> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Příprava se rozjela!

vloženo: 16.07.2018           komentářů: 0

Začínají první tréninky přípravy na novou sezónu A ta je po té loňské, veleúspěšné, plná očekávání. A tak jsme se ještě před prvním tréninkem sešli s trenérem týmu Markem Michaliskem.

Pane trenére, končí vám volno...

Konečně. Všichni se těšíme až zase začneme hrát. Pauza byla dlouhá a hodně pracovní. Jen jeden týden jsem opravdu vypustil, když jsme byli na dovolené v Chorvatsku. Jinak příprava pro realizační tým na další sezónu běží už dávno naplno. Vlastně začala už v průběhu sezóny loňské. Celé jaro už jsme řešili hráče, příchody, smlouvy atd.

Ziskem trochu nečekaného titulu jste dostali sebe a tým dost pod tlak. Není to tak?

Je to pravda. Myslím, že další sezóna bude paradoxně ještě těžší než ta minulá. Víte jak to je - úřadující mistr je víc pod drobnohledem a každý chce získat jeho skalp. A o to bude právě nová sezóna náročnější. Připravujeme na to hráče a jsme si toho dobře vědomi. Je ale fakt že po zisku titulu nemůžou být cíle jiné, než opět bojovat o nejvyšší příčky.

Můžete nám nějak nastínit průběh přípravy?

Dnes budou prví tréninky. Není na co čekat. Příprava zas není tak dlouhá abychom se začátkem nějak otáleli. V neděli večer odjíždíme na soustředění do Čeladné v Beskydech. Vracet se budeme v pátek. Máme tam dobré podmínky. Krásné okolí, výborné terény a kousek je i hala. Pro nás perfektní pro kvalitní přípravu. Budeme tam do pátku příštího týdne. Celý pobyt bude hodně o obnovení a získávání kondice ale určitě už i tam vezmou hráči do ruky míč. Vlastně už i loni jsme začali s herním tréninkem brzy a letos to chceme zopakovat. Po návratu z Beskyd bude pokračovat příprava v domácích podmínkách. Budeme mimo jiné využívat prostory karvinského gymnázia. Hned koncem července máme první přípravný zápas s Gornikem Zabrze. V srpnu pojedeme jako loni do Chorvatska na sérii přípravných zápasů.

A další přípravné zápasy?

Budeme hrát ještě odvetu se Zabrze, potom dvojzápas s Piekarami Śląskimi. Dalších pět zápasů odehrajeme, stejně jako loni, na soustředění v Chorvatsku. Po návratu z Chorvatska pojedeme do Prešova na turnaj Česko Slovenského poháru. První utkání hrajeme s HK Topolčany a druhou dvojici tvoří Talent Plzeň a Tatran Prešov. Takže druhé utkání budeme hrát buď s Plzní nebo Prešovem. a vzápětí potom vlastně už bude začínat extraliga.

Po letech jsme se přihlásili do evropského poháru. Jak to vypadá s losem?

Budeme hrát pohár EHF a Jsme nasazeni rovnou do druhého kola tak se nás los toho prvního zatím netýká. Druhé kolo začíná až 6.-7. října a tak do poháru půjdeme už přece jen trochu více rozehraní. Pro mě i většinu kádru to bude zas něco nového, sice hrajeme v přípravě se zahraničními soupeři, ale to je něco jiného. Moc se na pohár těšíme. V osudí je řada velmi kvalitních a atraktivních soupeřů, uvidíme koho nám los přisoudí.

Zastavím se u kádru. Budou významné změny?

Osa kádru zůstává pohromadě. Samozřejmě nějaké změny jsou vždy. Co se týče odchodů, tak odcházejí bratři Mlotkové. Mladší Tomáš bude hrát v Hranicích a starší Slávek odchází do Německa, do nižší soutěže. Příchody jsme řešili celé jaro, jako jeden z mála týmů jsme hráli na pravé straně bez leváka a to se teď změní. Po třech letech v zahraničí se vrací Radim Chudoba. Dále přichází Ivan Stojanovič, srbská spojka a do přípravy se zapojili i hráči z dorostu Jan Mucha a Jakub Kraina.

autor: www.hcb-karvina.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

27.05.2018

Kola v kurzu…
Policisté prověřují okolnosti krádeže dvou jízdních kol, ke které mělo dojít v noci ze čtvrtku na pátek. Neznámý pachatel odcizil z poschodí domu v obci Albrechtice v okrese Těrlicko jízdní kolo jištěné zámkem v hodnotě 9 000 korun. V průběhu prověřování této krádeže byla zjištěna krádež dalšího kola v domě, konkrétně ze suterénu objektu. Majitel tohoto jízdního kola si ho cenil na téměř 10 000 korun

24.05.2018

Kolize řidiče na skútru
Karvinsko - pod vlivem alkoholu nezvládl řízení a narazil do auta... Ve čtvrtek 24. 5. krátce před třináctou hodinou v Bohumíně vjížděl 53letý muž na malé motorce zn. Jonway Korado na ulici Mládežnickou. Manévr nezvládl a přední části narazil do stojícího vozidla Citroën C4 Picasso. Po nárazu motorkář spadl na silnici. Polciisté u něj provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní. Hodnota se zastavila na 1,7 promile. Muž byl převezen na ošetření do nemocnice, a poté na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

17.05.2018

Nová forma podvodu
V minulých dnech karvinští policisté zahájili úkony trestního řízení a prověřují podvodné jednání, které bylo směřováno na seniorku s úmyslem získat peníze. Paní ve věku 85 let zavolal neznámý a představil se jako její vnuk. Žádal zaslání několika desítek tisíc korun. Žena v dobré víře pomoct, zašla na poštu a peníze ihned poslala. Nechala se přesvědčit o zaslání peněz formou on-line prostřednictvím společnosti, která takové služby nabízí. Máme za to, že takové finanční úkony jsou pro seniory obtížné a zatěžující, i přesto babička udělala vše, aby „vnukovi“ pomohla.Ukázalo se, že paní uvěřila podvodníkovi a nechala se oklamat, o peníze přišla.

13.05.2018

Podezřelý říká, že si toho moc nepamatuj
Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista. V neděli 13.5. krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny. Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

08.11.2017

Taxikář přišel o mobil
Policisté z obvodního oddělení Orlová prověřují případ krádeže, ke které došlo během noční jízdy ve vozidle taxislužby. Dosud neznámý pachatel měl během dnešní jízdy z Karviné do Orlové odcizit v době od 04:30 do 06:30 hodin mobilní telefon, který byl uložen v přihrádce mezi předními sedadly. Poškozené organizaci tak vznikla škoda tři tisíce korun.