> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Město podpořilo vznik

vloženo: 04.10.2018           komentářů: 0

Město podpořilo vznik Mládežnického centra

Iniciativa Dokořán naváže na tradici M-klubu v zázemí amfiteátru.Díky městské dotaci ve výši 251 tisíc korun znovu ožijí prostory M-klubu v zázemí letního kina v parku Boženy Němcové. Společný projekt Iniciativy dokořán a Mládežnické rady Karviná potěší všechny příznivce klubových vystoupení, ať už hudebních, cestopisných nebo filmových. Projekt počítá i s využitím prostor coby studentským klubem, který toho času v Karviné chybí. Své místo tu bude mít i bar, ale také technické zázemí a kanceláře obou zapojených subjektů.

Iniciativa Dokořán, z. s. již úspěšně provozuje od roku 2011 areál Loděnice v parku Boženy Němcové. Programová nabídka je pestrá a vybere si snad úplně každý. Nepřízeň počasí pomáhá od letošní sezony mírnit i velkokapacitní stan, který „Dokořáni“ mohli pořídit rovněž díky dotaci z Fondu primátora.

Stejný dotační titul pomůže realizovat i tento záměr Iniciativy na rozšíření kulturní nabídky mimo hlavní koncertní sezonu. Mládežnické centrum Dokořán bude mít kapacitu 70–100 návštěvníků, a jak již pracovní název projektu napovídá, na rozdíl od populárních Lodiček bude program zaměřen hlavně na mladé.

Primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD) k projektu říká: „Jsem rád, že jsme mohli tento záměr podpořit. Iniciativa Dokořán dělá svou práci v kultuře a společenském životě ve městě skvěle a velmi si cením jejich práce. V nově otevřeném klubu na to bude moci navázat ve spojení s Mládežnickou radou Karviná a Obchodně podnikatelskou fakultou v Karviné Slezské univerzity v Opavě.“

Mimo dotaci, která je určena zejména na vybavení prostor, město investovalo další prostředky do opravy topení, dojde rovněž k posílení elektrických rozvodů. Během několika málo týdnů pak přiloží ruku k dílu i členové Mládežnické rady a Iniciativy. „Zahájení provozu se předpokládá na přelomu letošního a příštího roku. Po celý rok bude centrum otevřeno zejména o víkendech, přes týden pak bude program pestřejší od října do května,“ dodává Lukáš Heczko z Iniciativy Dokořán.


autor: www.karvina.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

05.01.2019

Zadržen u trafiky
V sobotu 5. ledna před půlnocí přijal operační důstojník oznámení o rozbité skleněné výplni trafiky. Policisté oddělení hlídkové služby přijeli na místo do pěti minut po oznámení. Podle popisu oznamovatele nedaleko místa vloupání zadrželi podezřelého muže. Kvůli opilosti ho policisté převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici. Během neděle mohly být s mužem provedeny procesní úkony..

10.12.2018

Odcizil peníze na charitu
V pondělí 10. prosnce 59letý muž násilně vnikl přes víko do kasičky, která je určená pro dobrovolné darování peněz. Kasičky neziskové organizace bývají postaveny na veřejných místech, nejčastěji v supermarketech. Ta, ze které byly odcizeny peníze, stála v jednom havířovském supermarketu. Důvodně podezřelý, který byl v minulosti již 15krát soudně trestán, z kasičky zřejmě vzal hotovost v přibližné výši 150,- Kč. Poškození na kasičce zástupce organizace vyčíslil škodu ve výši 3 tisíce korun.

10.12.2018

Po deseti minutách skončili v poutech
Útočníci krátce po napadení byli zadrženi policisty speciální pořádkové jednotky. Před několika dny kolem 21. hodiny v městské části Nové Město procházel 32letý muž spojovací ulicí mezi tř. Družby a U Bažantnice. Během chůze minul dvě dívky. Najednou, nečekaně ho kopem napadl mladík, záhy se přidal ještě další mladík. Údery pěstmi muže „poslali“ k zemi. K dalším útokům se připojila jedna z dívek. Útočníci se snažili muži strhnout jeho batoh, což se jim nepovedlo, tak mu prohledali kapsy. Ani tady nic nenašli. Zraněnému muži se podařilo z místa utéci a přivolat si pomoc.

23.11.2018

Peníze chtěl získat násilně
Policejní komisař zahájil trestní stíhání proti 36letému muži, který zřejmě přepadl prodavačku a ve dvou případech nezaplatit za zboží.Důvodně podezřelý 23. listopadu na prodejní ploše v městské části Mizerov vzal láhev vína a prošel přes pokladní zónu bez zaplacení. O několik dní později na prodejní ploše hypermarketu v městské části Ráj vzal jídlo a alkohol v hodnotě zhruba 360,- Kč a ve zkušební kabince zboží konzumoval. Mezi těmito krádežemi v prodejnách se pravděpodobně dopustil jednoho přepadení. V prodejně tabákových výrobků chytil ženu pod krkem a požadoval peníze. Prodavačka začala křičet, násilník se lekl a z prodejny utekl, aniž by cokoli odcizil.

26.09.2018

Autobus srazil mladíka
Autobus jel ze směru od ulice Opletalova do městské části Šumbark. Bezprostředně za křižovatkou, na ulici Okružní, na vyznačeném přechodu pro chodce srazil pravou přední části přecházejícího 16letého mladíka, který přecházel z pohledu řidiče zleva doprava. V opačeném směru před přechodem zastavilo osobní vozidlo Hyundai Getz a jeho řidič chlapci vozovku přejít umožnil.Sražený chodec byl po střetu převezen do fakultní nemocnice. Podle dostupných informací jeho zranění je zatím klasifikováno jako lehké. Zkouška na přítomnost alkoholu v dechu byla provedena u řidiče autobusu, s negativním výsledkem. Prvotním odhadem na autobusu je škoda 100 tisíc.