> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

16. ročníku i do Karviné.

vloženo: 13.06.2018           komentářů: 0

Cyklo-běh za Českou republiku bez drog

Osvětová akce zavítala během svého 16. ročníku i do Karviné.Cyklo-běh odstartoval v pondělí 11. června v Třinci, a hned první den zavítali cykloběžci i do Karviné, kde je na radnici přivítal náměstek primátora Miroslav Hajdušík společně s ředitelem Městské policie Petrem Bičejem a vedoucí Odboru sociálního Magistrátu města Karviné Martinou Smužovou. „Protidrogová kampaň spojená se sportem má poukázat na dopad drog na zdraví zejména u dětí a mládeže a já jsem rád, že cyklo-běžci zařadili do své trasy i Karvinou. Každá taková kampaň, která dokáže alespoň jedno dítě přivést na správnou cestu, má smysl,“ řekl Miroslav Hajdušík.

„Ty drogy jsou dneska na každém kroku, jsou snadno dostupné. A my jsme dneškem překročili historicky sto tisíc vyškolených dětí. Ze zpětné vazby víme, že děti, když dostanou pravdivé informace o drogách, tak mají úžasnou schopnost rozhodnout se, že drogy pro život nepotřebují,“ vysvětlil Pavel Mudra, mluvčí Cyklo-běhu za Českou republiku bez drog.

Díky projektu „Řekni ne drogám, řekni ano životu“ se po šesti letech rozhodla skoncovat s drogami i dnes osmnáctiletá dcera paní Ivety Černé, která patří mezi stálé cyklo-běžkyně. „Vím, jaká dřina to je se z těch drog dostat. Vím, co to je, když to zasáhne celou rodinu, proto tento projekt podporuji a moc bych si přála, aby se tohle nemuselo dotýkat žádné rodiny, žádného dalšího dítěte. Opravdu to ničí život,“ řekla Černá.

Cyklo-běžci navštíví během deseti dní 38 tuzemských měst, denně ujedou přes 120 kilometrů. Kromě nich navštěvuje školy v daných městech tým lektorů a další skupina se stará o pouliční vzdělávání. Dobrá zpráva je, že podle posledních průzkumů týkající se konopí, klesl mezi mladistvými výskyt jeho užívání.

autor: (red)

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

27.05.2018

Kola v kurzu…
Policisté prověřují okolnosti krádeže dvou jízdních kol, ke které mělo dojít v noci ze čtvrtku na pátek. Neznámý pachatel odcizil z poschodí domu v obci Albrechtice v okrese Těrlicko jízdní kolo jištěné zámkem v hodnotě 9 000 korun. V průběhu prověřování této krádeže byla zjištěna krádež dalšího kola v domě, konkrétně ze suterénu objektu. Majitel tohoto jízdního kola si ho cenil na téměř 10 000 korun

24.05.2018

Kolize řidiče na skútru
Karvinsko - pod vlivem alkoholu nezvládl řízení a narazil do auta... Ve čtvrtek 24. 5. krátce před třináctou hodinou v Bohumíně vjížděl 53letý muž na malé motorce zn. Jonway Korado na ulici Mládežnickou. Manévr nezvládl a přední části narazil do stojícího vozidla Citroën C4 Picasso. Po nárazu motorkář spadl na silnici. Polciisté u něj provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní. Hodnota se zastavila na 1,7 promile. Muž byl převezen na ošetření do nemocnice, a poté na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

17.05.2018

Nová forma podvodu
V minulých dnech karvinští policisté zahájili úkony trestního řízení a prověřují podvodné jednání, které bylo směřováno na seniorku s úmyslem získat peníze. Paní ve věku 85 let zavolal neznámý a představil se jako její vnuk. Žádal zaslání několika desítek tisíc korun. Žena v dobré víře pomoct, zašla na poštu a peníze ihned poslala. Nechala se přesvědčit o zaslání peněz formou on-line prostřednictvím společnosti, která takové služby nabízí. Máme za to, že takové finanční úkony jsou pro seniory obtížné a zatěžující, i přesto babička udělala vše, aby „vnukovi“ pomohla.Ukázalo se, že paní uvěřila podvodníkovi a nechala se oklamat, o peníze přišla.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista. V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

08.11.2017

Taxikář přišel o mobil
Policisté z obvodního oddělení Orlová prověřují případ krádeže, ke které došlo během noční jízdy ve vozidle taxislužby. Dosud neznámý pachatel měl během dnešní jízdy z Karviné do Orlové odcizit v době od 04:30 do 06:30 hodin mobilní telefon, který byl uložen v přihrádce mezi předními sedadly. Poškozené organizaci tak vznikla škoda tři tisíce korun.