> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

VOLNĚ DOSTUPNÉ WI-FI

vloženo: 11.05.2018           komentářů: 0

KARVINÁ CHCE ROZŠÍŘIT VOLNĚ DOSTUPNÉ WI-FI DO VÍCE OBLASTÍ

Statutární město Karviná přihlásí svůj projekt v rámci výzvy Evropské komise
pro financování bezplatných bezdrátových internetových hotspotů (Wi-Fi) ve veřejných prostorách z prostředků EU. Dotace bude realizována formou tzv. poukázek.

V prvním kole výzvy bude mít Česká republika k dispozici 15 poukázek. „Samozřejmě žadatelů bude hodně, ale výzev bude několik, takže věříme, že uspějeme,“ říká náměstek primátora Lukáš Raszyk (ČSSD). Karviná by ráda ze získaných peněz nabídla volný internet lidem
na nových deseti místech. „Chceme pokrýt místa, jako jsou parky, různá náměstíčka a podobně. Naším cílem je, aby lidé měli přístup k volnému internetu pomocí Wi-Fi, tak jak je tomu zvykem ve větších městech v Evropě,“ dodává náměstek primátora Lukáš Raszyk.

V Karviné se se bezplatně k internetu mohou občané už nyní přihlásit například v budovách magistrátu, v Domě kultury města Karviná a v kině Centrum.

Vytipovaná místa pro zřízení free Wi-Fi:

v budovách Regionální knihovny Karviná
Letní kino v Karviné-Fryštátě
Lodičky v parku Boženy Němcové v Karviné-Fryštátě
Dětský koutek v parku Boženy Němcové v Karviné-Fryštátě
Tržnice na ul. Fryštátská v Karviné-Fryštátě
Okolí „Permonu“ v Karviné-Hranicích
Okolí „U tuleně“ za MěDK v Karviné-Novém Městě
Univerzitní park v Karviné-Fryštátě
Masarykovo náměstí v Karviné-Fryštátě
Okolí workoutového hřiště u lesoparku Dubina v Karviné-Mizerově
Prostranství u křižovatky tř. Osvobozen
ul. Kosmonautů (u restaurace „Skleník“) v Karviné-Ráji
Most Sokolovských hrdinů v Karviné-Darkově


autor: (red)

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

26.09.2018

Autobus srazil mladíka
Autobus jel ze směru od ulice Opletalova do městské části Šumbark. Bezprostředně za křižovatkou, na ulici Okružní, na vyznačeném přechodu pro chodce srazil pravou přední části přecházejícího 16letého mladíka, který přecházel z pohledu řidiče zleva doprava. V opačeném směru před přechodem zastavilo osobní vozidlo Hyundai Getz a jeho řidič chlapci vozovku přejít umožnil.Sražený chodec byl po střetu převezen do fakultní nemocnice. Podle dostupných informací jeho zranění je zatím klasifikováno jako lehké. Zkouška na přítomnost alkoholu v dechu byla provedena u řidiče autobusu, s negativním výsledkem. Prvotním odhadem na autobusu je škoda 100 tisíc.

18.09.2018

(NE) řidička sešlápla plyn
Karvinsko - jen shodou šťastných náhod jízda neskončila tragicky.. Nárazem do plotu skončila nebezpečná a zběsilá jízda 29leté řidičky vozidla VW Caddy. Na začátku byla běžná silniční kontrola naplánovaná v Havířově na ulici Ostravská. Dnes hodinu po půlnoci policisté Speciální pořádkové jednotky krajského ředitelství Ostrava znamením chtěli zastavit ke kontrole vozidlo VW Caddy. V tu chvíli ještě neznámý řidič, na znamení začal zpomalovat, ale vzápětí zrychlil a z místa kontroly začal ujíždět.

23.08.2018

Snažili se uniknout policejní kontrole
V noci na úterý se v Karviné snažila vyhnout silniční kontrole osádka vozidla Audi. Krátce po půlnoci projíždělo po ulici Třída 17. listopadu v Karviné rychle jedoucí vozidlo Audi ve směru z Karviné na Český Těšín. Hlídkou policistů SPJ byl řidič vozidla vyzván k zastavení, ovšem na tuto výzvu nereagoval a začal hlídce na výjezdu z Karviné ujíždět, přičemž kličkoval mezi oběma směry jízdy. Po ujetí čtyř kilometrů řidič prudce vozidlo zastavil na ulici Těšínská, vystoupil a z místa utekl. Policisté zadrželi osádku vozidla, tři muže a jednu ženu, všechny polské národnosti. Provedenou kontrolou bylo ve vozidle nalezeno několik sáčků s nezjištěnou krystalickou látkou.

20.08.2018

Skočil pod vlak
Muž na karvinském nádraží skočil pod vlak, střet nepřežil V pondělí dopoledne došlo v Karviné k tragické události na železniční stanici. Dle dosud zjištěných informací dvaašedesátiletý muž z Karviné skočil pod projíždějící vlakovou soupravu, která jela ve směru od Bohumína. Vlivem střetu utrpěl mnohočetná poranění neslučitelná se životem a tím došlo k jeho okamžitému usmrcení.

20.08.2018

Krádež mysliveckých posedů
Policisté v Těrlicku řeší kuriózní případ krádeže. Na volně přístupných pozemcích v obci Albrechtice dosud neznámý pachatel odcizil v období od soboty do pondělí celkem tři dřevěné myslivecké posedy. Předběžná škoda byla poškozenou organizací vyčíslena na 10 000 korun.