> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Příprava se rozjela!

vloženo: 16.07.2018           komentářů: 0

Začínají první tréninky přípravy na novou sezónu A ta je po té loňské, veleúspěšné, plná očekávání. A tak jsme se ještě před prvním tréninkem sešli s trenérem týmu Markem Michaliskem.

Pane trenére, končí vám volno...

Konečně. Všichni se těšíme až zase začneme hrát. Pauza byla dlouhá a hodně pracovní. Jen jeden týden jsem opravdu vypustil, když jsme byli na dovolené v Chorvatsku. Jinak příprava pro realizační tým na další sezónu běží už dávno naplno. Vlastně začala už v průběhu sezóny loňské. Celé jaro už jsme řešili hráče, příchody, smlouvy atd.

Ziskem trochu nečekaného titulu jste dostali sebe a tým dost pod tlak. Není to tak?

Je to pravda. Myslím, že další sezóna bude paradoxně ještě těžší než ta minulá. Víte jak to je - úřadující mistr je víc pod drobnohledem a každý chce získat jeho skalp. A o to bude právě nová sezóna náročnější. Připravujeme na to hráče a jsme si toho dobře vědomi. Je ale fakt že po zisku titulu nemůžou být cíle jiné, než opět bojovat o nejvyšší příčky.

Můžete nám nějak nastínit průběh přípravy?

Dnes budou prví tréninky. Není na co čekat. Příprava zas není tak dlouhá abychom se začátkem nějak otáleli. V neděli večer odjíždíme na soustředění do Čeladné v Beskydech. Vracet se budeme v pátek. Máme tam dobré podmínky. Krásné okolí, výborné terény a kousek je i hala. Pro nás perfektní pro kvalitní přípravu. Budeme tam do pátku příštího týdne. Celý pobyt bude hodně o obnovení a získávání kondice ale určitě už i tam vezmou hráči do ruky míč. Vlastně už i loni jsme začali s herním tréninkem brzy a letos to chceme zopakovat. Po návratu z Beskyd bude pokračovat příprava v domácích podmínkách. Budeme mimo jiné využívat prostory karvinského gymnázia. Hned koncem července máme první přípravný zápas s Gornikem Zabrze. V srpnu pojedeme jako loni do Chorvatska na sérii přípravných zápasů.

A další přípravné zápasy?

Budeme hrát ještě odvetu se Zabrze, potom dvojzápas s Piekarami Śląskimi. Dalších pět zápasů odehrajeme, stejně jako loni, na soustředění v Chorvatsku. Po návratu z Chorvatska pojedeme do Prešova na turnaj Česko Slovenského poháru. První utkání hrajeme s HK Topolčany a druhou dvojici tvoří Talent Plzeň a Tatran Prešov. Takže druhé utkání budeme hrát buď s Plzní nebo Prešovem. a vzápětí potom vlastně už bude začínat extraliga.

Po letech jsme se přihlásili do evropského poháru. Jak to vypadá s losem?

Budeme hrát pohár EHF a Jsme nasazeni rovnou do druhého kola tak se nás los toho prvního zatím netýká. Druhé kolo začíná až 6.-7. října a tak do poháru půjdeme už přece jen trochu více rozehraní. Pro mě i většinu kádru to bude zas něco nového, sice hrajeme v přípravě se zahraničními soupeři, ale to je něco jiného. Moc se na pohár těšíme. V osudí je řada velmi kvalitních a atraktivních soupeřů, uvidíme koho nám los přisoudí.

Zastavím se u kádru. Budou významné změny?

Osa kádru zůstává pohromadě. Samozřejmě nějaké změny jsou vždy. Co se týče odchodů, tak odcházejí bratři Mlotkové. Mladší Tomáš bude hrát v Hranicích a starší Slávek odchází do Německa, do nižší soutěže. Příchody jsme řešili celé jaro, jako jeden z mála týmů jsme hráli na pravé straně bez leváka a to se teď změní. Po třech letech v zahraničí se vrací Radim Chudoba. Dále přichází Ivan Stojanovič, srbská spojka a do přípravy se zapojili i hráči z dorostu Jan Mucha a Jakub Kraina.

autor: www.hcb-karvina.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

27.02.2019

Pasti na silnici
V těchto dnech jsme přijali oznámení o krádeži ochranných mříží kanálových výpustí. Nezajištěné, v noci neviditelné, otvory se mohou stát nečekanou pastí. Kanálové mříže někdo odcizil v Havířově – Dolní Suché na komunikaci vedoucí přes areál bývalého Dolu Dukla. V době od 27. února „zmizelo“ celkem 18 kusů mříží. Zástupce města škodu předběžně vyčíslil na bezmála 60 tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení přečinu krádeže.

25.02.2019

Příběh pokračuje ve stejném obsazení…
O šest hodin později, dnes 25. února krátce před 4 hodinou, v Horní Suché na ulici Stonavská zastavili policisti ke kontrole řidiče osobního vozidla Škoda Fabia. Znovu seděl na volantem 38letý řidič, který má hned dva zákazy řízení motorových vozidel.Muž byl na místě zadržen a během dnešního dne policisté zpracují procesní úkony. Muž je důvodně podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodutí a vykázání.

24.02.2019

Nepolepšitelný (ne) řidič
V neděli 24. února krátce před 22 hodinou v Havířově na ulici Dělnická policisti zastavili k běžné silniční kontrole 38letého řidiče osobního vozidla Škoda Fabia. Lustrací zjistili, že muž nejméně ještě rok nesmí řídit vozidla. Rozhodnutím Magistrátu města Havířov mu byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel do roku 2019. Vedle toho Okresní soud v Karviné muži také uložil trest zákazu řízení motorových vozidel, v tomto případě do začátku roku 2020.

22.02.2019

Třináct případů vloupání
Karvinsko - policisté objasnili sérii vloupání... Komisař zahájil trestní stíhání a důvodně podezřelého 20letého mladíka obvinil ze spáchání přečinů porušování domovní svobody, krádeže a poškození cizí věci. V souhrnu je zadokumentováno celkem 13 případů se škodou bezmála 95 tisíc korun.

05.01.2019

Zadržen u trafiky
V sobotu 5. ledna před půlnocí přijal operační důstojník oznámení o rozbité skleněné výplni trafiky. Policisté oddělení hlídkové služby přijeli na místo do pěti minut po oznámení. Podle popisu oznamovatele nedaleko místa vloupání zadrželi podezřelého muže. Kvůli opilosti ho policisté převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici. Během neděle mohly být s mužem provedeny procesní úkony..