> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Historickým motoráčkem do pivovaru

vloženo: 06.03.2019           komentářů: 0

Dámy a pánové zveme Vás na letošní poslední výlet historickým motoráčkem do pivovaru Radegast Nošovice.

I tentokrát pojedeme dřevěným motoráčkem M 131.1 z padesátých let dvacátého století, známým pod přezdívkou Hurvínek (třeba z filmu Sluce, seno, jahody- nezastavujem, nezastavujem- máme zpoždění).

V sobotu 23. března 2019 v 9:13 se vydá náš vláček naposledy v letošní sezóně z Ostravy střed přes Havířov, Albrechtice u Českého Těšína a Český Těšín přímo na pivovarskou vlečku v Nošovicích.,
Zde budou připraveni mistři pivovarníci, kteří návštěvníky provedou celým pivovarem a poodhalí spoustu zajímavostí o vaření piva v nejmladším pivovaru v Čechách, na Moravě a ve Slezsku.

Připravenu pro vás máme i školu čepování piva pod vedením mistrů výčepních a nádavkem přidáme i drobnou svačinku v pivovarské věži s fenomenálním výhledem po okolí.

Pojeďte s námi na výlet, bude to fajne :)
Jízdenky lze online zakoupit na našem webu:
....slezskyzeleznicnispolek.cz
Těšíme se na Vás,
team SŽS

autor: slezskyzeleznicnispolek.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

27.02.2019

Pasti na silnici
V těchto dnech jsme přijali oznámení o krádeži ochranných mříží kanálových výpustí. Nezajištěné, v noci neviditelné, otvory se mohou stát nečekanou pastí. Kanálové mříže někdo odcizil v Havířově – Dolní Suché na komunikaci vedoucí přes areál bývalého Dolu Dukla. V době od 27. února „zmizelo“ celkem 18 kusů mříží. Zástupce města škodu předběžně vyčíslil na bezmála 60 tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení přečinu krádeže.

25.02.2019

Příběh pokračuje ve stejném obsazení…
O šest hodin později, dnes 25. února krátce před 4 hodinou, v Horní Suché na ulici Stonavská zastavili policisti ke kontrole řidiče osobního vozidla Škoda Fabia. Znovu seděl na volantem 38letý řidič, který má hned dva zákazy řízení motorových vozidel.Muž byl na místě zadržen a během dnešního dne policisté zpracují procesní úkony. Muž je důvodně podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodutí a vykázání.

24.02.2019

Nepolepšitelný (ne) řidič
V neděli 24. února krátce před 22 hodinou v Havířově na ulici Dělnická policisti zastavili k běžné silniční kontrole 38letého řidiče osobního vozidla Škoda Fabia. Lustrací zjistili, že muž nejméně ještě rok nesmí řídit vozidla. Rozhodnutím Magistrátu města Havířov mu byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel do roku 2019. Vedle toho Okresní soud v Karviné muži také uložil trest zákazu řízení motorových vozidel, v tomto případě do začátku roku 2020.

22.02.2019

Třináct případů vloupání
Karvinsko - policisté objasnili sérii vloupání... Komisař zahájil trestní stíhání a důvodně podezřelého 20letého mladíka obvinil ze spáchání přečinů porušování domovní svobody, krádeže a poškození cizí věci. V souhrnu je zadokumentováno celkem 13 případů se škodou bezmála 95 tisíc korun.

05.01.2019

Zadržen u trafiky
V sobotu 5. ledna před půlnocí přijal operační důstojník oznámení o rozbité skleněné výplni trafiky. Policisté oddělení hlídkové služby přijeli na místo do pěti minut po oznámení. Podle popisu oznamovatele nedaleko místa vloupání zadrželi podezřelého muže. Kvůli opilosti ho policisté převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici. Během neděle mohly být s mužem provedeny procesní úkony..