> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Karvinští policisté dopadli

vloženo: 08.01.2019           komentářů: 0

Karvinští policisté dopadli podezřelého ze série vloupání
V sobotu 5. ledna před půlnocí přijal operační důstojník oznámení o rozbité skleněné výplni trafiky. Policisté oddělení hlídkové služby přijeli na místo do pěti minut po oznámení. Podle popisu oznamovatele nedaleko místa vloupání zadrželi podezřelého muže. Kvůli opilosti ho policisté převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici. Během neděle mohly být s mužem provedeny procesní úkony.

V pondělí 7. ledna policejní komisař proti muži zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání přečinů krádeží ve stádiu dokonaným a pokusu a přečinu poškození cizí věci.

Policisté 36letému důvodně podezřelému muži prokázali, že se v Karviné, městské části Hranice, dopustil hned několika krádeží.

Jedna z prvních je datována den před Štědrým dnem. Na ulici Žižková v karvinské městské části Hranice měl muž vypáčit dveře do jedné restaurace. Uvnitr vzal, co našel….potraviny, alkohol, cigarety i peníze. Majiteli způsobil škodu odcizením i poškozením v souhrnu 47 tisíc korun.

K další krádeži mělo dojít krátce před koncem roku. Na Slovenské ulici v městské části Hranice znovu po vypáčení dveří vnikl do jiné místní restaurace. S sebou si odnesl alkohol a hotovost. Způsobená škoda na poškozeném zařízení a odcizených věcech je bezmála 20 tisíc korun.

V městské části Hranice se podezřelý muž znovu pohyboval třetí den nového roku. Po rozbití skleněné výplně se dostal do pivnice, kde měl vzít cigarety a alkohol. Majitel škodu na poškození a odcizených věcech vyčíslil ve výši 10 tisíc korun.

O dva dny později, zase v městské části Hranice, si měl podezřelý dojít do trafiky. Zajištění okna vypáčil, okno rozbil, ale dovnitř se už nedostal. Na místě byl zadržen policisty oddělení hlídkové služby.

V následujících dnech budou prověřovány další případy. Obviněnému muži, s bohatou trestní minulostí, hrozí trest odnětím svobody na jeden až pět let.

autor: por. Mgr. Bc. Zlatuše Viačková

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

26.09.2018

Autobus srazil mladíka
Autobus jel ze směru od ulice Opletalova do městské části Šumbark. Bezprostředně za křižovatkou, na ulici Okružní, na vyznačeném přechodu pro chodce srazil pravou přední části přecházejícího 16letého mladíka, který přecházel z pohledu řidiče zleva doprava. V opačeném směru před přechodem zastavilo osobní vozidlo Hyundai Getz a jeho řidič chlapci vozovku přejít umožnil.Sražený chodec byl po střetu převezen do fakultní nemocnice. Podle dostupných informací jeho zranění je zatím klasifikováno jako lehké. Zkouška na přítomnost alkoholu v dechu byla provedena u řidiče autobusu, s negativním výsledkem. Prvotním odhadem na autobusu je škoda 100 tisíc.

18.09.2018

(NE) řidička sešlápla plyn
Karvinsko - jen shodou šťastných náhod jízda neskončila tragicky.. Nárazem do plotu skončila nebezpečná a zběsilá jízda 29leté řidičky vozidla VW Caddy. Na začátku byla běžná silniční kontrola naplánovaná v Havířově na ulici Ostravská. Dnes hodinu po půlnoci policisté Speciální pořádkové jednotky krajského ředitelství Ostrava znamením chtěli zastavit ke kontrole vozidlo VW Caddy. V tu chvíli ještě neznámý řidič, na znamení začal zpomalovat, ale vzápětí zrychlil a z místa kontroly začal ujíždět.

23.08.2018

Snažili se uniknout policejní kontrole
V noci na úterý se v Karviné snažila vyhnout silniční kontrole osádka vozidla Audi. Krátce po půlnoci projíždělo po ulici Třída 17. listopadu v Karviné rychle jedoucí vozidlo Audi ve směru z Karviné na Český Těšín. Hlídkou policistů SPJ byl řidič vozidla vyzván k zastavení, ovšem na tuto výzvu nereagoval a začal hlídce na výjezdu z Karviné ujíždět, přičemž kličkoval mezi oběma směry jízdy. Po ujetí čtyř kilometrů řidič prudce vozidlo zastavil na ulici Těšínská, vystoupil a z místa utekl. Policisté zadrželi osádku vozidla, tři muže a jednu ženu, všechny polské národnosti. Provedenou kontrolou bylo ve vozidle nalezeno několik sáčků s nezjištěnou krystalickou látkou.

20.08.2018

Skočil pod vlak
Muž na karvinském nádraží skočil pod vlak, střet nepřežil V pondělí dopoledne došlo v Karviné k tragické události na železniční stanici. Dle dosud zjištěných informací dvaašedesátiletý muž z Karviné skočil pod projíždějící vlakovou soupravu, která jela ve směru od Bohumína. Vlivem střetu utrpěl mnohočetná poranění neslučitelná se životem a tím došlo k jeho okamžitému usmrcení.

20.08.2018

Krádež mysliveckých posedů
Policisté v Těrlicku řeší kuriózní případ krádeže. Na volně přístupných pozemcích v obci Albrechtice dosud neznámý pachatel odcizil v období od soboty do pondělí celkem tři dřevěné myslivecké posedy. Předběžná škoda byla poškozenou organizací vyčíslena na 10 000 korun.