> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

16. ročníku i do Karviné.

vloženo: 13.06.2018           komentářů: 0

Cyklo-běh za Českou republiku bez drog

Osvětová akce zavítala během svého 16. ročníku i do Karviné.Cyklo-běh odstartoval v pondělí 11. června v Třinci, a hned první den zavítali cykloběžci i do Karviné, kde je na radnici přivítal náměstek primátora Miroslav Hajdušík společně s ředitelem Městské policie Petrem Bičejem a vedoucí Odboru sociálního Magistrátu města Karviné Martinou Smužovou. „Protidrogová kampaň spojená se sportem má poukázat na dopad drog na zdraví zejména u dětí a mládeže a já jsem rád, že cyklo-běžci zařadili do své trasy i Karvinou. Každá taková kampaň, která dokáže alespoň jedno dítě přivést na správnou cestu, má smysl,“ řekl Miroslav Hajdušík.

„Ty drogy jsou dneska na každém kroku, jsou snadno dostupné. A my jsme dneškem překročili historicky sto tisíc vyškolených dětí. Ze zpětné vazby víme, že děti, když dostanou pravdivé informace o drogách, tak mají úžasnou schopnost rozhodnout se, že drogy pro život nepotřebují,“ vysvětlil Pavel Mudra, mluvčí Cyklo-běhu za Českou republiku bez drog.

Díky projektu „Řekni ne drogám, řekni ano životu“ se po šesti letech rozhodla skoncovat s drogami i dnes osmnáctiletá dcera paní Ivety Černé, která patří mezi stálé cyklo-běžkyně. „Vím, jaká dřina to je se z těch drog dostat. Vím, co to je, když to zasáhne celou rodinu, proto tento projekt podporuji a moc bych si přála, aby se tohle nemuselo dotýkat žádné rodiny, žádného dalšího dítěte. Opravdu to ničí život,“ řekla Černá.

Cyklo-běžci navštíví během deseti dní 38 tuzemských měst, denně ujedou přes 120 kilometrů. Kromě nich navštěvuje školy v daných městech tým lektorů a další skupina se stará o pouliční vzdělávání. Dobrá zpráva je, že podle posledních průzkumů týkající se konopí, klesl mezi mladistvými výskyt jeho užívání.

autor: (red)

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

05.01.2019

Zadržen u trafiky
V sobotu 5. ledna před půlnocí přijal operační důstojník oznámení o rozbité skleněné výplni trafiky. Policisté oddělení hlídkové služby přijeli na místo do pěti minut po oznámení. Podle popisu oznamovatele nedaleko místa vloupání zadrželi podezřelého muže. Kvůli opilosti ho policisté převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici. Během neděle mohly být s mužem provedeny procesní úkony..

10.12.2018

Odcizil peníze na charitu
V pondělí 10. prosnce 59letý muž násilně vnikl přes víko do kasičky, která je určená pro dobrovolné darování peněz. Kasičky neziskové organizace bývají postaveny na veřejných místech, nejčastěji v supermarketech. Ta, ze které byly odcizeny peníze, stála v jednom havířovském supermarketu. Důvodně podezřelý, který byl v minulosti již 15krát soudně trestán, z kasičky zřejmě vzal hotovost v přibližné výši 150,- Kč. Poškození na kasičce zástupce organizace vyčíslil škodu ve výši 3 tisíce korun.

10.12.2018

Po deseti minutách skončili v poutech
Útočníci krátce po napadení byli zadrženi policisty speciální pořádkové jednotky. Před několika dny kolem 21. hodiny v městské části Nové Město procházel 32letý muž spojovací ulicí mezi tř. Družby a U Bažantnice. Během chůze minul dvě dívky. Najednou, nečekaně ho kopem napadl mladík, záhy se přidal ještě další mladík. Údery pěstmi muže „poslali“ k zemi. K dalším útokům se připojila jedna z dívek. Útočníci se snažili muži strhnout jeho batoh, což se jim nepovedlo, tak mu prohledali kapsy. Ani tady nic nenašli. Zraněnému muži se podařilo z místa utéci a přivolat si pomoc.

23.11.2018

Peníze chtěl získat násilně
Policejní komisař zahájil trestní stíhání proti 36letému muži, který zřejmě přepadl prodavačku a ve dvou případech nezaplatit za zboží.Důvodně podezřelý 23. listopadu na prodejní ploše v městské části Mizerov vzal láhev vína a prošel přes pokladní zónu bez zaplacení. O několik dní později na prodejní ploše hypermarketu v městské části Ráj vzal jídlo a alkohol v hodnotě zhruba 360,- Kč a ve zkušební kabince zboží konzumoval. Mezi těmito krádežemi v prodejnách se pravděpodobně dopustil jednoho přepadení. V prodejně tabákových výrobků chytil ženu pod krkem a požadoval peníze. Prodavačka začala křičet, násilník se lekl a z prodejny utekl, aniž by cokoli odcizil.

26.09.2018

Autobus srazil mladíka
Autobus jel ze směru od ulice Opletalova do městské části Šumbark. Bezprostředně za křižovatkou, na ulici Okružní, na vyznačeném přechodu pro chodce srazil pravou přední části přecházejícího 16letého mladíka, který přecházel z pohledu řidiče zleva doprava. V opačeném směru před přechodem zastavilo osobní vozidlo Hyundai Getz a jeho řidič chlapci vozovku přejít umožnil.Sražený chodec byl po střetu převezen do fakultní nemocnice. Podle dostupných informací jeho zranění je zatím klasifikováno jako lehké. Zkouška na přítomnost alkoholu v dechu byla provedena u řidiče autobusu, s negativním výsledkem. Prvotním odhadem na autobusu je škoda 100 tisíc.