> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Sestava soupeře byla oslabena

vloženo: 11.02.2019           komentářů: 0

Slavia Orlová ”B” – Labortech Ostrava “B”

V neděli 11.2. naše druholigové béčko přivítalo hosty z ostravského Labortechu. Sestava soupeře byla značně oslabená. Do tohoto zápasu zasáhli pouze tři hráči hrající v základní sestavě, což značně zvyšovalo naše šance na úspěch a udržení se v horních patrech tabulky.

Nakonec jsme nastoupili v následujícím složení:

1. Karolína Olšarová

2. Kacper Tomaszewski

3. Pavel Zabystrzan

4. Vojtěch Šrámek

5. Martin Sieber

6. Roman Walica

7. Matouš Sikora

8. Filip Neumann

Karolína Olšarová – Michenka Jozef (1/2–1/2)

Česká reprezentantka v otevřené Sicilské obraně rošovala na velkou stranu a dala soupeři jasně najevo, že se ho nebojí. V opačných rošádách obětovala pěšce za otevření sloupce. Ten však po výměně dám nijak nevyužila a po přechodu do koncovky věží a různobarevných střelců se dohodla se soupeřem na remíze.

Stanislav Fiřt – Kacper Tomaszewski (0-1)

Polský kolega černými barvami postavil strukturu připomínající Ježka. Po pár méně aktivních tazích se dostal do pasivní pozice, ve které měl většinu figurek naskládaných na sedmé a osmé řadě. Po nekorektní oběti se však pozice bílého zbořila a Kacper připsal zasloužený bod.

Pavel Zabystrzan – Stanislav Šplíchal (1-0)

Náš hráč si v Anglické s b3 postupně vybudoval převahu a vytvořil soupeři slabinu na a6, kterou precizně obsadil a následně přetavil v zisk pěšce. Poté převedl pozici do věžové koncovky, ve které uloupil druhého pěšce a bez problémů vyhrál.

Jan Didi – Vojtěch Šrámek (0-1)

Vojta se rozhodl oprášit svůj repertoár a na soupeře vytasil Scheveningen, kterého jsem u něj viděl na šachovnici poprvé. Vojta získal ve střední hře pěšce a snažil se pozici stabilizovat. Soupeř při snaze zkomplikovat pozici ztrácí figuru pod hrozbou matu a musí kapitulovat.

Martin Sieber – Karel Trombík (1-0)

Orlovský kapitán si již od počátku partie vybudoval převahu, kterou převedl do koncovky věží a různobarevných střelců, ve které se však náš hráč mohl pyšnit vzdáleným volným pěšcem. Tento pěšec nakonec tuto partii rozhodl.

Nikos Chliapas – Roman Walica (1/2-1/2)

Roman musel v odmítnutém Dámském gambitu čelit korektní oběti dvou figur a nakonec pozbyl pěšce. I když pozice s pěšcem méně vypadala prohraně, tak Roman nehodil flintu do žita a z beznadějné pozice vydoloval půl bodu.

Matouš Sikora – Jiří Hurta (0-1)

Já si v Aljechinově obraně vybudoval pozici, které jsem neporozuměl úplně nejlépe a po taktickém obratu jsem ztratil pěšce. I bez pěšce se však pozice dala v pohodě hrát. Bohužel však za vidinou zisku ztraceného pěšce dovoluji soupeři otevřít pozici. V té si vytvoří volného pěšce, kterého lze zastavit jen za cenu těžké materiální ztráty a musím vzdát.

Bedřich Pastorek – Filip Neumann (0-1)

Filip v uzavřené Sicilce získává po taktickém obratu pěšce, což soupeře natolik rozhodí, že v dalším tahu nechá stát kvalitu. Ztrátu kvality soupeř okomentoval pár cenzurovatelnými slovy. To však bylo asi poslední, na co se zmohl a po několika tazích byl donucen partii vzdát.

Po celkové výhře 6-2 jsme se v druhé lize vyhoupli na fantastické druhé místo. Ligu nadále vede s velkým náskokem Slavoj Poruba „B“ a k jistotě postupu tomuto týmu stačí uhrát dva body. Další kolo náš tým čeká výjezd do Vrbna pod Pradědem.

Za SK Slavia Orlovou,
Matouš Sikora.

autor: SK SLAVIA ORLOVÁ

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

27.02.2019

Pasti na silnici
V těchto dnech jsme přijali oznámení o krádeži ochranných mříží kanálových výpustí. Nezajištěné, v noci neviditelné, otvory se mohou stát nečekanou pastí. Kanálové mříže někdo odcizil v Havířově – Dolní Suché na komunikaci vedoucí přes areál bývalého Dolu Dukla. V době od 27. února „zmizelo“ celkem 18 kusů mříží. Zástupce města škodu předběžně vyčíslil na bezmála 60 tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení přečinu krádeže.

25.02.2019

Příběh pokračuje ve stejném obsazení…
O šest hodin později, dnes 25. února krátce před 4 hodinou, v Horní Suché na ulici Stonavská zastavili policisti ke kontrole řidiče osobního vozidla Škoda Fabia. Znovu seděl na volantem 38letý řidič, který má hned dva zákazy řízení motorových vozidel.Muž byl na místě zadržen a během dnešního dne policisté zpracují procesní úkony. Muž je důvodně podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodutí a vykázání.

24.02.2019

Nepolepšitelný (ne) řidič
V neděli 24. února krátce před 22 hodinou v Havířově na ulici Dělnická policisti zastavili k běžné silniční kontrole 38letého řidiče osobního vozidla Škoda Fabia. Lustrací zjistili, že muž nejméně ještě rok nesmí řídit vozidla. Rozhodnutím Magistrátu města Havířov mu byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel do roku 2019. Vedle toho Okresní soud v Karviné muži také uložil trest zákazu řízení motorových vozidel, v tomto případě do začátku roku 2020.

22.02.2019

Třináct případů vloupání
Karvinsko - policisté objasnili sérii vloupání... Komisař zahájil trestní stíhání a důvodně podezřelého 20letého mladíka obvinil ze spáchání přečinů porušování domovní svobody, krádeže a poškození cizí věci. V souhrnu je zadokumentováno celkem 13 případů se škodou bezmála 95 tisíc korun.

05.01.2019

Zadržen u trafiky
V sobotu 5. ledna před půlnocí přijal operační důstojník oznámení o rozbité skleněné výplni trafiky. Policisté oddělení hlídkové služby přijeli na místo do pěti minut po oznámení. Podle popisu oznamovatele nedaleko místa vloupání zadrželi podezřelého muže. Kvůli opilosti ho policisté převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici. Během neděle mohly být s mužem provedeny procesní úkony..