> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

STaRS modernizuje sportoviště

vloženo: 11.01.2019           komentářů: 0

Karvinští sportovci se mohou těšit na novinky

STaRS modernizuje sportoviště i zázemí postupně. Na snímku zrekonstruovaná šatna krasobruslení (2016). STaRS modernizuje sportoviště i jejich zázemí postupně. Na snímku zrekonstruovaná šatna krasobruslení (2016).Pro karvinské amatérské i profesionální sportovce připravila městská sportovní společnost STaRS hned několik vylepšení na sportovištích, ale i v jejich zázemí. Nachystané jsou také investice do technologií, které běžný uživatel a návštěvník sportovních zařízení neuvidí, ale pro fungování sportovišť jsou nezbytné. „Je pro nás velmi důležité, aby technologie, které máme ve strojovnách na bazénech, tenisové hale i zimním stadionu fungovaly tak, jak mají,“ řekl ředitel společnosti STaRS Petr Dyszkiewicz. Mezi investice, které potěší přímo samotné sportovce, patří například nákup nových posilovacích strojů. „Máme v plánu pořídit v nejbližší době dva obrovské stroje včetně vstupní rozšířené věže, která po 15 letech provozu dosluhuje. Také máme připravenou investici v podobě nové šatny, budeme pokračovat v rekonstrukcích šaten na zimním stadionu a opravovat budeme i ‚áčkovouʻ šatnu pro házenkáře,“ vyjmenoval ředitel.

Změna se dotkne i fotbalového hřiště Na Bažantnici v Karviné-Novém Městě. Tady přibude nová tribuna pro veřejnost a diváky. „My se společností STaRS spolupracujeme řadu let, postupnými krůčky se snažíme vylepšovat toto sportoviště pro komfort jak mladých hráčů, tak jejich rodičů. Jsme rádi, že tady další tribuna vyroste, protože je potřeba,“ řekl mluvčí MFK Karviná Adam Januszek.

Velkou změnou projde i Společenský klub STaRS na zimním stadionu. „Je to místnost, po které je již od její poslední rekonstrukce v roce 1999 velká poptávka. Slouží veřejnosti, pořádají se tady oslavy, školení, prodejní akce, funguje i jako zázemí hotelu, když tu máme třeba badmintonové turnaje,“ vysvětlil Dyszkiewicz. Nově bude mít zrekonstruovaný klub přímý přístup do sociálního zázemí. Celá oprava STaRS klubu by měla skončit do letošního března.


autor: STaRS

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

26.09.2018

Autobus srazil mladíka
Autobus jel ze směru od ulice Opletalova do městské části Šumbark. Bezprostředně za křižovatkou, na ulici Okružní, na vyznačeném přechodu pro chodce srazil pravou přední části přecházejícího 16letého mladíka, který přecházel z pohledu řidiče zleva doprava. V opačeném směru před přechodem zastavilo osobní vozidlo Hyundai Getz a jeho řidič chlapci vozovku přejít umožnil.Sražený chodec byl po střetu převezen do fakultní nemocnice. Podle dostupných informací jeho zranění je zatím klasifikováno jako lehké. Zkouška na přítomnost alkoholu v dechu byla provedena u řidiče autobusu, s negativním výsledkem. Prvotním odhadem na autobusu je škoda 100 tisíc.

18.09.2018

(NE) řidička sešlápla plyn
Karvinsko - jen shodou šťastných náhod jízda neskončila tragicky.. Nárazem do plotu skončila nebezpečná a zběsilá jízda 29leté řidičky vozidla VW Caddy. Na začátku byla běžná silniční kontrola naplánovaná v Havířově na ulici Ostravská. Dnes hodinu po půlnoci policisté Speciální pořádkové jednotky krajského ředitelství Ostrava znamením chtěli zastavit ke kontrole vozidlo VW Caddy. V tu chvíli ještě neznámý řidič, na znamení začal zpomalovat, ale vzápětí zrychlil a z místa kontroly začal ujíždět.

23.08.2018

Snažili se uniknout policejní kontrole
V noci na úterý se v Karviné snažila vyhnout silniční kontrole osádka vozidla Audi. Krátce po půlnoci projíždělo po ulici Třída 17. listopadu v Karviné rychle jedoucí vozidlo Audi ve směru z Karviné na Český Těšín. Hlídkou policistů SPJ byl řidič vozidla vyzván k zastavení, ovšem na tuto výzvu nereagoval a začal hlídce na výjezdu z Karviné ujíždět, přičemž kličkoval mezi oběma směry jízdy. Po ujetí čtyř kilometrů řidič prudce vozidlo zastavil na ulici Těšínská, vystoupil a z místa utekl. Policisté zadrželi osádku vozidla, tři muže a jednu ženu, všechny polské národnosti. Provedenou kontrolou bylo ve vozidle nalezeno několik sáčků s nezjištěnou krystalickou látkou.

20.08.2018

Skočil pod vlak
Muž na karvinském nádraží skočil pod vlak, střet nepřežil V pondělí dopoledne došlo v Karviné k tragické události na železniční stanici. Dle dosud zjištěných informací dvaašedesátiletý muž z Karviné skočil pod projíždějící vlakovou soupravu, která jela ve směru od Bohumína. Vlivem střetu utrpěl mnohočetná poranění neslučitelná se životem a tím došlo k jeho okamžitému usmrcení.

20.08.2018

Krádež mysliveckých posedů
Policisté v Těrlicku řeší kuriózní případ krádeže. Na volně přístupných pozemcích v obci Albrechtice dosud neznámý pachatel odcizil v období od soboty do pondělí celkem tři dřevěné myslivecké posedy. Předběžná škoda byla poškozenou organizací vyčíslena na 10 000 korun.