> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Cvičení IZS prověřilo připravenost

vloženo: 10.06.2018           komentářů: 0

Cvičení IZS prověřilo připravenost všech jeho složek

Sirény mířily k zinscenované srážce autobusu s bagrem v Karviné-Dolech.Na křižovatce u bývalého Dolu Barbora v Karviné se konalo ve čtvrtek 7. června cvičení složek integrovaného záchranného systému. Hasiči, záchranáři a policisté byli přivoláni k dopravní nehodě, při které se srazil autobus se stavebním strojem. V autobuse zůstalo 15 různě zraněných lidí, tři lidé přišli dle scénáře při nehodě o život.

„Musíme zjistit rozsah celé události, co nejdříve to nahlásit na operační středisko a přivolat potřebné posily. Pak se zranění třídí podle toho, kdo nejdřív potřebuje vyprostit, kdo potřebuje ošetřit a převézt do nemocnice,“ vysvětlil ředitel Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje Roman Gřegoř.

Nejvíce byli zaměstnáni hasiči, kteří museli zajistit autobus proti pádu a také pomoci vyprostit zraněné. „Na místo vyjely čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů, aby mohli zachránit a vyprostit osoby pomocí hydraulické techniky. Starali se o zraněné a náš velitel zásahu také rozhodoval o tom, kde bude místo ke třídění osob,“ řekl mluvčí Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Petr Kůdela.

Tato místa byla označena barevnými vlajkami, k zelené nosili hasiči cestující s lehkým zraněním, žlutá byla určena pro středně těžce zraněné, červená pro těžká zranění, která měla prioritu a černá pro mrtvé. Hlavním úkolem bylo co nejdříve ošetřit a transportovat zraněné do Nemocnice s poliklinikou v Karviné-Ráji, kde jim byla poskytnuta další potřebná péče.

V nemocnici na centrálním příjmu také proběhla druhá část cvičení, kde se prověřoval traumatologický plán. Tým interventů Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje se staral i o psychiku rodinných příslušníků účastníků nehody, kteří do nemocnice přišli hledat svoje blízké.

Taktické cvičení mělo prověřit spolupráci všech zúčastněných složek i kvalitu a rychlost poskytnuté péče v nemocnici. Všechny poznatky z průběhu cvičení budou vyhodnoceny a budou se hledat případné nedostatky.

autor: www.karvina.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

23.08.2018

Snažili se uniknout policejní kontrole
V noci na úterý se v Karviné snažila vyhnout silniční kontrole osádka vozidla Audi. Krátce po půlnoci projíždělo po ulici Třída 17. listopadu v Karviné rychle jedoucí vozidlo Audi ve směru z Karviné na Český Těšín. Hlídkou policistů SPJ byl řidič vozidla vyzván k zastavení, ovšem na tuto výzvu nereagoval a začal hlídce na výjezdu z Karviné ujíždět, přičemž kličkoval mezi oběma směry jízdy. Po ujetí čtyř kilometrů řidič prudce vozidlo zastavil na ulici Těšínská, vystoupil a z místa utekl. Policisté zadrželi osádku vozidla, tři muže a jednu ženu, všechny polské národnosti. Provedenou kontrolou bylo ve vozidle nalezeno několik sáčků s nezjištěnou krystalickou látkou.

20.08.2018

Skočil pod vlak
Muž na karvinském nádraží skočil pod vlak, střet nepřežil V pondělí dopoledne došlo v Karviné k tragické události na železniční stanici. Dle dosud zjištěných informací dvaašedesátiletý muž z Karviné skočil pod projíždějící vlakovou soupravu, která jela ve směru od Bohumína. Vlivem střetu utrpěl mnohočetná poranění neslučitelná se životem a tím došlo k jeho okamžitému usmrcení.

20.08.2018

Krádež mysliveckých posedů
Policisté v Těrlicku řeší kuriózní případ krádeže. Na volně přístupných pozemcích v obci Albrechtice dosud neznámý pachatel odcizil v období od soboty do pondělí celkem tři dřevěné myslivecké posedy. Předběžná škoda byla poškozenou organizací vyčíslena na 10 000 korun.

20.08.2018

Lest „vnuk“ tentokráte nevyšla
Známou lstí se neznámý pachatel pokusil z poškozené vylákat částku 150 tisíc korun. Během sobotního dopoledne pachatel telefonicky kontaktoval šestasedmdesátiletou ženu z Karviné na její pevnou linku a vydával se za jejího vnuka. Uváděl, že je u advokáta, se kterým řeší koupi nemovitosti a potřebuje půjčit výše zmiňovanou částku. Dodal, že si pro peníze pošle svého kamaráda, jelikož se on sám pro ně nemůže dostavit. Seniorka však obratem kontaktovala svou dceru a k předání financí tak nedošlo.

16.08.2018

Kopal do zaparkovaných aut
Muž v podnapilém stavu poškodil několik vozidel. K incidentu došlo v úterý po osmé hodině večer. Třiatřicetiletý muž z Karviné na ulici Školská v Karviné-Ráji kopal do zde zaparkovaných vozů. Kopáním způsobil prohlubně v karoserii na pěti vozidlech různých značek. V dalším jednání mu zabránili přivolaní policisté, kteří jej umístili na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Provedenou dechovou zkouškou byla u muže zjištěna hodnota alkoholu v dechu přes dvě promile. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 14 000 korun.