> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Cvičení IZS prověřilo připravenost

vloženo: 10.06.2018           komentářů: 0

Cvičení IZS prověřilo připravenost všech jeho složek

Sirény mířily k zinscenované srážce autobusu s bagrem v Karviné-Dolech.Na křižovatce u bývalého Dolu Barbora v Karviné se konalo ve čtvrtek 7. června cvičení složek integrovaného záchranného systému. Hasiči, záchranáři a policisté byli přivoláni k dopravní nehodě, při které se srazil autobus se stavebním strojem. V autobuse zůstalo 15 různě zraněných lidí, tři lidé přišli dle scénáře při nehodě o život.

„Musíme zjistit rozsah celé události, co nejdříve to nahlásit na operační středisko a přivolat potřebné posily. Pak se zranění třídí podle toho, kdo nejdřív potřebuje vyprostit, kdo potřebuje ošetřit a převézt do nemocnice,“ vysvětlil ředitel Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje Roman Gřegoř.

Nejvíce byli zaměstnáni hasiči, kteří museli zajistit autobus proti pádu a také pomoci vyprostit zraněné. „Na místo vyjely čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů, aby mohli zachránit a vyprostit osoby pomocí hydraulické techniky. Starali se o zraněné a náš velitel zásahu také rozhodoval o tom, kde bude místo ke třídění osob,“ řekl mluvčí Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Petr Kůdela.

Tato místa byla označena barevnými vlajkami, k zelené nosili hasiči cestující s lehkým zraněním, žlutá byla určena pro středně těžce zraněné, červená pro těžká zranění, která měla prioritu a černá pro mrtvé. Hlavním úkolem bylo co nejdříve ošetřit a transportovat zraněné do Nemocnice s poliklinikou v Karviné-Ráji, kde jim byla poskytnuta další potřebná péče.

V nemocnici na centrálním příjmu také proběhla druhá část cvičení, kde se prověřoval traumatologický plán. Tým interventů Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje se staral i o psychiku rodinných příslušníků účastníků nehody, kteří do nemocnice přišli hledat svoje blízké.

Taktické cvičení mělo prověřit spolupráci všech zúčastněných složek i kvalitu a rychlost poskytnuté péče v nemocnici. Všechny poznatky z průběhu cvičení budou vyhodnoceny a budou se hledat případné nedostatky.

autor: www.karvina.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

05.01.2019

Zadržen u trafiky
V sobotu 5. ledna před půlnocí přijal operační důstojník oznámení o rozbité skleněné výplni trafiky. Policisté oddělení hlídkové služby přijeli na místo do pěti minut po oznámení. Podle popisu oznamovatele nedaleko místa vloupání zadrželi podezřelého muže. Kvůli opilosti ho policisté převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici. Během neděle mohly být s mužem provedeny procesní úkony..

10.12.2018

Odcizil peníze na charitu
V pondělí 10. prosnce 59letý muž násilně vnikl přes víko do kasičky, která je určená pro dobrovolné darování peněz. Kasičky neziskové organizace bývají postaveny na veřejných místech, nejčastěji v supermarketech. Ta, ze které byly odcizeny peníze, stála v jednom havířovském supermarketu. Důvodně podezřelý, který byl v minulosti již 15krát soudně trestán, z kasičky zřejmě vzal hotovost v přibližné výši 150,- Kč. Poškození na kasičce zástupce organizace vyčíslil škodu ve výši 3 tisíce korun.

10.12.2018

Po deseti minutách skončili v poutech
Útočníci krátce po napadení byli zadrženi policisty speciální pořádkové jednotky. Před několika dny kolem 21. hodiny v městské části Nové Město procházel 32letý muž spojovací ulicí mezi tř. Družby a U Bažantnice. Během chůze minul dvě dívky. Najednou, nečekaně ho kopem napadl mladík, záhy se přidal ještě další mladík. Údery pěstmi muže „poslali“ k zemi. K dalším útokům se připojila jedna z dívek. Útočníci se snažili muži strhnout jeho batoh, což se jim nepovedlo, tak mu prohledali kapsy. Ani tady nic nenašli. Zraněnému muži se podařilo z místa utéci a přivolat si pomoc.

23.11.2018

Peníze chtěl získat násilně
Policejní komisař zahájil trestní stíhání proti 36letému muži, který zřejmě přepadl prodavačku a ve dvou případech nezaplatit za zboží.Důvodně podezřelý 23. listopadu na prodejní ploše v městské části Mizerov vzal láhev vína a prošel přes pokladní zónu bez zaplacení. O několik dní později na prodejní ploše hypermarketu v městské části Ráj vzal jídlo a alkohol v hodnotě zhruba 360,- Kč a ve zkušební kabince zboží konzumoval. Mezi těmito krádežemi v prodejnách se pravděpodobně dopustil jednoho přepadení. V prodejně tabákových výrobků chytil ženu pod krkem a požadoval peníze. Prodavačka začala křičet, násilník se lekl a z prodejny utekl, aniž by cokoli odcizil.

26.09.2018

Autobus srazil mladíka
Autobus jel ze směru od ulice Opletalova do městské části Šumbark. Bezprostředně za křižovatkou, na ulici Okružní, na vyznačeném přechodu pro chodce srazil pravou přední části přecházejícího 16letého mladíka, který přecházel z pohledu řidiče zleva doprava. V opačeném směru před přechodem zastavilo osobní vozidlo Hyundai Getz a jeho řidič chlapci vozovku přejít umožnil.Sražený chodec byl po střetu převezen do fakultní nemocnice. Podle dostupných informací jeho zranění je zatím klasifikováno jako lehké. Zkouška na přítomnost alkoholu v dechu byla provedena u řidiče autobusu, s negativním výsledkem. Prvotním odhadem na autobusu je škoda 100 tisíc.