> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Sestava soupeře byla oslabena

vloženo: 11.02.2019           komentářů: 0

Slavia Orlová ”B” – Labortech Ostrava “B”

V neděli 11.2. naše druholigové béčko přivítalo hosty z ostravského Labortechu. Sestava soupeře byla značně oslabená. Do tohoto zápasu zasáhli pouze tři hráči hrající v základní sestavě, což značně zvyšovalo naše šance na úspěch a udržení se v horních patrech tabulky.

Nakonec jsme nastoupili v následujícím složení:

1. Karolína Olšarová

2. Kacper Tomaszewski

3. Pavel Zabystrzan

4. Vojtěch Šrámek

5. Martin Sieber

6. Roman Walica

7. Matouš Sikora

8. Filip Neumann

Karolína Olšarová – Michenka Jozef (1/2–1/2)

Česká reprezentantka v otevřené Sicilské obraně rošovala na velkou stranu a dala soupeři jasně najevo, že se ho nebojí. V opačných rošádách obětovala pěšce za otevření sloupce. Ten však po výměně dám nijak nevyužila a po přechodu do koncovky věží a různobarevných střelců se dohodla se soupeřem na remíze.

Stanislav Fiřt – Kacper Tomaszewski (0-1)

Polský kolega černými barvami postavil strukturu připomínající Ježka. Po pár méně aktivních tazích se dostal do pasivní pozice, ve které měl většinu figurek naskládaných na sedmé a osmé řadě. Po nekorektní oběti se však pozice bílého zbořila a Kacper připsal zasloužený bod.

Pavel Zabystrzan – Stanislav Šplíchal (1-0)

Náš hráč si v Anglické s b3 postupně vybudoval převahu a vytvořil soupeři slabinu na a6, kterou precizně obsadil a následně přetavil v zisk pěšce. Poté převedl pozici do věžové koncovky, ve které uloupil druhého pěšce a bez problémů vyhrál.

Jan Didi – Vojtěch Šrámek (0-1)

Vojta se rozhodl oprášit svůj repertoár a na soupeře vytasil Scheveningen, kterého jsem u něj viděl na šachovnici poprvé. Vojta získal ve střední hře pěšce a snažil se pozici stabilizovat. Soupeř při snaze zkomplikovat pozici ztrácí figuru pod hrozbou matu a musí kapitulovat.

Martin Sieber – Karel Trombík (1-0)

Orlovský kapitán si již od počátku partie vybudoval převahu, kterou převedl do koncovky věží a různobarevných střelců, ve které se však náš hráč mohl pyšnit vzdáleným volným pěšcem. Tento pěšec nakonec tuto partii rozhodl.

Nikos Chliapas – Roman Walica (1/2-1/2)

Roman musel v odmítnutém Dámském gambitu čelit korektní oběti dvou figur a nakonec pozbyl pěšce. I když pozice s pěšcem méně vypadala prohraně, tak Roman nehodil flintu do žita a z beznadějné pozice vydoloval půl bodu.

Matouš Sikora – Jiří Hurta (0-1)

Já si v Aljechinově obraně vybudoval pozici, které jsem neporozuměl úplně nejlépe a po taktickém obratu jsem ztratil pěšce. I bez pěšce se však pozice dala v pohodě hrát. Bohužel však za vidinou zisku ztraceného pěšce dovoluji soupeři otevřít pozici. V té si vytvoří volného pěšce, kterého lze zastavit jen za cenu těžké materiální ztráty a musím vzdát.

Bedřich Pastorek – Filip Neumann (0-1)

Filip v uzavřené Sicilce získává po taktickém obratu pěšce, což soupeře natolik rozhodí, že v dalším tahu nechá stát kvalitu. Ztrátu kvality soupeř okomentoval pár cenzurovatelnými slovy. To však bylo asi poslední, na co se zmohl a po několika tazích byl donucen partii vzdát.

