> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

16. ročníku i do Karviné.

vloženo: 13.06.2018           komentářů: 0

Cyklo-běh za Českou republiku bez drog

Osvětová akce zavítala během svého 16. ročníku i do Karviné.Cyklo-běh odstartoval v pondělí 11. června v Třinci, a hned první den zavítali cykloběžci i do Karviné, kde je na radnici přivítal náměstek primátora Miroslav Hajdušík společně s ředitelem Městské policie Petrem Bičejem a vedoucí Odboru sociálního Magistrátu města Karviné Martinou Smužovou. „Protidrogová kampaň spojená se sportem má poukázat na dopad drog na zdraví zejména u dětí a mládeže a já jsem rád, že cyklo-běžci zařadili do své trasy i Karvinou. Každá taková kampaň, která dokáže alespoň jedno dítě přivést na správnou cestu, má smysl,“ řekl Miroslav Hajdušík.

„Ty drogy jsou dneska na každém kroku, jsou snadno dostupné. A my jsme dneškem překročili historicky sto tisíc vyškolených dětí. Ze zpětné vazby víme, že děti, když dostanou pravdivé informace o drogách, tak mají úžasnou schopnost rozhodnout se, že drogy pro život nepotřebují,“ vysvětlil Pavel Mudra, mluvčí Cyklo-běhu za Českou republiku bez drog.

Díky projektu „Řekni ne drogám, řekni ano životu“ se po šesti letech rozhodla skoncovat s drogami i dnes osmnáctiletá dcera paní Ivety Černé, která patří mezi stálé cyklo-běžkyně. „Vím, jaká dřina to je se z těch drog dostat. Vím, co to je, když to zasáhne celou rodinu, proto tento projekt podporuji a moc bych si přála, aby se tohle nemuselo dotýkat žádné rodiny, žádného dalšího dítěte. Opravdu to ničí život,“ řekla Černá.

Cyklo-běžci navštíví během deseti dní 38 tuzemských měst, denně ujedou přes 120 kilometrů. Kromě nich navštěvuje školy v daných městech tým lektorů a další skupina se stará o pouliční vzdělávání. Dobrá zpráva je, že podle posledních průzkumů týkající se konopí, klesl mezi mladistvými výskyt jeho užívání.

autor: (red)

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

26.09.2018

Autobus srazil mladíka
Autobus jel ze směru od ulice Opletalova do městské části Šumbark. Bezprostředně za křižovatkou, na ulici Okružní, na vyznačeném přechodu pro chodce srazil pravou přední části přecházejícího 16letého mladíka, který přecházel z pohledu řidiče zleva doprava. V opačeném směru před přechodem zastavilo osobní vozidlo Hyundai Getz a jeho řidič chlapci vozovku přejít umožnil.Sražený chodec byl po střetu převezen do fakultní nemocnice. Podle dostupných informací jeho zranění je zatím klasifikováno jako lehké. Zkouška na přítomnost alkoholu v dechu byla provedena u řidiče autobusu, s negativním výsledkem. Prvotním odhadem na autobusu je škoda 100 tisíc.

18.09.2018

(NE) řidička sešlápla plyn
Karvinsko - jen shodou šťastných náhod jízda neskončila tragicky.. Nárazem do plotu skončila nebezpečná a zběsilá jízda 29leté řidičky vozidla VW Caddy. Na začátku byla běžná silniční kontrola naplánovaná v Havířově na ulici Ostravská. Dnes hodinu po půlnoci policisté Speciální pořádkové jednotky krajského ředitelství Ostrava znamením chtěli zastavit ke kontrole vozidlo VW Caddy. V tu chvíli ještě neznámý řidič, na znamení začal zpomalovat, ale vzápětí zrychlil a z místa kontroly začal ujíždět.

23.08.2018

Snažili se uniknout policejní kontrole
V noci na úterý se v Karviné snažila vyhnout silniční kontrole osádka vozidla Audi. Krátce po půlnoci projíždělo po ulici Třída 17. listopadu v Karviné rychle jedoucí vozidlo Audi ve směru z Karviné na Český Těšín. Hlídkou policistů SPJ byl řidič vozidla vyzván k zastavení, ovšem na tuto výzvu nereagoval a začal hlídce na výjezdu z Karviné ujíždět, přičemž kličkoval mezi oběma směry jízdy. Po ujetí čtyř kilometrů řidič prudce vozidlo zastavil na ulici Těšínská, vystoupil a z místa utekl. Policisté zadrželi osádku vozidla, tři muže a jednu ženu, všechny polské národnosti. Provedenou kontrolou bylo ve vozidle nalezeno několik sáčků s nezjištěnou krystalickou látkou.

20.08.2018

Skočil pod vlak
Muž na karvinském nádraží skočil pod vlak, střet nepřežil V pondělí dopoledne došlo v Karviné k tragické události na železniční stanici. Dle dosud zjištěných informací dvaašedesátiletý muž z Karviné skočil pod projíždějící vlakovou soupravu, která jela ve směru od Bohumína. Vlivem střetu utrpěl mnohočetná poranění neslučitelná se životem a tím došlo k jeho okamžitému usmrcení.

20.08.2018

Krádež mysliveckých posedů
Policisté v Těrlicku řeší kuriózní případ krádeže. Na volně přístupných pozemcích v obci Albrechtice dosud neznámý pachatel odcizil v období od soboty do pondělí celkem tři dřevěné myslivecké posedy. Předběžná škoda byla poškozenou organizací vyčíslena na 10 000 korun.