnilo a tak jsme šli do šaten s šestibrankovým mankem.

O přestávce se trenér snažil s vývojem něco udělat. Jednak upřesnil taktické pokyny ale hlavně se odhodlal k jedné změně v sestavě. Na soupisce už totiž byl Honza Užek, který ale až do dneška zatím v této sezóně vůbec nenastoupil. Zranil se loni na jaře a od té doby své zranění léčil. Nehrál dlouhých 348 dní!!! A dnes přišla chvíle, kdy se společně s trenérem dohodli že to zkusí.

Od začátku byla jeho přítomnost na palubovce hodně znát. Jednak na jeho postu pivota kde zvýšil tlak na domácí obranu a také svou hrou vytvářel prostor pro spojky a také na postu spojky, kde mohl naskočit Dominik Solák, který po dobu Honzovy nepřítomnosti zastupoval právě na pivotu. Během tří minut jsme vsítili tři branky, stáhli tak náskok Plzně na tři branky a hned byl stav na světelné tabuli veselejší. Důležitý moment utkání přišel ve 40. minutě za stavu 18:21 když si při dopadu poranil koleno Jakub Tonar a do hry již nezasáhl.

obrázek

Následující pasáž patřila nám. Než se hosté dokázali srovnat s absenci jejich do té doby nejlepšího hráče, jsme vsítili tři branky a dokázali tak srovnat stav. Plzenští byli trochu v útlumu a my pokračovali v tlaku. Zlepšili jsme obranu, tím pádem z toho těžila křídla. Zejména Mirek Nedoma, který se stal nejlepším střelcem utkání s devíti brankami. Ve 48. minutě jsme vedli 25:22 a tento náskok už jsme si nenechali vzít.

obrázek

Připsali jsme si tak velmi cenné a důležité body. V tabulce Strabag Rail extraligy jsme přeskočili Duklu a dostali se tak na čtvrté místo. Teď nás ale čekají dvě venkovní utkání - v Kopřivnici a Lovosicích. Takže na domácí palubovce se tak představíme až 4.3.2018. To budeme hostit Frýdek Místek.

Ohlasy trenérů

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: Celý týden jsme se připravovali na Plzeň s tím, že si nachystáme vysunutější obranu a nějaké další taktické věci, ale poločas nám vůbec nevyšel. Nedařilo se nám skoro nic. Obrana, která měla fungovat a která nám v minulosti i fungovala, úplně selhala, byli jsme zabrždění, trápili se v útoku. Všechno bylo upracované. Možná měli kluci v hlavách dva týdny starou porážku z finále poháru, kde nám také nevyšel jeden poločas a pohár získala Plzeň. O přestávce jsem zašel jsem za Honzou Užekem, který ještě podvědomě cítí operované koleno, ale už je připraven do hry. Honza mi řekl, že do toho půjde. Z pivota jsme vysunuli Soláka na spojku, oba na svých postech vytvořili na soupeře potřebný tlak. Chytil se Nemo v bráně, kluci si začali věřit a najednou to nešlo Plzni“.

Taxikář přišel o mobil
Policisté z obvodního oddělení Orlová prověřují případ krádeže, ke které došlo během noční jízdy ve vozidle taxislužby. Dosud neznámý pachatel měl během dnešní jízdy z Karviné do Orlové odcizit v době od 04:30 do 06:30 hodin mobilní telefon, který byl uložen v přihrádce mezi předními sedadly. Poškozené organizaci tak vznikla škoda tři tisíce korun.

30.09.2017

Zloděj odcizil z trezoru 450 tisíc korun
Pachatel udeřil koncem září, informovali policisté. „Pachatel vnikl do administrativní budovy, následně překonal uzamčení trezoru, který se zde nacházel, a odcizil z něj finanční hotovost přesahující částku 450 tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Richard Palát.

18.02.2017

Dopravní nehoda
Včera (v pátek) krátce před 20. hodinou došlo na Karvinsku k dopravní nehodě. Muž (ročník 1994) řídil nákladní vozidlo (speciální, jednalo se o cisternu). Při jízdě po silnici č. 474 ve směru od Karviné na Havířov, poblíž Horní Suché, narazil z dosud nezjištěných příčin do pravých svodidel. Vozidlo sjelo po nárazu mimo komunikaci a převrátilo se na střechu. Při nehodě zemřel spolujezdec ve vozidle (ročník 1992), řidič utrpěl zranění a byl předán zdravotníkům.

17.02.2017

Recidivista stane znovu před soudem
Recidivista půjde znovu před soud. Komisař Služby kriminální policie a vyšetřování v Orlové zahájil trestní stíhání proti 31letému muži z Orlové. Obvinil ho ze spáchání pokračujícího přečinu krádeže, přečinu poškození cizí věci, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Muži bylo prokázáno dvanáct skutků majetkové trestné činnosti. Svoji pozornost zaměřoval různě, někdy to byla jen příležitost, jindy se předem domluvil s kumpány. Jeho skutky jsou evidovány od začátku prosince 2016. Začal krádeží v bytě u svého známého, tam si vzal tablet. Později v jedné herně využil chvilkové nepřítomnosti personálu a odcizil peníze. To samé zopakoval hned na začátku ledna v jiné orlovské herně. Taktéž z neuzamčené zásuvky odcizil hotovost. Mezitím v místní restauraci odcizil odloženou pánskou bundu. Poškozený přišel o peníze, doklady a platební karty.

09.01.2017

Tragická kolize
V pondělí 9. ledna 2017 krátce před devátou hodinou došlo na silnici I. třídy ulice Ostravská k dopravní nehodě se smrtelným zraněním Sedmašedesátiletý řidič vozidla Opel Vivaro jel ve směru od Karviné na Orlovou. V mírné pravotočivé zatáčce, z dosud nezjištěných příčin, zezadu narazil do nákladního vozidla Tatra. Obě vozidla jela v pravém jízdním pruhu, ve stejném směru. Po střetu řidič vozidla Opel Vivaro utrpěl zranění, která nebyla slučitelná se životem. Ještě na místě nehody zemřel. Jednašedesátiletý řidič nákladního vozidla zraněn nebyl. Provedené zkoušky na přítomnost alkoholu i omamných psychotropních látek a jedů byly u řidiče náklaďáku negativní. Po dobu vyšetřování byla doprava v místě nehody omezena, řízena policisty. Vyšetřování příčin a zavinní nehody se smrtelným zraněním si převzala služba kriminální policie a vyšetřování.