> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

ULICE BŘEZOVÁ V KARVINÉ-RÁJI

vloženo: 18.04.2018           komentářů: 0

ULICE BŘEZOVÁ V KARVINÉ-RÁJI PROJDE ZÁSADNÍ REKONSTRUKCÍ

Obyvatelé Březové ulice, které trápí, že je jejich okolí jedním z nejméně dopravně bezpečných míst ve městě, se dočkají změny. Vznikne zde bezpečný chodník, více parkovacích míst,
a v neposlední řadě i sportovní a rekreační areál.

Karvinští radní navrhli zastupitelům, aby schválili rozsáhlé úpravy, které promění Březovou ulici
v místo, kde se budou obyvatelé této části města cítit dobře. Důvodem je skutečnost, že kvůli chybějícímu chodníku podél této místní komunikace vstupují obyvatelé přilehlých bytových domů
z vchodů přímo do vozovky. “Zároveň je zde akutní nedostatek parkovacích míst, stanovišť na směsný a tříděný komunální odpad, rostou zde přestárlé a tím i nebezpečné dřeviny,” dodává primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD).

Majetkový odbor Magistrátu města Karviné zadal v roce 2017 zpracování variantní urbanisticko – architektonické studie. Jejím cílem bylo předložit návrhy, které jednak odstraní výše uvedenou dopravní závadu a zároveň umožní kultivované bydlení v této lokalitě. Navržená varianta počítá s přesunutím vozovky dál od bytových domů, čímž vznikne prostor pro vybudování páteřního podélného chodníku, na který budou navazovat jednotlivé parkovací plochy a stanoviště pro směsný
a tříděný komunální odpad. “Předpokládáme zvýšení kapacity parkovacích stání ze současných 117 na 160 míst. V jednání je i majetkový převod pozemku u křižovatky ulic Březové a Víta Nejedlého,
na kterém bude v případě úspěšného jednání možno vybudovat dalších 28 parkovacích míst,”
říká primátor Jan Wolf.

Rozsáhlé změny v Březové ulici si vyžádají mimo jiné nutnost přeložek technické infrastruktury, vybudování nového pouličního osvětlení, úpravu stávajícího odvodnění zpevněných ploch, poměrně rozsáhlé kácení a provedení náhradní výsadby. Magistrát předpokládá, že pro spolufinancování investičně náročné akce využije některý z vhodných dotačních titulů.

Proměnou projde také budova a areál bývalé základní školy Víta Nejedlého, kde vznikne
v případě schválení záměru dětské dopravní hřiště a rekreačně sportovní areál. Ten by měl být vybudován poté, co bude odstraněna část nevyužívaného objektu bývalé školy a částečným využitím stávajícího areálu ZŠ Prameny.

“Vznikne zde prostor pro vybudování dětského dopravního hřiště, sportovně rekreačního areálu a parkovacích ploch. Pro technické zázemí dětského dopravního hřiště bude částečně využita zbylá přízemní část objektu ZŠ V. Nejedlého. Na tento objekt bude navazovat částečně krytá terasa pro venkovní výuku, která bude zároveň vstupem do areálu,” vysvětlil primátor Jan Wolf.

Zbylý prostor mezi dětským dopravním hřištěm a nově situovanou vozovkou ulice Březové bude vyplněn multifunkční sportovní plochou, jehož součástí bude např. parkourové a workoutové hřiště, venkovní fitness, trampolíny a in-line dráha.

autor: Bc. Lukáš Hudeček

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

27.05.2018

Kola v kurzu…
Policisté prověřují okolnosti krádeže dvou jízdních kol, ke které mělo dojít v noci ze čtvrtku na pátek. Neznámý pachatel odcizil z poschodí domu v obci Albrechtice v okrese Těrlicko jízdní kolo jištěné zámkem v hodnotě 9 000 korun. V průběhu prověřování této krádeže byla zjištěna krádež dalšího kola v domě, konkrétně ze suterénu objektu. Majitel tohoto jízdního kola si ho cenil na téměř 10 000 korun

24.05.2018

Kolize řidiče na skútru
Karvinsko - pod vlivem alkoholu nezvládl řízení a narazil do auta... Ve čtvrtek 24. 5. krátce před třináctou hodinou v Bohumíně vjížděl 53letý muž na malé motorce zn. Jonway Korado na ulici Mládežnickou. Manévr nezvládl a přední části narazil do stojícího vozidla Citroën C4 Picasso. Po nárazu motorkář spadl na silnici. Polciisté u něj provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní. Hodnota se zastavila na 1,7 promile. Muž byl převezen na ošetření do nemocnice, a poté na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

17.05.2018

Nová forma podvodu
V minulých dnech karvinští policisté zahájili úkony trestního řízení a prověřují podvodné jednání, které bylo směřováno na seniorku s úmyslem získat peníze. Paní ve věku 85 let zavolal neznámý a představil se jako její vnuk. Žádal zaslání několika desítek tisíc korun. Žena v dobré víře pomoct, zašla na poštu a peníze ihned poslala. Nechala se přesvědčit o zaslání peněz formou on-line prostřednictvím společnosti, která takové služby nabízí. Máme za to, že takové finanční úkony jsou pro seniory obtížné a zatěžující, i přesto babička udělala vše, aby „vnukovi“ pomohla.Ukázalo se, že paní uvěřila podvodníkovi a nechala se oklamat, o peníze přišla.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista. V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

08.11.2017

Taxikář přišel o mobil
Policisté z obvodního oddělení Orlová prověřují případ krádeže, ke které došlo během noční jízdy ve vozidle taxislužby. Dosud neznámý pachatel měl během dnešní jízdy z Karviné do Orlové odcizit v době od 04:30 do 06:30 hodin mobilní telefon, který byl uložen v přihrádce mezi předními sedadly. Poškozené organizaci tak vznikla škoda tři tisíce korun.