> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Fond primátora Karviné

vloženo: 18.09.2018           komentářů: 0

Z FONDU PRIMÁTORA SE ROZDĚLOVALY DOTACE PRO SPORT, VOLNÝ ČAS I ZÁJMOVÉ ORGANIZACE

Zastupitelstvo města rozhodlo na svém 28. zasedání konané 17. 9. 2018 poskytnout dotace sportovním organizacím a zájmovým kroužkům, které pravidelně zajišťují volnočasové aktivity dětí a mládeže z Fondu primátora. Rada města již před čtrnácti dny rozdělila dotace ve výši 664 tisíc korun žádostem do 50 tisíc. Dnes zastupitelstvo schválilo dotace nad 50 tisíc v objemu 3 062 300 korun.

O dotace na projekty do 50 tisíc korun si zažádalo celkem 29 organizací a spolků. Například místní skupina Českého rybářského svazu mohla díky dotaci uspořádat rybářské závody pro mladé v parku Boženy Němcové, spolek Sebeobrana czech z.s. si může dovybavit spolek kondičním tréninkovým nářadím nebo se z peněz financoval film O zaniklé Karvinné, činnost krojovaných horníků, ZUŠ Bedřicha Smetany, sportovní turnaje a podobně.

Mezi organizace provozující aktivity a činnosti v oblasti kultury a sportu, které žádaly o dotace nad 50 tisíc, patří například Městský dům kultury Karviná, KSVČ Juventus, Iniciativa Dokořán, Sbor dobrovolných hasičů z Karviné-Hranic nebo Centrum pro rodinu Sluníčko. Dotací dostanou rovněž házenkáři HC Baník Karviná, kteří v minulé sezóně získali mistrovský titul, těšit se mohou na jeden milion korun. “Každoročně se snažíme podpořit činnosti, které lidé pozitivně vnímají a které aktivizují zejména děti a mladé lidi. Rádi jsme vyhověli i dalším jejich požadavkům, potřebovali peníze třeba na vylepšení svých zázemí, vybavení prostor, nakoupení nových kostýmů nebo náčiní. Bez toho by žádný spolek nemohl dobře fungovat,” vysvětlil primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD).

Zastupitelstvo dnes rovněž rozhodlo o udělení dotaci v rámci dotačního programu Podpora výkonnostního sportu v Karviné. Mezi sportovní organizace a spolky se rozdělí dva miliony korun. Dotace získají například TJ Sokol, HbK Karviná, Beach Vollejball nebo Sportovní krasobruslařský klub.

Celkově bylo podpořeno 62 projektů a akcí v kultuře a sportu, víc jak polovina projektů souvisí se zajištěním činnosti organizací, nákupu sportovního vybavení, cestovným na závody, soustředění, opravu hřišť, startovné a podobně.

autor: Bc. Lukáš Hudeček

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

05.01.2019

Zadržen u trafiky
V sobotu 5. ledna před půlnocí přijal operační důstojník oznámení o rozbité skleněné výplni trafiky. Policisté oddělení hlídkové služby přijeli na místo do pěti minut po oznámení. Podle popisu oznamovatele nedaleko místa vloupání zadrželi podezřelého muže. Kvůli opilosti ho policisté převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici. Během neděle mohly být s mužem provedeny procesní úkony..

10.12.2018

Odcizil peníze na charitu
V pondělí 10. prosnce 59letý muž násilně vnikl přes víko do kasičky, která je určená pro dobrovolné darování peněz. Kasičky neziskové organizace bývají postaveny na veřejných místech, nejčastěji v supermarketech. Ta, ze které byly odcizeny peníze, stála v jednom havířovském supermarketu. Důvodně podezřelý, který byl v minulosti již 15krát soudně trestán, z kasičky zřejmě vzal hotovost v přibližné výši 150,- Kč. Poškození na kasičce zástupce organizace vyčíslil škodu ve výši 3 tisíce korun.

10.12.2018

Po deseti minutách skončili v poutech
Útočníci krátce po napadení byli zadrženi policisty speciální pořádkové jednotky. Před několika dny kolem 21. hodiny v městské části Nové Město procházel 32letý muž spojovací ulicí mezi tř. Družby a U Bažantnice. Během chůze minul dvě dívky. Najednou, nečekaně ho kopem napadl mladík, záhy se přidal ještě další mladík. Údery pěstmi muže „poslali“ k zemi. K dalším útokům se připojila jedna z dívek. Útočníci se snažili muži strhnout jeho batoh, což se jim nepovedlo, tak mu prohledali kapsy. Ani tady nic nenašli. Zraněnému muži se podařilo z místa utéci a přivolat si pomoc.

23.11.2018

Peníze chtěl získat násilně
Policejní komisař zahájil trestní stíhání proti 36letému muži, který zřejmě přepadl prodavačku a ve dvou případech nezaplatit za zboží.Důvodně podezřelý 23. listopadu na prodejní ploše v městské části Mizerov vzal láhev vína a prošel přes pokladní zónu bez zaplacení. O několik dní později na prodejní ploše hypermarketu v městské části Ráj vzal jídlo a alkohol v hodnotě zhruba 360,- Kč a ve zkušební kabince zboží konzumoval. Mezi těmito krádežemi v prodejnách se pravděpodobně dopustil jednoho přepadení. V prodejně tabákových výrobků chytil ženu pod krkem a požadoval peníze. Prodavačka začala křičet, násilník se lekl a z prodejny utekl, aniž by cokoli odcizil.

26.09.2018

Autobus srazil mladíka
Autobus jel ze směru od ulice Opletalova do městské části Šumbark. Bezprostředně za křižovatkou, na ulici Okružní, na vyznačeném přechodu pro chodce srazil pravou přední části přecházejícího 16letého mladíka, který přecházel z pohledu řidiče zleva doprava. V opačeném směru před přechodem zastavilo osobní vozidlo Hyundai Getz a jeho řidič chlapci vozovku přejít umožnil.Sražený chodec byl po střetu převezen do fakultní nemocnice. Podle dostupných informací jeho zranění je zatím klasifikováno jako lehké. Zkouška na přítomnost alkoholu v dechu byla provedena u řidiče autobusu, s negativním výsledkem. Prvotním odhadem na autobusu je škoda 100 tisíc.