> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Příprava se rozjela!

vloženo: 16.07.2018           komentářů: 0

Začínají první tréninky přípravy na novou sezónu A ta je po té loňské, veleúspěšné, plná očekávání. A tak jsme se ještě před prvním tréninkem sešli s trenérem týmu Markem Michaliskem.

Pane trenére, končí vám volno...

Konečně. Všichni se těšíme až zase začneme hrát. Pauza byla dlouhá a hodně pracovní. Jen jeden týden jsem opravdu vypustil, když jsme byli na dovolené v Chorvatsku. Jinak příprava pro realizační tým na další sezónu běží už dávno naplno. Vlastně začala už v průběhu sezóny loňské. Celé jaro už jsme řešili hráče, příchody, smlouvy atd.

Ziskem trochu nečekaného titulu jste dostali sebe a tým dost pod tlak. Není to tak?

Je to pravda. Myslím, že další sezóna bude paradoxně ještě těžší než ta minulá. Víte jak to je - úřadující mistr je víc pod drobnohledem a každý chce získat jeho skalp. A o to bude právě nová sezóna náročnější. Připravujeme na to hráče a jsme si toho dobře vědomi. Je ale fakt že po zisku titulu nemůžou být cíle jiné, než opět bojovat o nejvyšší příčky.

Můžete nám nějak nastínit průběh přípravy?

Dnes budou prví tréninky. Není na co čekat. Příprava zas není tak dlouhá abychom se začátkem nějak otáleli. V neděli večer odjíždíme na soustředění do Čeladné v Beskydech. Vracet se budeme v pátek. Máme tam dobré podmínky. Krásné okolí, výborné terény a kousek je i hala. Pro nás perfektní pro kvalitní přípravu. Budeme tam do pátku příštího týdne. Celý pobyt bude hodně o obnovení a získávání kondice ale určitě už i tam vezmou hráči do ruky míč. Vlastně už i loni jsme začali s herním tréninkem brzy a letos to chceme zopakovat. Po návratu z Beskyd bude pokračovat příprava v domácích podmínkách. Budeme mimo jiné využívat prostory karvinského gymnázia. Hned koncem července máme první přípravný zápas s Gornikem Zabrze. V srpnu pojedeme jako loni do Chorvatska na sérii přípravných zápasů.

A další přípravné zápasy?

Budeme hrát ještě odvetu se Zabrze, potom dvojzápas s Piekarami Śląskimi. Dalších pět zápasů odehrajeme, stejně jako loni, na soustředění v Chorvatsku. Po návratu z Chorvatska pojedeme do Prešova na turnaj Česko Slovenského poháru. První utkání hrajeme s HK Topolčany a druhou dvojici tvoří Talent Plzeň a Tatran Prešov. Takže druhé utkání budeme hrát buď s Plzní nebo Prešovem. a vzápětí potom vlastně už bude začínat extraliga.

Po letech jsme se přihlásili do evropského poháru. Jak to vypadá s losem?

Budeme hrát pohár EHF a Jsme nasazeni rovnou do druhého kola tak se nás los toho prvního zatím netýká. Druhé kolo začíná až 6.-7. října a tak do poháru půjdeme už přece jen trochu více rozehraní. Pro mě i většinu kádru to bude zas něco nového, sice hrajeme v přípravě se zahraničními soupeři, ale to je něco jiného. Moc se na pohár těšíme. V osudí je řada velmi kvalitních a atraktivních soupeřů, uvidíme koho nám los přisoudí.

Zastavím se u kádru. Budou významné změny?

Osa kádru zůstává pohromadě. Samozřejmě nějaké změny jsou vždy. Co se týče odchodů, tak odcházejí bratři Mlotkové. Mladší Tomáš bude hrát v Hranicích a starší Slávek odchází do Německa, do nižší soutěže. Příchody jsme řešili celé jaro, jako jeden z mála týmů jsme hráli na pravé straně bez leváka a to se teď změní. Po třech letech v zahraničí se vrací Radim Chudoba. Dále přichází Ivan Stojanovič, srbská spojka a do přípravy se zapojili i hráči z dorostu Jan Mucha a Jakub Kraina.

autor: www.hcb-karvina.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

26.09.2018

Autobus srazil mladíka
Autobus jel ze směru od ulice Opletalova do městské části Šumbark. Bezprostředně za křižovatkou, na ulici Okružní, na vyznačeném přechodu pro chodce srazil pravou přední části přecházejícího 16letého mladíka, který přecházel z pohledu řidiče zleva doprava. V opačeném směru před přechodem zastavilo osobní vozidlo Hyundai Getz a jeho řidič chlapci vozovku přejít umožnil.Sražený chodec byl po střetu převezen do fakultní nemocnice. Podle dostupných informací jeho zranění je zatím klasifikováno jako lehké. Zkouška na přítomnost alkoholu v dechu byla provedena u řidiče autobusu, s negativním výsledkem. Prvotním odhadem na autobusu je škoda 100 tisíc.

18.09.2018

(NE) řidička sešlápla plyn
Karvinsko - jen shodou šťastných náhod jízda neskončila tragicky.. Nárazem do plotu skončila nebezpečná a zběsilá jízda 29leté řidičky vozidla VW Caddy. Na začátku byla běžná silniční kontrola naplánovaná v Havířově na ulici Ostravská. Dnes hodinu po půlnoci policisté Speciální pořádkové jednotky krajského ředitelství Ostrava znamením chtěli zastavit ke kontrole vozidlo VW Caddy. V tu chvíli ještě neznámý řidič, na znamení začal zpomalovat, ale vzápětí zrychlil a z místa kontroly začal ujíždět.

23.08.2018

Snažili se uniknout policejní kontrole
V noci na úterý se v Karviné snažila vyhnout silniční kontrole osádka vozidla Audi. Krátce po půlnoci projíždělo po ulici Třída 17. listopadu v Karviné rychle jedoucí vozidlo Audi ve směru z Karviné na Český Těšín. Hlídkou policistů SPJ byl řidič vozidla vyzván k zastavení, ovšem na tuto výzvu nereagoval a začal hlídce na výjezdu z Karviné ujíždět, přičemž kličkoval mezi oběma směry jízdy. Po ujetí čtyř kilometrů řidič prudce vozidlo zastavil na ulici Těšínská, vystoupil a z místa utekl. Policisté zadrželi osádku vozidla, tři muže a jednu ženu, všechny polské národnosti. Provedenou kontrolou bylo ve vozidle nalezeno několik sáčků s nezjištěnou krystalickou látkou.

20.08.2018

Skočil pod vlak
Muž na karvinském nádraží skočil pod vlak, střet nepřežil V pondělí dopoledne došlo v Karviné k tragické události na železniční stanici. Dle dosud zjištěných informací dvaašedesátiletý muž z Karviné skočil pod projíždějící vlakovou soupravu, která jela ve směru od Bohumína. Vlivem střetu utrpěl mnohočetná poranění neslučitelná se životem a tím došlo k jeho okamžitému usmrcení.

20.08.2018

Krádež mysliveckých posedů
Policisté v Těrlicku řeší kuriózní případ krádeže. Na volně přístupných pozemcích v obci Albrechtice dosud neznámý pachatel odcizil v období od soboty do pondělí celkem tři dřevěné myslivecké posedy. Předběžná škoda byla poškozenou organizací vyčíslena na 10 000 korun.