> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

ULICE BŘEZOVÁ V KARVINÉ-RÁJI

vloženo: 18.04.2018           komentářů: 0

ULICE BŘEZOVÁ V KARVINÉ-RÁJI PROJDE ZÁSADNÍ REKONSTRUKCÍ

Obyvatelé Březové ulice, které trápí, že je jejich okolí jedním z nejméně dopravně bezpečných míst ve městě, se dočkají změny. Vznikne zde bezpečný chodník, více parkovacích míst,
a v neposlední řadě i sportovní a rekreační areál.

Karvinští radní navrhli zastupitelům, aby schválili rozsáhlé úpravy, které promění Březovou ulici
v místo, kde se budou obyvatelé této části města cítit dobře. Důvodem je skutečnost, že kvůli chybějícímu chodníku podél této místní komunikace vstupují obyvatelé přilehlých bytových domů
z vchodů přímo do vozovky. “Zároveň je zde akutní nedostatek parkovacích míst, stanovišť na směsný a tříděný komunální odpad, rostou zde přestárlé a tím i nebezpečné dřeviny,” dodává primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD).

Majetkový odbor Magistrátu města Karviné zadal v roce 2017 zpracování variantní urbanisticko – architektonické studie. Jejím cílem bylo předložit návrhy, které jednak odstraní výše uvedenou dopravní závadu a zároveň umožní kultivované bydlení v této lokalitě. Navržená varianta počítá s přesunutím vozovky dál od bytových domů, čímž vznikne prostor pro vybudování páteřního podélného chodníku, na který budou navazovat jednotlivé parkovací plochy a stanoviště pro směsný
a tříděný komunální odpad. “Předpokládáme zvýšení kapacity parkovacích stání ze současných 117 na 160 míst. V jednání je i majetkový převod pozemku u křižovatky ulic Březové a Víta Nejedlého,
na kterém bude v případě úspěšného jednání možno vybudovat dalších 28 parkovacích míst,”
říká primátor Jan Wolf.

Rozsáhlé změny v Březové ulici si vyžádají mimo jiné nutnost přeložek technické infrastruktury, vybudování nového pouličního osvětlení, úpravu stávajícího odvodnění zpevněných ploch, poměrně rozsáhlé kácení a provedení náhradní výsadby. Magistrát předpokládá, že pro spolufinancování investičně náročné akce využije některý z vhodných dotačních titulů.

Proměnou projde také budova a areál bývalé základní školy Víta Nejedlého, kde vznikne
v případě schválení záměru dětské dopravní hřiště a rekreačně sportovní areál. Ten by měl být vybudován poté, co bude odstraněna část nevyužívaného objektu bývalé školy a částečným využitím stávajícího areálu ZŠ Prameny.

“Vznikne zde prostor pro vybudování dětského dopravního hřiště, sportovně rekreačního areálu a parkovacích ploch. Pro technické zázemí dětského dopravního hřiště bude částečně využita zbylá přízemní část objektu ZŠ V. Nejedlého. Na tento objekt bude navazovat částečně krytá terasa pro venkovní výuku, která bude zároveň vstupem do areálu,” vysvětlil primátor Jan Wolf.

Zbylý prostor mezi dětským dopravním hřištěm a nově situovanou vozovkou ulice Březové bude vyplněn multifunkční sportovní plochou, jehož součástí bude např. parkourové a workoutové hřiště, venkovní fitness, trampolíny a in-line dráha.

autor: Bc. Lukáš Hudeček

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

26.09.2018

Autobus srazil mladíka
Autobus jel ze směru od ulice Opletalova do městské části Šumbark. Bezprostředně za křižovatkou, na ulici Okružní, na vyznačeném přechodu pro chodce srazil pravou přední části přecházejícího 16letého mladíka, který přecházel z pohledu řidiče zleva doprava. V opačeném směru před přechodem zastavilo osobní vozidlo Hyundai Getz a jeho řidič chlapci vozovku přejít umožnil.Sražený chodec byl po střetu převezen do fakultní nemocnice. Podle dostupných informací jeho zranění je zatím klasifikováno jako lehké. Zkouška na přítomnost alkoholu v dechu byla provedena u řidiče autobusu, s negativním výsledkem. Prvotním odhadem na autobusu je škoda 100 tisíc.

18.09.2018

(NE) řidička sešlápla plyn
Karvinsko - jen shodou šťastných náhod jízda neskončila tragicky.. Nárazem do plotu skončila nebezpečná a zběsilá jízda 29leté řidičky vozidla VW Caddy. Na začátku byla běžná silniční kontrola naplánovaná v Havířově na ulici Ostravská. Dnes hodinu po půlnoci policisté Speciální pořádkové jednotky krajského ředitelství Ostrava znamením chtěli zastavit ke kontrole vozidlo VW Caddy. V tu chvíli ještě neznámý řidič, na znamení začal zpomalovat, ale vzápětí zrychlil a z místa kontroly začal ujíždět.

23.08.2018

Snažili se uniknout policejní kontrole
V noci na úterý se v Karviné snažila vyhnout silniční kontrole osádka vozidla Audi. Krátce po půlnoci projíždělo po ulici Třída 17. listopadu v Karviné rychle jedoucí vozidlo Audi ve směru z Karviné na Český Těšín. Hlídkou policistů SPJ byl řidič vozidla vyzván k zastavení, ovšem na tuto výzvu nereagoval a začal hlídce na výjezdu z Karviné ujíždět, přičemž kličkoval mezi oběma směry jízdy. Po ujetí čtyř kilometrů řidič prudce vozidlo zastavil na ulici Těšínská, vystoupil a z místa utekl. Policisté zadrželi osádku vozidla, tři muže a jednu ženu, všechny polské národnosti. Provedenou kontrolou bylo ve vozidle nalezeno několik sáčků s nezjištěnou krystalickou látkou.

20.08.2018

Skočil pod vlak
Muž na karvinském nádraží skočil pod vlak, střet nepřežil V pondělí dopoledne došlo v Karviné k tragické události na železniční stanici. Dle dosud zjištěných informací dvaašedesátiletý muž z Karviné skočil pod projíždějící vlakovou soupravu, která jela ve směru od Bohumína. Vlivem střetu utrpěl mnohočetná poranění neslučitelná se životem a tím došlo k jeho okamžitému usmrcení.

20.08.2018

Krádež mysliveckých posedů
Policisté v Těrlicku řeší kuriózní případ krádeže. Na volně přístupných pozemcích v obci Albrechtice dosud neznámý pachatel odcizil v období od soboty do pondělí celkem tři dřevěné myslivecké posedy. Předběžná škoda byla poškozenou organizací vyčíslena na 10 000 korun.