> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Město podpořilo vznik

vloženo: 04.10.2018           komentářů: 0

Město podpořilo vznik Mládežnického centra

Iniciativa Dokořán naváže na tradici M-klubu v zázemí amfiteátru.Díky městské dotaci ve výši 251 tisíc korun znovu ožijí prostory M-klubu v zázemí letního kina v parku Boženy Němcové. Společný projekt Iniciativy dokořán a Mládežnické rady Karviná potěší všechny příznivce klubových vystoupení, ať už hudebních, cestopisných nebo filmových. Projekt počítá i s využitím prostor coby studentským klubem, který toho času v Karviné chybí. Své místo tu bude mít i bar, ale také technické zázemí a kanceláře obou zapojených subjektů.

Iniciativa Dokořán, z. s. již úspěšně provozuje od roku 2011 areál Loděnice v parku Boženy Němcové. Programová nabídka je pestrá a vybere si snad úplně každý. Nepřízeň počasí pomáhá od letošní sezony mírnit i velkokapacitní stan, který „Dokořáni“ mohli pořídit rovněž díky dotaci z Fondu primátora.

Stejný dotační titul pomůže realizovat i tento záměr Iniciativy na rozšíření kulturní nabídky mimo hlavní koncertní sezonu. Mládežnické centrum Dokořán bude mít kapacitu 70–100 návštěvníků, a jak již pracovní název projektu napovídá, na rozdíl od populárních Lodiček bude program zaměřen hlavně na mladé.

Primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD) k projektu říká: „Jsem rád, že jsme mohli tento záměr podpořit. Iniciativa Dokořán dělá svou práci v kultuře a společenském životě ve městě skvěle a velmi si cením jejich práce. V nově otevřeném klubu na to bude moci navázat ve spojení s Mládežnickou radou Karviná a Obchodně podnikatelskou fakultou v Karviné Slezské univerzity v Opavě.“

Mimo dotaci, která je určena zejména na vybavení prostor, město investovalo další prostředky do opravy topení, dojde rovněž k posílení elektrických rozvodů. Během několika málo týdnů pak přiloží ruku k dílu i členové Mládežnické rady a Iniciativy. „Zahájení provozu se předpokládá na přelomu letošního a příštího roku. Po celý rok bude centrum otevřeno zejména o víkendech, přes týden pak bude program pestřejší od října do května,“ dodává Lukáš Heczko z Iniciativy Dokořán.


autor: www.karvina.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

26.09.2018

Autobus srazil mladíka
Autobus jel ze směru od ulice Opletalova do městské části Šumbark. Bezprostředně za křižovatkou, na ulici Okružní, na vyznačeném přechodu pro chodce srazil pravou přední části přecházejícího 16letého mladíka, který přecházel z pohledu řidiče zleva doprava. V opačeném směru před přechodem zastavilo osobní vozidlo Hyundai Getz a jeho řidič chlapci vozovku přejít umožnil.Sražený chodec byl po střetu převezen do fakultní nemocnice. Podle dostupných informací jeho zranění je zatím klasifikováno jako lehké. Zkouška na přítomnost alkoholu v dechu byla provedena u řidiče autobusu, s negativním výsledkem. Prvotním odhadem na autobusu je škoda 100 tisíc.

18.09.2018

(NE) řidička sešlápla plyn
Karvinsko - jen shodou šťastných náhod jízda neskončila tragicky.. Nárazem do plotu skončila nebezpečná a zběsilá jízda 29leté řidičky vozidla VW Caddy. Na začátku byla běžná silniční kontrola naplánovaná v Havířově na ulici Ostravská. Dnes hodinu po půlnoci policisté Speciální pořádkové jednotky krajského ředitelství Ostrava znamením chtěli zastavit ke kontrole vozidlo VW Caddy. V tu chvíli ještě neznámý řidič, na znamení začal zpomalovat, ale vzápětí zrychlil a z místa kontroly začal ujíždět.

23.08.2018

Snažili se uniknout policejní kontrole
V noci na úterý se v Karviné snažila vyhnout silniční kontrole osádka vozidla Audi. Krátce po půlnoci projíždělo po ulici Třída 17. listopadu v Karviné rychle jedoucí vozidlo Audi ve směru z Karviné na Český Těšín. Hlídkou policistů SPJ byl řidič vozidla vyzván k zastavení, ovšem na tuto výzvu nereagoval a začal hlídce na výjezdu z Karviné ujíždět, přičemž kličkoval mezi oběma směry jízdy. Po ujetí čtyř kilometrů řidič prudce vozidlo zastavil na ulici Těšínská, vystoupil a z místa utekl. Policisté zadrželi osádku vozidla, tři muže a jednu ženu, všechny polské národnosti. Provedenou kontrolou bylo ve vozidle nalezeno několik sáčků s nezjištěnou krystalickou látkou.

20.08.2018

Skočil pod vlak
Muž na karvinském nádraží skočil pod vlak, střet nepřežil V pondělí dopoledne došlo v Karviné k tragické události na železniční stanici. Dle dosud zjištěných informací dvaašedesátiletý muž z Karviné skočil pod projíždějící vlakovou soupravu, která jela ve směru od Bohumína. Vlivem střetu utrpěl mnohočetná poranění neslučitelná se životem a tím došlo k jeho okamžitému usmrcení.

20.08.2018

Krádež mysliveckých posedů
Policisté v Těrlicku řeší kuriózní případ krádeže. Na volně přístupných pozemcích v obci Albrechtice dosud neznámý pachatel odcizil v období od soboty do pondělí celkem tři dřevěné myslivecké posedy. Předběžná škoda byla poškozenou organizací vyčíslena na 10 000 korun.