> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Do dnes Orlové míří Opava

vloženo: 05.12.2018           komentářů: 0

Hokejisté Orlové se doma představili naposledy v polovině listopadu, kdy po nájezdech přehráli Draky ze Šumperka. Od té doby odehráli tři venkovní zápasy, ze kterých získali jediný bod. Tentokrát mají šanci na reparát – k Orlům míří Opava.
Poslední zápas Orlová odehrála v Pelhřimově. Lední medvědi měli dlouhou sérii porážek, tu ale proti Orlům uťali a vyhráli 3:0. „Rozhodly první dvě třetiny. Z naší strany to totiž byla naprostá katastrofa,“ štvalo po zápase trenéra Darka Stránského. Předtím Orlová prohrála 2:10 v Hodoníně a v prodloužení padla i na ledě Tábora (3:4).

Tentokrát do Orlové míří Opava. První letošní vzájemné měření sil Orli nezvládli a doma prohráli 3:6, v odvetě však získali bod za porážku 5:6 po prodloužení.

Orlová vedla dokonce 2:0, ještě ve třetí třetině poslal hosty do náskoku Akhmetianov, domácí ale necelých deset minut před koncem srovnali a šlo se do prodloužení. To po rychlé akci rozhodl Chalupa, který Slezanu zajistil bonusový bod. „Štve mě to více než jiné zápasy. Výkon byl optimistický, ale nepohlídali jsme si určité fáze,“ hodnotil tehdy Stránský.

Slezan naposledy porhrál 3:7 v Písku a připsal si teprve druhou porážku z posledních šesti zápasů. V tabulce je Opava pátá se ziskem 30 bodů. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Petr Wolf, který dal už osm branek a přidal 12 asistencí. Hodně produktivní je také Vlastimil Malina (9+10) či nejlepší střelec týmu Lukáš Černý (11+7). Mezi třemi tyčemi dostává přednost Michal Wanecki, jenž v průměru inkasuje 2,61 branky na zápas.

Kolikrát na obranu Slezanu vyzrají Orli? Dnešní středeční zápas začíná v 18 hodin.

autor: Petr Sobol

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

27.02.2019

Pasti na silnici
V těchto dnech jsme přijali oznámení o krádeži ochranných mříží kanálových výpustí. Nezajištěné, v noci neviditelné, otvory se mohou stát nečekanou pastí. Kanálové mříže někdo odcizil v Havířově – Dolní Suché na komunikaci vedoucí přes areál bývalého Dolu Dukla. V době od 27. února „zmizelo“ celkem 18 kusů mříží. Zástupce města škodu předběžně vyčíslil na bezmála 60 tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení přečinu krádeže.

25.02.2019

Příběh pokračuje ve stejném obsazení…
O šest hodin později, dnes 25. února krátce před 4 hodinou, v Horní Suché na ulici Stonavská zastavili policisti ke kontrole řidiče osobního vozidla Škoda Fabia. Znovu seděl na volantem 38letý řidič, který má hned dva zákazy řízení motorových vozidel.Muž byl na místě zadržen a během dnešního dne policisté zpracují procesní úkony. Muž je důvodně podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodutí a vykázání.

24.02.2019

Nepolepšitelný (ne) řidič
V neděli 24. února krátce před 22 hodinou v Havířově na ulici Dělnická policisti zastavili k běžné silniční kontrole 38letého řidiče osobního vozidla Škoda Fabia. Lustrací zjistili, že muž nejméně ještě rok nesmí řídit vozidla. Rozhodnutím Magistrátu města Havířov mu byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel do roku 2019. Vedle toho Okresní soud v Karviné muži také uložil trest zákazu řízení motorových vozidel, v tomto případě do začátku roku 2020.

22.02.2019

Třináct případů vloupání
Karvinsko - policisté objasnili sérii vloupání... Komisař zahájil trestní stíhání a důvodně podezřelého 20letého mladíka obvinil ze spáchání přečinů porušování domovní svobody, krádeže a poškození cizí věci. V souhrnu je zadokumentováno celkem 13 případů se škodou bezmála 95 tisíc korun.

05.01.2019

Zadržen u trafiky
V sobotu 5. ledna před půlnocí přijal operační důstojník oznámení o rozbité skleněné výplni trafiky. Policisté oddělení hlídkové služby přijeli na místo do pěti minut po oznámení. Podle popisu oznamovatele nedaleko místa vloupání zadrželi podezřelého muže. Kvůli opilosti ho policisté převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici. Během neděle mohly být s mužem provedeny procesní úkony..