> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Počet nositelů Zlatého kříže

vloženo: 07.06.2018           komentářů: 0

Město opět ocenilo dobrovolné dárce krve

Počet nositelů Zlatého kříže se rozrostl o tři desítky uvědomělých spoluobčanů.

Náměstek primátora Miroslav Hajdušík (KSČM), rovněž dlouholetý dobrovolný dárce krve, vyjádřil tento týden poděkování 32 dobrovolným dárcům krve – čerstvým nositelům Zlatého kříže III., II. a I. třídy. Toto ocenění je udělováno za 80, 120, resp. 160 odběrů krve.

Dlouholetí dobrovolní dárci krve získali od města pamětní listy, dárkové poukazy a byl pro ně připraven v obřadní síni Městského domu kultury Karviná slavnostní raut.

Pohnutky k prvnímu odběru se mezi oceněnými různí, ale chuť darovat životadárnou tekutinu opakovaně má stejného jmenovatele – zájem o pomoc druhým.

Pokud vás jejich přístup inspiroval, máte možnost rovněž pomoci. Transfuzní oddělení Nemocnice s poliklinikou v Karviné-Ráji rádo uvítá nové i registrované dárce. Užitečnou pomůckou je krevní monitor na stránkách nemocnice, který signalizuje stav zásob jednotlivých krevních skupin. Objednat se můžete v době mezi 10. a 14. hodinou na telefonních číslech 596 383 559, 596 311 775 nebo na bezplatné lince 800 900 559. Odběrové dny transfuzní stanice jsou od pondělí do pátku, vždy od 6.30 do 10.00 hodin.

autor: www.karvina.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

23.08.2018

Snažili se uniknout policejní kontrole
V noci na úterý se v Karviné snažila vyhnout silniční kontrole osádka vozidla Audi. Krátce po půlnoci projíždělo po ulici Třída 17. listopadu v Karviné rychle jedoucí vozidlo Audi ve směru z Karviné na Český Těšín. Hlídkou policistů SPJ byl řidič vozidla vyzván k zastavení, ovšem na tuto výzvu nereagoval a začal hlídce na výjezdu z Karviné ujíždět, přičemž kličkoval mezi oběma směry jízdy. Po ujetí čtyř kilometrů řidič prudce vozidlo zastavil na ulici Těšínská, vystoupil a z místa utekl. Policisté zadrželi osádku vozidla, tři muže a jednu ženu, všechny polské národnosti. Provedenou kontrolou bylo ve vozidle nalezeno několik sáčků s nezjištěnou krystalickou látkou.

20.08.2018

Skočil pod vlak
Muž na karvinském nádraží skočil pod vlak, střet nepřežil V pondělí dopoledne došlo v Karviné k tragické události na železniční stanici. Dle dosud zjištěných informací dvaašedesátiletý muž z Karviné skočil pod projíždějící vlakovou soupravu, která jela ve směru od Bohumína. Vlivem střetu utrpěl mnohočetná poranění neslučitelná se životem a tím došlo k jeho okamžitému usmrcení.

20.08.2018

Krádež mysliveckých posedů
Policisté v Těrlicku řeší kuriózní případ krádeže. Na volně přístupných pozemcích v obci Albrechtice dosud neznámý pachatel odcizil v období od soboty do pondělí celkem tři dřevěné myslivecké posedy. Předběžná škoda byla poškozenou organizací vyčíslena na 10 000 korun.

20.08.2018

Lest „vnuk“ tentokráte nevyšla
Známou lstí se neznámý pachatel pokusil z poškozené vylákat částku 150 tisíc korun. Během sobotního dopoledne pachatel telefonicky kontaktoval šestasedmdesátiletou ženu z Karviné na její pevnou linku a vydával se za jejího vnuka. Uváděl, že je u advokáta, se kterým řeší koupi nemovitosti a potřebuje půjčit výše zmiňovanou částku. Dodal, že si pro peníze pošle svého kamaráda, jelikož se on sám pro ně nemůže dostavit. Seniorka však obratem kontaktovala svou dceru a k předání financí tak nedošlo.

16.08.2018

Kopal do zaparkovaných aut
Muž v podnapilém stavu poškodil několik vozidel. K incidentu došlo v úterý po osmé hodině večer. Třiatřicetiletý muž z Karviné na ulici Školská v Karviné-Ráji kopal do zde zaparkovaných vozů. Kopáním způsobil prohlubně v karoserii na pěti vozidlech různých značek. V dalším jednání mu zabránili přivolaní policisté, kteří jej umístili na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Provedenou dechovou zkouškou byla u muže zjištěna hodnota alkoholu v dechu přes dvě promile. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 14 000 korun.