> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Do dnes Orlové míří Opava

vloženo: 05.12.2018           komentářů: 0

Hokejisté Orlové se doma představili naposledy v polovině listopadu, kdy po nájezdech přehráli Draky ze Šumperka. Od té doby odehráli tři venkovní zápasy, ze kterých získali jediný bod. Tentokrát mají šanci na reparát – k Orlům míří Opava.
Poslední zápas Orlová odehrála v Pelhřimově. Lední medvědi měli dlouhou sérii porážek, tu ale proti Orlům uťali a vyhráli 3:0. „Rozhodly první dvě třetiny. Z naší strany to totiž byla naprostá katastrofa,“ štvalo po zápase trenéra Darka Stránského. Předtím Orlová prohrála 2:10 v Hodoníně a v prodloužení padla i na ledě Tábora (3:4).

Tentokrát do Orlové míří Opava. První letošní vzájemné měření sil Orli nezvládli a doma prohráli 3:6, v odvetě však získali bod za porážku 5:6 po prodloužení.

Orlová vedla dokonce 2:0, ještě ve třetí třetině poslal hosty do náskoku Akhmetianov, domácí ale necelých deset minut před koncem srovnali a šlo se do prodloužení. To po rychlé akci rozhodl Chalupa, který Slezanu zajistil bonusový bod. „Štve mě to více než jiné zápasy. Výkon byl optimistický, ale nepohlídali jsme si určité fáze,“ hodnotil tehdy Stránský.

Slezan naposledy porhrál 3:7 v Písku a připsal si teprve druhou porážku z posledních šesti zápasů. V tabulce je Opava pátá se ziskem 30 bodů. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Petr Wolf, který dal už osm branek a přidal 12 asistencí. Hodně produktivní je také Vlastimil Malina (9+10) či nejlepší střelec týmu Lukáš Černý (11+7). Mezi třemi tyčemi dostává přednost Michal Wanecki, jenž v průměru inkasuje 2,61 branky na zápas.

Kolikrát na obranu Slezanu vyzrají Orli? Dnešní středeční zápas začíná v 18 hodin.

autor: Petr Sobol

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

26.09.2018

Autobus srazil mladíka
Autobus jel ze směru od ulice Opletalova do městské části Šumbark. Bezprostředně za křižovatkou, na ulici Okružní, na vyznačeném přechodu pro chodce srazil pravou přední části přecházejícího 16letého mladíka, který přecházel z pohledu řidiče zleva doprava. V opačeném směru před přechodem zastavilo osobní vozidlo Hyundai Getz a jeho řidič chlapci vozovku přejít umožnil.Sražený chodec byl po střetu převezen do fakultní nemocnice. Podle dostupných informací jeho zranění je zatím klasifikováno jako lehké. Zkouška na přítomnost alkoholu v dechu byla provedena u řidiče autobusu, s negativním výsledkem. Prvotním odhadem na autobusu je škoda 100 tisíc.

18.09.2018

(NE) řidička sešlápla plyn
Karvinsko - jen shodou šťastných náhod jízda neskončila tragicky.. Nárazem do plotu skončila nebezpečná a zběsilá jízda 29leté řidičky vozidla VW Caddy. Na začátku byla běžná silniční kontrola naplánovaná v Havířově na ulici Ostravská. Dnes hodinu po půlnoci policisté Speciální pořádkové jednotky krajského ředitelství Ostrava znamením chtěli zastavit ke kontrole vozidlo VW Caddy. V tu chvíli ještě neznámý řidič, na znamení začal zpomalovat, ale vzápětí zrychlil a z místa kontroly začal ujíždět.

23.08.2018

Snažili se uniknout policejní kontrole
V noci na úterý se v Karviné snažila vyhnout silniční kontrole osádka vozidla Audi. Krátce po půlnoci projíždělo po ulici Třída 17. listopadu v Karviné rychle jedoucí vozidlo Audi ve směru z Karviné na Český Těšín. Hlídkou policistů SPJ byl řidič vozidla vyzván k zastavení, ovšem na tuto výzvu nereagoval a začal hlídce na výjezdu z Karviné ujíždět, přičemž kličkoval mezi oběma směry jízdy. Po ujetí čtyř kilometrů řidič prudce vozidlo zastavil na ulici Těšínská, vystoupil a z místa utekl. Policisté zadrželi osádku vozidla, tři muže a jednu ženu, všechny polské národnosti. Provedenou kontrolou bylo ve vozidle nalezeno několik sáčků s nezjištěnou krystalickou látkou.

20.08.2018

Skočil pod vlak
Muž na karvinském nádraží skočil pod vlak, střet nepřežil V pondělí dopoledne došlo v Karviné k tragické události na železniční stanici. Dle dosud zjištěných informací dvaašedesátiletý muž z Karviné skočil pod projíždějící vlakovou soupravu, která jela ve směru od Bohumína. Vlivem střetu utrpěl mnohočetná poranění neslučitelná se životem a tím došlo k jeho okamžitému usmrcení.

20.08.2018

Krádež mysliveckých posedů
Policisté v Těrlicku řeší kuriózní případ krádeže. Na volně přístupných pozemcích v obci Albrechtice dosud neznámý pachatel odcizil v období od soboty do pondělí celkem tři dřevěné myslivecké posedy. Předběžná škoda byla poškozenou organizací vyčíslena na 10 000 korun.