> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Valentýnský víkend na zámku

vloženo: 07.02.2019           komentářů: 0

První letošní zámecká akce jistě potěší nejen zamilované.Prohlídky zámeckých komnat se povedou v sobotu 16.02.2019 v duchu svátku zamilovaných. Průvodkyně upozorní na některé exponáty, romantické, šťastné či nešťastné milostné příběhy vážící se k zámku. Návštěvníci si mohou zasoutěžit a v připraveném valentýnském kvízu získat srdcový dáreček. Atmosféru romantiky doplní komorní hudba a zpěv v podání korepetitora a žáků ZUŠ Bedřicha Smetany. O výjevy z života slavných mileneckých dvojic se postarají herci Divadla bez střechy.

Bonusovou nabídku představuje možnost se vyfotit v jednom z romantických zámeckých pokojů a bezplatná návštěva expozice Národní galerie v Lottyhausu. Galerie bude přístupná od 10 do 17 hodin, poslední vstup v 16 hodin. Zámek bude k prohlídkám otevřen ve stejných časech, vstupy zde však budou probíhat vždy jen v celou hodinu (základní vstupné 60 Kč).

Neváhejte, využijte této jedinečné příležitosti a vychutnejte si kouzlo doteku historie s nádechem romantiky na vlastní kůži. Prodej vstupenek od pondělí 04.02.2019 na pokladně zámku. Bližší informace na telefonu 596 387 340.

autor: www.zamek-frystat.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

27.02.2019

Pasti na silnici
V těchto dnech jsme přijali oznámení o krádeži ochranných mříží kanálových výpustí. Nezajištěné, v noci neviditelné, otvory se mohou stát nečekanou pastí. Kanálové mříže někdo odcizil v Havířově – Dolní Suché na komunikaci vedoucí přes areál bývalého Dolu Dukla. V době od 27. února „zmizelo“ celkem 18 kusů mříží. Zástupce města škodu předběžně vyčíslil na bezmála 60 tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení přečinu krádeže.

25.02.2019

Příběh pokračuje ve stejném obsazení…
O šest hodin později, dnes 25. února krátce před 4 hodinou, v Horní Suché na ulici Stonavská zastavili policisti ke kontrole řidiče osobního vozidla Škoda Fabia. Znovu seděl na volantem 38letý řidič, který má hned dva zákazy řízení motorových vozidel.Muž byl na místě zadržen a během dnešního dne policisté zpracují procesní úkony. Muž je důvodně podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodutí a vykázání.

24.02.2019

Nepolepšitelný (ne) řidič
V neděli 24. února krátce před 22 hodinou v Havířově na ulici Dělnická policisti zastavili k běžné silniční kontrole 38letého řidiče osobního vozidla Škoda Fabia. Lustrací zjistili, že muž nejméně ještě rok nesmí řídit vozidla. Rozhodnutím Magistrátu města Havířov mu byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel do roku 2019. Vedle toho Okresní soud v Karviné muži také uložil trest zákazu řízení motorových vozidel, v tomto případě do začátku roku 2020.

22.02.2019

Třináct případů vloupání
Karvinsko - policisté objasnili sérii vloupání... Komisař zahájil trestní stíhání a důvodně podezřelého 20letého mladíka obvinil ze spáchání přečinů porušování domovní svobody, krádeže a poškození cizí věci. V souhrnu je zadokumentováno celkem 13 případů se škodou bezmála 95 tisíc korun.

05.01.2019

Zadržen u trafiky
V sobotu 5. ledna před půlnocí přijal operační důstojník oznámení o rozbité skleněné výplni trafiky. Policisté oddělení hlídkové služby přijeli na místo do pěti minut po oznámení. Podle popisu oznamovatele nedaleko místa vloupání zadrželi podezřelého muže. Kvůli opilosti ho policisté převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici. Během neděle mohly být s mužem provedeny procesní úkony..