> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Cvičení IZS prověřilo připravenost

vloženo: 10.06.2018           komentářů: 0

Cvičení IZS prověřilo připravenost všech jeho složek

Sirény mířily k zinscenované srážce autobusu s bagrem v Karviné-Dolech.Na křižovatce u bývalého Dolu Barbora v Karviné se konalo ve čtvrtek 7. června cvičení složek integrovaného záchranného systému. Hasiči, záchranáři a policisté byli přivoláni k dopravní nehodě, při které se srazil autobus se stavebním strojem. V autobuse zůstalo 15 různě zraněných lidí, tři lidé přišli dle scénáře při nehodě o život.

„Musíme zjistit rozsah celé události, co nejdříve to nahlásit na operační středisko a přivolat potřebné posily. Pak se zranění třídí podle toho, kdo nejdřív potřebuje vyprostit, kdo potřebuje ošetřit a převézt do nemocnice,“ vysvětlil ředitel Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje Roman Gřegoř.

Nejvíce byli zaměstnáni hasiči, kteří museli zajistit autobus proti pádu a také pomoci vyprostit zraněné. „Na místo vyjely čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů, aby mohli zachránit a vyprostit osoby pomocí hydraulické techniky. Starali se o zraněné a náš velitel zásahu také rozhodoval o tom, kde bude místo ke třídění osob,“ řekl mluvčí Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Petr Kůdela.

Tato místa byla označena barevnými vlajkami, k zelené nosili hasiči cestující s lehkým zraněním, žlutá byla určena pro středně těžce zraněné, červená pro těžká zranění, která měla prioritu a černá pro mrtvé. Hlavním úkolem bylo co nejdříve ošetřit a transportovat zraněné do Nemocnice s poliklinikou v Karviné-Ráji, kde jim byla poskytnuta další potřebná péče.

V nemocnici na centrálním příjmu také proběhla druhá část cvičení, kde se prověřoval traumatologický plán. Tým interventů Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje se staral i o psychiku rodinných příslušníků účastníků nehody, kteří do nemocnice přišli hledat svoje blízké.

Taktické cvičení mělo prověřit spolupráci všech zúčastněných složek i kvalitu a rychlost poskytnuté péče v nemocnici. Všechny poznatky z průběhu cvičení budou vyhodnoceny a budou se hledat případné nedostatky.

autor: www.karvina.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

27.05.2018

Kola v kurzu…
Policisté prověřují okolnosti krádeže dvou jízdních kol, ke které mělo dojít v noci ze čtvrtku na pátek. Neznámý pachatel odcizil z poschodí domu v obci Albrechtice v okrese Těrlicko jízdní kolo jištěné zámkem v hodnotě 9 000 korun. V průběhu prověřování této krádeže byla zjištěna krádež dalšího kola v domě, konkrétně ze suterénu objektu. Majitel tohoto jízdního kola si ho cenil na téměř 10 000 korun

24.05.2018

Kolize řidiče na skútru
Karvinsko - pod vlivem alkoholu nezvládl řízení a narazil do auta... Ve čtvrtek 24. 5. krátce před třináctou hodinou v Bohumíně vjížděl 53letý muž na malé motorce zn. Jonway Korado na ulici Mládežnickou. Manévr nezvládl a přední části narazil do stojícího vozidla Citroën C4 Picasso. Po nárazu motorkář spadl na silnici. Polciisté u něj provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní. Hodnota se zastavila na 1,7 promile. Muž byl převezen na ošetření do nemocnice, a poté na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

17.05.2018

Nová forma podvodu
V minulých dnech karvinští policisté zahájili úkony trestního řízení a prověřují podvodné jednání, které bylo směřováno na seniorku s úmyslem získat peníze. Paní ve věku 85 let zavolal neznámý a představil se jako její vnuk. Žádal zaslání několika desítek tisíc korun. Žena v dobré víře pomoct, zašla na poštu a peníze ihned poslala. Nechala se přesvědčit o zaslání peněz formou on-line prostřednictvím společnosti, která takové služby nabízí. Máme za to, že takové finanční úkony jsou pro seniory obtížné a zatěžující, i přesto babička udělala vše, aby „vnukovi“ pomohla.Ukázalo se, že paní uvěřila podvodníkovi a nechala se oklamat, o peníze přišla.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista. V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

08.11.2017

Taxikář přišel o mobil
Policisté z obvodního oddělení Orlová prověřují případ krádeže, ke které došlo během noční jízdy ve vozidle taxislužby. Dosud neznámý pachatel měl během dnešní jízdy z Karviné do Orlové odcizit v době od 04:30 do 06:30 hodin mobilní telefon, který byl uložen v přihrádce mezi předními sedadly. Poškozené organizaci tak vznikla škoda tři tisíce korun.