> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Fond primátora Karviné

vloženo: 18.09.2018           komentářů: 0

Z FONDU PRIMÁTORA SE ROZDĚLOVALY DOTACE PRO SPORT, VOLNÝ ČAS I ZÁJMOVÉ ORGANIZACE

Zastupitelstvo města rozhodlo na svém 28. zasedání konané 17. 9. 2018 poskytnout dotace sportovním organizacím a zájmovým kroužkům, které pravidelně zajišťují volnočasové aktivity dětí a mládeže z Fondu primátora. Rada města již před čtrnácti dny rozdělila dotace ve výši 664 tisíc korun žádostem do 50 tisíc. Dnes zastupitelstvo schválilo dotace nad 50 tisíc v objemu 3 062 300 korun.

O dotace na projekty do 50 tisíc korun si zažádalo celkem 29 organizací a spolků. Například místní skupina Českého rybářského svazu mohla díky dotaci uspořádat rybářské závody pro mladé v parku Boženy Němcové, spolek Sebeobrana czech z.s. si může dovybavit spolek kondičním tréninkovým nářadím nebo se z peněz financoval film O zaniklé Karvinné, činnost krojovaných horníků, ZUŠ Bedřicha Smetany, sportovní turnaje a podobně.

Mezi organizace provozující aktivity a činnosti v oblasti kultury a sportu, které žádaly o dotace nad 50 tisíc, patří například Městský dům kultury Karviná, KSVČ Juventus, Iniciativa Dokořán, Sbor dobrovolných hasičů z Karviné-Hranic nebo Centrum pro rodinu Sluníčko. Dotací dostanou rovněž házenkáři HC Baník Karviná, kteří v minulé sezóně získali mistrovský titul, těšit se mohou na jeden milion korun. “Každoročně se snažíme podpořit činnosti, které lidé pozitivně vnímají a které aktivizují zejména děti a mladé lidi. Rádi jsme vyhověli i dalším jejich požadavkům, potřebovali peníze třeba na vylepšení svých zázemí, vybavení prostor, nakoupení nových kostýmů nebo náčiní. Bez toho by žádný spolek nemohl dobře fungovat,” vysvětlil primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD).

Zastupitelstvo dnes rovněž rozhodlo o udělení dotaci v rámci dotačního programu Podpora výkonnostního sportu v Karviné. Mezi sportovní organizace a spolky se rozdělí dva miliony korun. Dotace získají například TJ Sokol, HbK Karviná, Beach Vollejball nebo Sportovní krasobruslařský klub.

Celkově bylo podpořeno 62 projektů a akcí v kultuře a sportu, víc jak polovina projektů souvisí se zajištěním činnosti organizací, nákupu sportovního vybavení, cestovným na závody, soustředění, opravu hřišť, startovné a podobně.

autor: Bc. Lukáš Hudeček

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

26.09.2018

Autobus srazil mladíka
Autobus jel ze směru od ulice Opletalova do městské části Šumbark. Bezprostředně za křižovatkou, na ulici Okružní, na vyznačeném přechodu pro chodce srazil pravou přední části přecházejícího 16letého mladíka, který přecházel z pohledu řidiče zleva doprava. V opačeném směru před přechodem zastavilo osobní vozidlo Hyundai Getz a jeho řidič chlapci vozovku přejít umožnil.Sražený chodec byl po střetu převezen do fakultní nemocnice. Podle dostupných informací jeho zranění je zatím klasifikováno jako lehké. Zkouška na přítomnost alkoholu v dechu byla provedena u řidiče autobusu, s negativním výsledkem. Prvotním odhadem na autobusu je škoda 100 tisíc.

18.09.2018

(NE) řidička sešlápla plyn
Karvinsko - jen shodou šťastných náhod jízda neskončila tragicky.. Nárazem do plotu skončila nebezpečná a zběsilá jízda 29leté řidičky vozidla VW Caddy. Na začátku byla běžná silniční kontrola naplánovaná v Havířově na ulici Ostravská. Dnes hodinu po půlnoci policisté Speciální pořádkové jednotky krajského ředitelství Ostrava znamením chtěli zastavit ke kontrole vozidlo VW Caddy. V tu chvíli ještě neznámý řidič, na znamení začal zpomalovat, ale vzápětí zrychlil a z místa kontroly začal ujíždět.

23.08.2018

Snažili se uniknout policejní kontrole
V noci na úterý se v Karviné snažila vyhnout silniční kontrole osádka vozidla Audi. Krátce po půlnoci projíždělo po ulici Třída 17. listopadu v Karviné rychle jedoucí vozidlo Audi ve směru z Karviné na Český Těšín. Hlídkou policistů SPJ byl řidič vozidla vyzván k zastavení, ovšem na tuto výzvu nereagoval a začal hlídce na výjezdu z Karviné ujíždět, přičemž kličkoval mezi oběma směry jízdy. Po ujetí čtyř kilometrů řidič prudce vozidlo zastavil na ulici Těšínská, vystoupil a z místa utekl. Policisté zadrželi osádku vozidla, tři muže a jednu ženu, všechny polské národnosti. Provedenou kontrolou bylo ve vozidle nalezeno několik sáčků s nezjištěnou krystalickou látkou.

20.08.2018

Skočil pod vlak
Muž na karvinském nádraží skočil pod vlak, střet nepřežil V pondělí dopoledne došlo v Karviné k tragické události na železniční stanici. Dle dosud zjištěných informací dvaašedesátiletý muž z Karviné skočil pod projíždějící vlakovou soupravu, která jela ve směru od Bohumína. Vlivem střetu utrpěl mnohočetná poranění neslučitelná se životem a tím došlo k jeho okamžitému usmrcení.

20.08.2018

Krádež mysliveckých posedů
Policisté v Těrlicku řeší kuriózní případ krádeže. Na volně přístupných pozemcích v obci Albrechtice dosud neznámý pachatel odcizil v období od soboty do pondělí celkem tři dřevěné myslivecké posedy. Předběžná škoda byla poškozenou organizací vyčíslena na 10 000 korun.