> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

STaRS modernizuje sportoviště

vloženo: 11.01.2019           komentářů: 0

Karvinští sportovci se mohou těšit na novinky

STaRS modernizuje sportoviště i zázemí postupně. Na snímku zrekonstruovaná šatna krasobruslení (2016). STaRS modernizuje sportoviště i jejich zázemí postupně. Na snímku zrekonstruovaná šatna krasobruslení (2016).Pro karvinské amatérské i profesionální sportovce připravila městská sportovní společnost STaRS hned několik vylepšení na sportovištích, ale i v jejich zázemí. Nachystané jsou také investice do technologií, které běžný uživatel a návštěvník sportovních zařízení neuvidí, ale pro fungování sportovišť jsou nezbytné. „Je pro nás velmi důležité, aby technologie, které máme ve strojovnách na bazénech, tenisové hale i zimním stadionu fungovaly tak, jak mají,“ řekl ředitel společnosti STaRS Petr Dyszkiewicz. Mezi investice, které potěší přímo samotné sportovce, patří například nákup nových posilovacích strojů. „Máme v plánu pořídit v nejbližší době dva obrovské stroje včetně vstupní rozšířené věže, která po 15 letech provozu dosluhuje. Také máme připravenou investici v podobě nové šatny, budeme pokračovat v rekonstrukcích šaten na zimním stadionu a opravovat budeme i ‚áčkovouʻ šatnu pro házenkáře,“ vyjmenoval ředitel.

Změna se dotkne i fotbalového hřiště Na Bažantnici v Karviné-Novém Městě. Tady přibude nová tribuna pro veřejnost a diváky. „My se společností STaRS spolupracujeme řadu let, postupnými krůčky se snažíme vylepšovat toto sportoviště pro komfort jak mladých hráčů, tak jejich rodičů. Jsme rádi, že tady další tribuna vyroste, protože je potřeba,“ řekl mluvčí MFK Karviná Adam Januszek.

Velkou změnou projde i Společenský klub STaRS na zimním stadionu. „Je to místnost, po které je již od její poslední rekonstrukce v roce 1999 velká poptávka. Slouží veřejnosti, pořádají se tady oslavy, školení, prodejní akce, funguje i jako zázemí hotelu, když tu máme třeba badmintonové turnaje,“ vysvětlil Dyszkiewicz. Nově bude mít zrekonstruovaný klub přímý přístup do sociálního zázemí. Celá oprava STaRS klubu by měla skončit do letošního března.


autor: STaRS

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

27.02.2019

Pasti na silnici
V těchto dnech jsme přijali oznámení o krádeži ochranných mříží kanálových výpustí. Nezajištěné, v noci neviditelné, otvory se mohou stát nečekanou pastí. Kanálové mříže někdo odcizil v Havířově – Dolní Suché na komunikaci vedoucí přes areál bývalého Dolu Dukla. V době od 27. února „zmizelo“ celkem 18 kusů mříží. Zástupce města škodu předběžně vyčíslil na bezmála 60 tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení přečinu krádeže.

25.02.2019

Příběh pokračuje ve stejném obsazení…
O šest hodin později, dnes 25. února krátce před 4 hodinou, v Horní Suché na ulici Stonavská zastavili policisti ke kontrole řidiče osobního vozidla Škoda Fabia. Znovu seděl na volantem 38letý řidič, který má hned dva zákazy řízení motorových vozidel.Muž byl na místě zadržen a během dnešního dne policisté zpracují procesní úkony. Muž je důvodně podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodutí a vykázání.

24.02.2019

Nepolepšitelný (ne) řidič
V neděli 24. února krátce před 22 hodinou v Havířově na ulici Dělnická policisti zastavili k běžné silniční kontrole 38letého řidiče osobního vozidla Škoda Fabia. Lustrací zjistili, že muž nejméně ještě rok nesmí řídit vozidla. Rozhodnutím Magistrátu města Havířov mu byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel do roku 2019. Vedle toho Okresní soud v Karviné muži také uložil trest zákazu řízení motorových vozidel, v tomto případě do začátku roku 2020.

22.02.2019

Třináct případů vloupání
Karvinsko - policisté objasnili sérii vloupání... Komisař zahájil trestní stíhání a důvodně podezřelého 20letého mladíka obvinil ze spáchání přečinů porušování domovní svobody, krádeže a poškození cizí věci. V souhrnu je zadokumentováno celkem 13 případů se škodou bezmála 95 tisíc korun.

05.01.2019

Zadržen u trafiky
V sobotu 5. ledna před půlnocí přijal operační důstojník oznámení o rozbité skleněné výplni trafiky. Policisté oddělení hlídkové služby přijeli na místo do pěti minut po oznámení. Podle popisu oznamovatele nedaleko místa vloupání zadrželi podezřelého muže. Kvůli opilosti ho policisté převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici. Během neděle mohly být s mužem provedeny procesní úkony..