> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Fond primátora Karviné

vloženo: 18.09.2018           komentářů: 0

Z FONDU PRIMÁTORA SE ROZDĚLOVALY DOTACE PRO SPORT, VOLNÝ ČAS I ZÁJMOVÉ ORGANIZACE

Zastupitelstvo města rozhodlo na svém 28. zasedání konané 17. 9. 2018 poskytnout dotace sportovním organizacím a zájmovým kroužkům, které pravidelně zajišťují volnočasové aktivity dětí a mládeže z Fondu primátora. Rada města již před čtrnácti dny rozdělila dotace ve výši 664 tisíc korun žádostem do 50 tisíc. Dnes zastupitelstvo schválilo dotace nad 50 tisíc v objemu 3 062 300 korun.

O dotace na projekty do 50 tisíc korun si zažádalo celkem 29 organizací a spolků. Například místní skupina Českého rybářského svazu mohla díky dotaci uspořádat rybářské závody pro mladé v parku Boženy Němcové, spolek Sebeobrana czech z.s. si může dovybavit spolek kondičním tréninkovým nářadím nebo se z peněz financoval film O zaniklé Karvinné, činnost krojovaných horníků, ZUŠ Bedřicha Smetany, sportovní turnaje a podobně.

Mezi organizace provozující aktivity a činnosti v oblasti kultury a sportu, které žádaly o dotace nad 50 tisíc, patří například Městský dům kultury Karviná, KSVČ Juventus, Iniciativa Dokořán, Sbor dobrovolných hasičů z Karviné-Hranic nebo Centrum pro rodinu Sluníčko. Dotací dostanou rovněž házenkáři HC Baník Karviná, kteří v minulé sezóně získali mistrovský titul, těšit se mohou na jeden milion korun. “Každoročně se snažíme podpořit činnosti, které lidé pozitivně vnímají a které aktivizují zejména děti a mladé lidi. Rádi jsme vyhověli i dalším jejich požadavkům, potřebovali peníze třeba na vylepšení svých zázemí, vybavení prostor, nakoupení nových kostýmů nebo náčiní. Bez toho by žádný spolek nemohl dobře fungovat,” vysvětlil primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD).

Zastupitelstvo dnes rovněž rozhodlo o udělení dotaci v rámci dotačního programu Podpora výkonnostního sportu v Karviné. Mezi sportovní organizace a spolky se rozdělí dva miliony korun. Dotace získají například TJ Sokol, HbK Karviná, Beach Vollejball nebo Sportovní krasobruslařský klub.

Celkově bylo podpořeno 62 projektů a akcí v kultuře a sportu, víc jak polovina projektů souvisí se zajištěním činnosti organizací, nákupu sportovního vybavení, cestovným na závody, soustředění, opravu hřišť, startovné a podobně.

autor: Bc. Lukáš Hudeček

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

27.02.2019

Pasti na silnici
V těchto dnech jsme přijali oznámení o krádeži ochranných mříží kanálových výpustí. Nezajištěné, v noci neviditelné, otvory se mohou stát nečekanou pastí. Kanálové mříže někdo odcizil v Havířově – Dolní Suché na komunikaci vedoucí přes areál bývalého Dolu Dukla. V době od 27. února „zmizelo“ celkem 18 kusů mříží. Zástupce města škodu předběžně vyčíslil na bezmála 60 tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení přečinu krádeže.

25.02.2019

Příběh pokračuje ve stejném obsazení…
O šest hodin později, dnes 25. února krátce před 4 hodinou, v Horní Suché na ulici Stonavská zastavili policisti ke kontrole řidiče osobního vozidla Škoda Fabia. Znovu seděl na volantem 38letý řidič, který má hned dva zákazy řízení motorových vozidel.Muž byl na místě zadržen a během dnešního dne policisté zpracují procesní úkony. Muž je důvodně podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodutí a vykázání.

24.02.2019

Nepolepšitelný (ne) řidič
V neděli 24. února krátce před 22 hodinou v Havířově na ulici Dělnická policisti zastavili k běžné silniční kontrole 38letého řidiče osobního vozidla Škoda Fabia. Lustrací zjistili, že muž nejméně ještě rok nesmí řídit vozidla. Rozhodnutím Magistrátu města Havířov mu byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel do roku 2019. Vedle toho Okresní soud v Karviné muži také uložil trest zákazu řízení motorových vozidel, v tomto případě do začátku roku 2020.

22.02.2019

Třináct případů vloupání
Karvinsko - policisté objasnili sérii vloupání... Komisař zahájil trestní stíhání a důvodně podezřelého 20letého mladíka obvinil ze spáchání přečinů porušování domovní svobody, krádeže a poškození cizí věci. V souhrnu je zadokumentováno celkem 13 případů se škodou bezmála 95 tisíc korun.

05.01.2019

Zadržen u trafiky
V sobotu 5. ledna před půlnocí přijal operační důstojník oznámení o rozbité skleněné výplni trafiky. Policisté oddělení hlídkové služby přijeli na místo do pěti minut po oznámení. Podle popisu oznamovatele nedaleko místa vloupání zadrželi podezřelého muže. Kvůli opilosti ho policisté převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici. Během neděle mohly být s mužem provedeny procesní úkony..