> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Rozpočet rekonstrukce bazénu

vloženo: 24.05.2019           komentářů: 0

Karvinský bazén je v havarijním stavu, ale stále není hotový rozpočet na jeho rekonstrukci

Rozpočet rekonstrukce bazénu měl být hotový koncem března. Tento termín nakonec ředitel STARSu Petr Dyszkiewicz na březnovém zasedání karvinského zastupitelstva posunul na konec dubna. „Máme půlku května a slíbené podklady stále nejsou. Chybí ovšem i odůvodnění, proč tomu tak je," podivuje se Petr Letocha, karvinský zastupitel z koalice Piráti a Starostové, která právě cenu rekonstrukce bazénu kritizovala. Pracovní skupina ke krytému bazénu, jejíž vznik Piráti a Starostové iniciovali, zasedla pouze jednou, z jednání není zápis a další schůzka stále svolána nebyla.

„Pokud byla pracovní skupina zřízena jen proto, aby se vlk nažral a koza zůstala celá, nepovažujeme to za smysluplné. Nevíme, proč dodání rozpočtu tak trvá. Přitom je již vydáno územní rozhodnutí i stavební povolení. Interpeloval jsem kvůli tomu na dubnovém zastupitelstvu, ale stále se nic neděje," komentuje opoziční karvinský zastupitel Petr Letocha (STAN), který je členem zmíněné pracovní skupiny.

Zastupitelstvo o rekonstrukci za téměř 300 milionů rozhodlo přitom už v červnu 2017 a stav objektu je podle vyjádření Petra Dyszkiewicze na březnovém zastupitelstvu kritický. „Vedení města i manažer projektu Petr Dyszkiewicz několikrát uvedli, že naše námitky k rekonstrukci bazénu nepovažují za nijak zásadní, projekt je podle nich zpracovaný za účasti řady odborníků a investici nijak neovlivní ani lázněmi plánovaný thermalpark. Jelikož to vypadá, že námitky máme tedy pouze my Piráti a Starostové a pracovní skupina už se neschází, nemělo by se dále otálet. Vedení města by mělo definitivně rozhodnout. Pokud byl projekt hotový, nemělo by předložení rozpočtu trvat takovou dobu, a pokud se vyskytly komplikace, považovali bychom za korektní nás i veřejnost informovat, že nebude dodržen slíbený termín," dodává Zuzana Klusová, karvinská zastupitelka za Piráty.

Za koalici Piráti a Starostové Karviná
Petr Letocha

autor: Petr Letocha

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

27.02.2019

Pasti na silnici
V těchto dnech jsme přijali oznámení o krádeži ochranných mříží kanálových výpustí. Nezajištěné, v noci neviditelné, otvory se mohou stát nečekanou pastí. Kanálové mříže někdo odcizil v Havířově – Dolní Suché na komunikaci vedoucí přes areál bývalého Dolu Dukla. V době od 27. února „zmizelo“ celkem 18 kusů mříží. Zástupce města škodu předběžně vyčíslil na bezmála 60 tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení přečinu krádeže.

25.02.2019

Příběh pokračuje ve stejném obsazení…
O šest hodin později, dnes 25. února krátce před 4 hodinou, v Horní Suché na ulici Stonavská zastavili policisti ke kontrole řidiče osobního vozidla Škoda Fabia. Znovu seděl na volantem 38letý řidič, který má hned dva zákazy řízení motorových vozidel.Muž byl na místě zadržen a během dnešního dne policisté zpracují procesní úkony. Muž je důvodně podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodutí a vykázání.

24.02.2019

Nepolepšitelný (ne) řidič
V neděli 24. února krátce před 22 hodinou v Havířově na ulici Dělnická policisti zastavili k běžné silniční kontrole 38letého řidiče osobního vozidla Škoda Fabia. Lustrací zjistili, že muž nejméně ještě rok nesmí řídit vozidla. Rozhodnutím Magistrátu města Havířov mu byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel do roku 2019. Vedle toho Okresní soud v Karviné muži také uložil trest zákazu řízení motorových vozidel, v tomto případě do začátku roku 2020.

22.02.2019

Třináct případů vloupání
Karvinsko - policisté objasnili sérii vloupání... Komisař zahájil trestní stíhání a důvodně podezřelého 20letého mladíka obvinil ze spáchání přečinů porušování domovní svobody, krádeže a poškození cizí věci. V souhrnu je zadokumentováno celkem 13 případů se škodou bezmála 95 tisíc korun.

05.01.2019

Zadržen u trafiky
V sobotu 5. ledna před půlnocí přijal operační důstojník oznámení o rozbité skleněné výplni trafiky. Policisté oddělení hlídkové služby přijeli na místo do pěti minut po oznámení. Podle popisu oznamovatele nedaleko místa vloupání zadrželi podezřelého muže. Kvůli opilosti ho policisté převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici. Během neděle mohly být s mužem provedeny procesní úkony..