> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Karvinský kahanec

vloženo: 04.11.2018           komentářů: 0

Karvinský kahanec patří ke krasobruslení již půl století.Poslední říjnový víkend závodili na zimním stadionu mladí sportovci.

Zimní stadion v Karviné hostil mladé krasobruslaře na již jubilejním 50. ročníku Karvinského kahance. Své dovednosti a talent předvedli rozhodčím závodníci v kategorii žactvo a přípravka ze 14 klubů včetně dvou klubů ze Žiliny. „Na začátku sezóny jsou stanoveny jednotlivé náplně, co musí obsahovat volná jízda, jaký je časový limit, jaké prvky se ve volné jízdě objeví – kroky, skoky, piruety, spojovací prvky,“ vysvětlila ředitelka závodu Monika Šimrová.

Podpořit závodníky přijel i letos Stanislav Židek, ikona krasobruslařského světa a současně také předseda Českého krasobruslařského svazu. On sám tady v Karviné začínal, a dokonce 1. a 2. ročník Karvinského kahance vyhrál. „Hledal jsem fotky, ale bohužel, ze stupínku žádné nemám, mám jen z doby, kdy jsem byl trochu starší a soutěžil jsem už s partnerkou. Tehdy to bylo jiné, pro nás to byla velká soutěž,“ vzpomíná Stanislav Židek a pokračuje: „Jsem rád, za Karviňáka, že se ta tradice drží. Karvinský kahanec byl vždycky velký závod, teď je sice menší, ale věřím, že se v příštích letech bude jezdit zase Český pohár, a že to poběží dál. Moc se na to těším.“

Karvinský kahanec patří k nejstarším závodům, které se v Karviné pořádají a pravidelně je podporuje i město Karviná. „Krasobruslení bylo ve velkém útlumu, ale za poslední čtyři roky je znát vzestup, máme tady šikovné děti. Město jim pomáhá, přispívá na ledovou plochu, dělá hodně pro to, aby ten krasobruslařský potěr tady byl,“ uzavřel náměstek primátora Karel Wiewiórka (KSČM).

autor: (red)

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

27.02.2019

Pasti na silnici
V těchto dnech jsme přijali oznámení o krádeži ochranných mříží kanálových výpustí. Nezajištěné, v noci neviditelné, otvory se mohou stát nečekanou pastí. Kanálové mříže někdo odcizil v Havířově – Dolní Suché na komunikaci vedoucí přes areál bývalého Dolu Dukla. V době od 27. února „zmizelo“ celkem 18 kusů mříží. Zástupce města škodu předběžně vyčíslil na bezmála 60 tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení přečinu krádeže.

25.02.2019

Příběh pokračuje ve stejném obsazení…
O šest hodin později, dnes 25. února krátce před 4 hodinou, v Horní Suché na ulici Stonavská zastavili policisti ke kontrole řidiče osobního vozidla Škoda Fabia. Znovu seděl na volantem 38letý řidič, který má hned dva zákazy řízení motorových vozidel.Muž byl na místě zadržen a během dnešního dne policisté zpracují procesní úkony. Muž je důvodně podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodutí a vykázání.

24.02.2019

Nepolepšitelný (ne) řidič
V neděli 24. února krátce před 22 hodinou v Havířově na ulici Dělnická policisti zastavili k běžné silniční kontrole 38letého řidiče osobního vozidla Škoda Fabia. Lustrací zjistili, že muž nejméně ještě rok nesmí řídit vozidla. Rozhodnutím Magistrátu města Havířov mu byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel do roku 2019. Vedle toho Okresní soud v Karviné muži také uložil trest zákazu řízení motorových vozidel, v tomto případě do začátku roku 2020.

22.02.2019

Třináct případů vloupání
Karvinsko - policisté objasnili sérii vloupání... Komisař zahájil trestní stíhání a důvodně podezřelého 20letého mladíka obvinil ze spáchání přečinů porušování domovní svobody, krádeže a poškození cizí věci. V souhrnu je zadokumentováno celkem 13 případů se škodou bezmála 95 tisíc korun.

05.01.2019

Zadržen u trafiky
V sobotu 5. ledna před půlnocí přijal operační důstojník oznámení o rozbité skleněné výplni trafiky. Policisté oddělení hlídkové služby přijeli na místo do pěti minut po oznámení. Podle popisu oznamovatele nedaleko místa vloupání zadrželi podezřelého muže. Kvůli opilosti ho policisté převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici. Během neděle mohly být s mužem provedeny procesní úkony..