Po celkové výhře 6-2 jsme se v druhé lize vyhoupli na fantastické druhé místo. Ligu nadále vede s velkým náskokem Slavoj Poruba „B“ a k jistotě postupu tomuto týmu stačí uhrát dva body. Další kolo náš tým čeká výjezd do Vrbna pod Pradědem.

Za SK Slavia Orlovou,
Matouš Sikora.

autor: SK SLAVIA ORLOVÁ

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

05.01.2019

Zadržen u trafiky
V sobotu 5. ledna před půlnocí přijal operační důstojník oznámení o rozbité skleněné výplni trafiky. Policisté oddělení hlídkové služby přijeli na místo do pěti minut po oznámení. Podle popisu oznamovatele nedaleko místa vloupání zadrželi podezřelého muže. Kvůli opilosti ho policisté převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici. Během neděle mohly být s mužem provedeny procesní úkony..

10.12.2018

Odcizil peníze na charitu
V pondělí 10. prosnce 59letý muž násilně vnikl přes víko do kasičky, která je určená pro dobrovolné darování peněz. Kasičky neziskové organizace bývají postaveny na veřejných místech, nejčastěji v supermarketech. Ta, ze které byly odcizeny peníze, stála v jednom havířovském supermarketu. Důvodně podezřelý, který byl v minulosti již 15krát soudně trestán, z kasičky zřejmě vzal hotovost v přibližné výši 150,- Kč. Poškození na kasičce zástupce organizace vyčíslil škodu ve výši 3 tisíce korun.

10.12.2018

Po deseti minutách skončili v poutech
Útočníci krátce po napadení byli zadrženi policisty speciální pořádkové jednotky. Před několika dny kolem 21. hodiny v městské části Nové Město procházel 32letý muž spojovací ulicí mezi tř. Družby a U Bažantnice. Během chůze minul dvě dívky. Najednou, nečekaně ho kopem napadl mladík, záhy se přidal ještě další mladík. Údery pěstmi muže „poslali“ k zemi. K dalším útokům se připojila jedna z dívek. Útočníci se snažili muži strhnout jeho batoh, což se jim nepovedlo, tak mu prohledali kapsy. Ani tady nic nenašli. Zraněnému muži se podařilo z místa utéci a přivolat si pomoc.

23.11.2018

Peníze chtěl získat násilně
Policejní komisař zahájil trestní stíhání proti 36letému muži, který zřejmě přepadl prodavačku a ve dvou případech nezaplatit za zboží.Důvodně podezřelý 23. listopadu na prodejní ploše v městské části Mizerov vzal láhev vína a prošel přes pokladní zónu bez zaplacení. O několik dní později na prodejní ploše hypermarketu v městské části Ráj vzal jídlo a alkohol v hodnotě zhruba 360,- Kč a ve zkušební kabince zboží konzumoval. Mezi těmito krádežemi v prodejnách se pravděpodobně dopustil jednoho přepadení. V prodejně tabákových výrobků chytil ženu pod krkem a požadoval peníze. Prodavačka začala křičet, násilník se lekl a z prodejny utekl, aniž by cokoli odcizil.

26.09.2018

Autobus srazil mladíka
Autobus jel ze směru od ulice Opletalova do městské části Šumbark. Bezprostředně za křižovatkou, na ulici Okružní, na vyznačeném přechodu pro chodce srazil pravou přední části přecházejícího 16letého mladíka, který přecházel z pohledu řidiče zleva doprava. V opačeném směru před přechodem zastavilo osobní vozidlo Hyundai Getz a jeho řidič chlapci vozovku přejít umožnil.Sražený chodec byl po střetu převezen do fakultní nemocnice. Podle dostupných informací jeho zranění je zatím klasifikováno jako lehké. Zkouška na přítomnost alkoholu v dechu byla provedena u řidiče autobusu, s negativním výsledkem. Prvotním odhadem na autobusu je škoda 100 tisíc.