> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Město podpořilo vznik

vloženo: 04.10.2018           komentářů: 0

Město podpořilo vznik Mládežnického centra

Iniciativa Dokořán naváže na tradici M-klubu v zázemí amfiteátru.Díky městské dotaci ve výši 251 tisíc korun znovu ožijí prostory M-klubu v zázemí letního kina v parku Boženy Němcové. Společný projekt Iniciativy dokořán a Mládežnické rady Karviná potěší všechny příznivce klubových vystoupení, ať už hudebních, cestopisných nebo filmových. Projekt počítá i s využitím prostor coby studentským klubem, který toho času v Karviné chybí. Své místo tu bude mít i bar, ale také technické zázemí a kanceláře obou zapojených subjektů.

Iniciativa Dokořán, z. s. již úspěšně provozuje od roku 2011 areál Loděnice v parku Boženy Němcové. Programová nabídka je pestrá a vybere si snad úplně každý. Nepřízeň počasí pomáhá od letošní sezony mírnit i velkokapacitní stan, který „Dokořáni“ mohli pořídit rovněž díky dotaci z Fondu primátora.

Stejný dotační titul pomůže realizovat i tento záměr Iniciativy na rozšíření kulturní nabídky mimo hlavní koncertní sezonu. Mládežnické centrum Dokořán bude mít kapacitu 70–100 návštěvníků, a jak již pracovní název projektu napovídá, na rozdíl od populárních Lodiček bude program zaměřen hlavně na mladé.

Primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD) k projektu říká: „Jsem rád, že jsme mohli tento záměr podpořit. Iniciativa Dokořán dělá svou práci v kultuře a společenském životě ve městě skvěle a velmi si cením jejich práce. V nově otevřeném klubu na to bude moci navázat ve spojení s Mládežnickou radou Karviná a Obchodně podnikatelskou fakultou v Karviné Slezské univerzity v Opavě.“

Mimo dotaci, která je určena zejména na vybavení prostor, město investovalo další prostředky do opravy topení, dojde rovněž k posílení elektrických rozvodů. Během několika málo týdnů pak přiloží ruku k dílu i členové Mládežnické rady a Iniciativy. „Zahájení provozu se předpokládá na přelomu letošního a příštího roku. Po celý rok bude centrum otevřeno zejména o víkendech, přes týden pak bude program pestřejší od října do května,“ dodává Lukáš Heczko z Iniciativy Dokořán.


autor: www.karvina.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

27.02.2019

Pasti na silnici
V těchto dnech jsme přijali oznámení o krádeži ochranných mříží kanálových výpustí. Nezajištěné, v noci neviditelné, otvory se mohou stát nečekanou pastí. Kanálové mříže někdo odcizil v Havířově – Dolní Suché na komunikaci vedoucí přes areál bývalého Dolu Dukla. V době od 27. února „zmizelo“ celkem 18 kusů mříží. Zástupce města škodu předběžně vyčíslil na bezmála 60 tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení přečinu krádeže.

25.02.2019

Příběh pokračuje ve stejném obsazení…
O šest hodin později, dnes 25. února krátce před 4 hodinou, v Horní Suché na ulici Stonavská zastavili policisti ke kontrole řidiče osobního vozidla Škoda Fabia. Znovu seděl na volantem 38letý řidič, který má hned dva zákazy řízení motorových vozidel.Muž byl na místě zadržen a během dnešního dne policisté zpracují procesní úkony. Muž je důvodně podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodutí a vykázání.

24.02.2019

Nepolepšitelný (ne) řidič
V neděli 24. února krátce před 22 hodinou v Havířově na ulici Dělnická policisti zastavili k běžné silniční kontrole 38letého řidiče osobního vozidla Škoda Fabia. Lustrací zjistili, že muž nejméně ještě rok nesmí řídit vozidla. Rozhodnutím Magistrátu města Havířov mu byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel do roku 2019. Vedle toho Okresní soud v Karviné muži také uložil trest zákazu řízení motorových vozidel, v tomto případě do začátku roku 2020.

22.02.2019

Třináct případů vloupání
Karvinsko - policisté objasnili sérii vloupání... Komisař zahájil trestní stíhání a důvodně podezřelého 20letého mladíka obvinil ze spáchání přečinů porušování domovní svobody, krádeže a poškození cizí věci. V souhrnu je zadokumentováno celkem 13 případů se škodou bezmála 95 tisíc korun.

05.01.2019

Zadržen u trafiky
V sobotu 5. ledna před půlnocí přijal operační důstojník oznámení o rozbité skleněné výplni trafiky. Policisté oddělení hlídkové služby přijeli na místo do pěti minut po oznámení. Podle popisu oznamovatele nedaleko místa vloupání zadrželi podezřelého muže. Kvůli opilosti ho policisté převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici. Během neděle mohly být s mužem provedeny procesní úkony..