> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

VOLNĚ DOSTUPNÉ WI-FI

vloženo: 11.05.2018           komentářů: 0

KARVINÁ CHCE ROZŠÍŘIT VOLNĚ DOSTUPNÉ WI-FI DO VÍCE OBLASTÍ

Statutární město Karviná přihlásí svůj projekt v rámci výzvy Evropské komise
pro financování bezplatných bezdrátových internetových hotspotů (Wi-Fi) ve veřejných prostorách z prostředků EU. Dotace bude realizována formou tzv. poukázek.

V prvním kole výzvy bude mít Česká republika k dispozici 15 poukázek. „Samozřejmě žadatelů bude hodně, ale výzev bude několik, takže věříme, že uspějeme,“ říká náměstek primátora Lukáš Raszyk (ČSSD). Karviná by ráda ze získaných peněz nabídla volný internet lidem
na nových deseti místech. „Chceme pokrýt místa, jako jsou parky, různá náměstíčka a podobně. Naším cílem je, aby lidé měli přístup k volnému internetu pomocí Wi-Fi, tak jak je tomu zvykem ve větších městech v Evropě,“ dodává náměstek primátora Lukáš Raszyk.

V Karviné se se bezplatně k internetu mohou občané už nyní přihlásit například v budovách magistrátu, v Domě kultury města Karviná a v kině Centrum.

Vytipovaná místa pro zřízení free Wi-Fi:

v budovách Regionální knihovny Karviná
Letní kino v Karviné-Fryštátě
Lodičky v parku Boženy Němcové v Karviné-Fryštátě
Dětský koutek v parku Boženy Němcové v Karviné-Fryštátě
Tržnice na ul. Fryštátská v Karviné-Fryštátě
Okolí „Permonu“ v Karviné-Hranicích
Okolí „U tuleně“ za MěDK v Karviné-Novém Městě
Univerzitní park v Karviné-Fryštátě
Masarykovo náměstí v Karviné-Fryštátě
Okolí workoutového hřiště u lesoparku Dubina v Karviné-Mizerově
Prostranství u křižovatky tř. Osvobozen
ul. Kosmonautů (u restaurace „Skleník“) v Karviné-Ráji
Most Sokolovských hrdinů v Karviné-Darkově


autor: (red)

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

27.05.2018

Kola v kurzu…
Policisté prověřují okolnosti krádeže dvou jízdních kol, ke které mělo dojít v noci ze čtvrtku na pátek. Neznámý pachatel odcizil z poschodí domu v obci Albrechtice v okrese Těrlicko jízdní kolo jištěné zámkem v hodnotě 9 000 korun. V průběhu prověřování této krádeže byla zjištěna krádež dalšího kola v domě, konkrétně ze suterénu objektu. Majitel tohoto jízdního kola si ho cenil na téměř 10 000 korun

24.05.2018

Kolize řidiče na skútru
Karvinsko - pod vlivem alkoholu nezvládl řízení a narazil do auta... Ve čtvrtek 24. 5. krátce před třináctou hodinou v Bohumíně vjížděl 53letý muž na malé motorce zn. Jonway Korado na ulici Mládežnickou. Manévr nezvládl a přední části narazil do stojícího vozidla Citroën C4 Picasso. Po nárazu motorkář spadl na silnici. Polciisté u něj provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní. Hodnota se zastavila na 1,7 promile. Muž byl převezen na ošetření do nemocnice, a poté na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

17.05.2018

Nová forma podvodu
V minulých dnech karvinští policisté zahájili úkony trestního řízení a prověřují podvodné jednání, které bylo směřováno na seniorku s úmyslem získat peníze. Paní ve věku 85 let zavolal neznámý a představil se jako její vnuk. Žádal zaslání několika desítek tisíc korun. Žena v dobré víře pomoct, zašla na poštu a peníze ihned poslala. Nechala se přesvědčit o zaslání peněz formou on-line prostřednictvím společnosti, která takové služby nabízí. Máme za to, že takové finanční úkony jsou pro seniory obtížné a zatěžující, i přesto babička udělala vše, aby „vnukovi“ pomohla.Ukázalo se, že paní uvěřila podvodníkovi a nechala se oklamat, o peníze přišla.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista. V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

08.11.2017

Taxikář přišel o mobil
Policisté z obvodního oddělení Orlová prověřují případ krádeže, ke které došlo během noční jízdy ve vozidle taxislužby. Dosud neznámý pachatel měl během dnešní jízdy z Karviné do Orlové odcizit v době od 04:30 do 06:30 hodin mobilní telefon, který byl uložen v přihrádce mezi předními sedadly. Poškozené organizaci tak vznikla škoda tři tisíce korun.