> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Karvinští policisté dopadli

vloženo: 08.01.2019           komentářů: 0

Karvinští policisté dopadli podezřelého ze série vloupání
V sobotu 5. ledna před půlnocí přijal operační důstojník oznámení o rozbité skleněné výplni trafiky. Policisté oddělení hlídkové služby přijeli na místo do pěti minut po oznámení. Podle popisu oznamovatele nedaleko místa vloupání zadrželi podezřelého muže. Kvůli opilosti ho policisté převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici. Během neděle mohly být s mužem provedeny procesní úkony.

V pondělí 7. ledna policejní komisař proti muži zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání přečinů krádeží ve stádiu dokonaným a pokusu a přečinu poškození cizí věci.

Policisté 36letému důvodně podezřelému muži prokázali, že se v Karviné, městské části Hranice, dopustil hned několika krádeží.

Jedna z prvních je datována den před Štědrým dnem. Na ulici Žižková v karvinské městské části Hranice měl muž vypáčit dveře do jedné restaurace. Uvnitr vzal, co našel….potraviny, alkohol, cigarety i peníze. Majiteli způsobil škodu odcizením i poškozením v souhrnu 47 tisíc korun.

K další krádeži mělo dojít krátce před koncem roku. Na Slovenské ulici v městské části Hranice znovu po vypáčení dveří vnikl do jiné místní restaurace. S sebou si odnesl alkohol a hotovost. Způsobená škoda na poškozeném zařízení a odcizených věcech je bezmála 20 tisíc korun.

V městské části Hranice se podezřelý muž znovu pohyboval třetí den nového roku. Po rozbití skleněné výplně se dostal do pivnice, kde měl vzít cigarety a alkohol. Majitel škodu na poškození a odcizených věcech vyčíslil ve výši 10 tisíc korun.

O dva dny později, zase v městské části Hranice, si měl podezřelý dojít do trafiky. Zajištění okna vypáčil, okno rozbil, ale dovnitř se už nedostal. Na místě byl zadržen policisty oddělení hlídkové služby.

V následujících dnech budou prověřovány další případy. Obviněnému muži, s bohatou trestní minulostí, hrozí trest odnětím svobody na jeden až pět let.

autor: por. Mgr. Bc. Zlatuše Viačková

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

27.02.2019

Pasti na silnici
V těchto dnech jsme přijali oznámení o krádeži ochranných mříží kanálových výpustí. Nezajištěné, v noci neviditelné, otvory se mohou stát nečekanou pastí. Kanálové mříže někdo odcizil v Havířově – Dolní Suché na komunikaci vedoucí přes areál bývalého Dolu Dukla. V době od 27. února „zmizelo“ celkem 18 kusů mříží. Zástupce města škodu předběžně vyčíslil na bezmála 60 tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení přečinu krádeže.

25.02.2019

Příběh pokračuje ve stejném obsazení…
O šest hodin později, dnes 25. února krátce před 4 hodinou, v Horní Suché na ulici Stonavská zastavili policisti ke kontrole řidiče osobního vozidla Škoda Fabia. Znovu seděl na volantem 38letý řidič, který má hned dva zákazy řízení motorových vozidel.Muž byl na místě zadržen a během dnešního dne policisté zpracují procesní úkony. Muž je důvodně podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodutí a vykázání.

24.02.2019

Nepolepšitelný (ne) řidič
V neděli 24. února krátce před 22 hodinou v Havířově na ulici Dělnická policisti zastavili k běžné silniční kontrole 38letého řidiče osobního vozidla Škoda Fabia. Lustrací zjistili, že muž nejméně ještě rok nesmí řídit vozidla. Rozhodnutím Magistrátu města Havířov mu byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel do roku 2019. Vedle toho Okresní soud v Karviné muži také uložil trest zákazu řízení motorových vozidel, v tomto případě do začátku roku 2020.

22.02.2019

Třináct případů vloupání
Karvinsko - policisté objasnili sérii vloupání... Komisař zahájil trestní stíhání a důvodně podezřelého 20letého mladíka obvinil ze spáchání přečinů porušování domovní svobody, krádeže a poškození cizí věci. V souhrnu je zadokumentováno celkem 13 případů se škodou bezmála 95 tisíc korun.

05.01.2019

Zadržen u trafiky
V sobotu 5. ledna před půlnocí přijal operační důstojník oznámení o rozbité skleněné výplni trafiky. Policisté oddělení hlídkové služby přijeli na místo do pěti minut po oznámení. Podle popisu oznamovatele nedaleko místa vloupání zadrželi podezřelého muže. Kvůli opilosti ho policisté převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici. Během neděle mohly být s mužem provedeny procesní úkony..