> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

16. ročníku i do Karviné.

vloženo: 13.06.2018           komentářů: 0

Cyklo-běh za Českou republiku bez drog

Osvětová akce zavítala během svého 16. ročníku i do Karviné.Cyklo-běh odstartoval v pondělí 11. června v Třinci, a hned první den zavítali cykloběžci i do Karviné, kde je na radnici přivítal náměstek primátora Miroslav Hajdušík společně s ředitelem Městské policie Petrem Bičejem a vedoucí Odboru sociálního Magistrátu města Karviné Martinou Smužovou. „Protidrogová kampaň spojená se sportem má poukázat na dopad drog na zdraví zejména u dětí a mládeže a já jsem rád, že cyklo-běžci zařadili do své trasy i Karvinou. Každá taková kampaň, která dokáže alespoň jedno dítě přivést na správnou cestu, má smysl,“ řekl Miroslav Hajdušík.

„Ty drogy jsou dneska na každém kroku, jsou snadno dostupné. A my jsme dneškem překročili historicky sto tisíc vyškolených dětí. Ze zpětné vazby víme, že děti, když dostanou pravdivé informace o drogách, tak mají úžasnou schopnost rozhodnout se, že drogy pro život nepotřebují,“ vysvětlil Pavel Mudra, mluvčí Cyklo-běhu za Českou republiku bez drog.

Díky projektu „Řekni ne drogám, řekni ano životu“ se po šesti letech rozhodla skoncovat s drogami i dnes osmnáctiletá dcera paní Ivety Černé, která patří mezi stálé cyklo-běžkyně. „Vím, jaká dřina to je se z těch drog dostat. Vím, co to je, když to zasáhne celou rodinu, proto tento projekt podporuji a moc bych si přála, aby se tohle nemuselo dotýkat žádné rodiny, žádného dalšího dítěte. Opravdu to ničí život,“ řekla Černá.

Cyklo-běžci navštíví během deseti dní 38 tuzemských měst, denně ujedou přes 120 kilometrů. Kromě nich navštěvuje školy v daných městech tým lektorů a další skupina se stará o pouliční vzdělávání. Dobrá zpráva je, že podle posledních průzkumů týkající se konopí, klesl mezi mladistvými výskyt jeho užívání.

autor: (red)

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

23.08.2018

Snažili se uniknout policejní kontrole
V noci na úterý se v Karviné snažila vyhnout silniční kontrole osádka vozidla Audi. Krátce po půlnoci projíždělo po ulici Třída 17. listopadu v Karviné rychle jedoucí vozidlo Audi ve směru z Karviné na Český Těšín. Hlídkou policistů SPJ byl řidič vozidla vyzván k zastavení, ovšem na tuto výzvu nereagoval a začal hlídce na výjezdu z Karviné ujíždět, přičemž kličkoval mezi oběma směry jízdy. Po ujetí čtyř kilometrů řidič prudce vozidlo zastavil na ulici Těšínská, vystoupil a z místa utekl. Policisté zadrželi osádku vozidla, tři muže a jednu ženu, všechny polské národnosti. Provedenou kontrolou bylo ve vozidle nalezeno několik sáčků s nezjištěnou krystalickou látkou.

20.08.2018

Skočil pod vlak
Muž na karvinském nádraží skočil pod vlak, střet nepřežil V pondělí dopoledne došlo v Karviné k tragické události na železniční stanici. Dle dosud zjištěných informací dvaašedesátiletý muž z Karviné skočil pod projíždějící vlakovou soupravu, která jela ve směru od Bohumína. Vlivem střetu utrpěl mnohočetná poranění neslučitelná se životem a tím došlo k jeho okamžitému usmrcení.

20.08.2018

Krádež mysliveckých posedů
Policisté v Těrlicku řeší kuriózní případ krádeže. Na volně přístupných pozemcích v obci Albrechtice dosud neznámý pachatel odcizil v období od soboty do pondělí celkem tři dřevěné myslivecké posedy. Předběžná škoda byla poškozenou organizací vyčíslena na 10 000 korun.

20.08.2018

Lest „vnuk“ tentokráte nevyšla
Známou lstí se neznámý pachatel pokusil z poškozené vylákat částku 150 tisíc korun. Během sobotního dopoledne pachatel telefonicky kontaktoval šestasedmdesátiletou ženu z Karviné na její pevnou linku a vydával se za jejího vnuka. Uváděl, že je u advokáta, se kterým řeší koupi nemovitosti a potřebuje půjčit výše zmiňovanou částku. Dodal, že si pro peníze pošle svého kamaráda, jelikož se on sám pro ně nemůže dostavit. Seniorka však obratem kontaktovala svou dceru a k předání financí tak nedošlo.

16.08.2018

Kopal do zaparkovaných aut
Muž v podnapilém stavu poškodil několik vozidel. K incidentu došlo v úterý po osmé hodině večer. Třiatřicetiletý muž z Karviné na ulici Školská v Karviné-Ráji kopal do zde zaparkovaných vozů. Kopáním způsobil prohlubně v karoserii na pěti vozidlech různých značek. V dalším jednání mu zabránili přivolaní policisté, kteří jej umístili na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Provedenou dechovou zkouškou byla u muže zjištěna hodnota alkoholu v dechu přes dvě promile. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 14 000 korun.