> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Hlučná mládež ve vnitroblocích

vloženo: 07.06.2019           komentářů: 0

Městská policie řeší také mezigenerační konflikty.
Běžná kontrola Městské policie Karviná se zaměřila na bytové domy v ulicích Sokolovská, Kořenského a Jánského v Karviné-Novém Městě. Svého zástupce měla při místním šetření také společnost Residomo, která kontrolované nemovitosti vlastní. Hlavním cílem kontroly bylo zmapování sousedských vztahů v lokalitě a odhalení problémových nájemníků. Specifikem této kontroly bylo téma soužití starší generace s mládeží. Toto je zde ovlivněno architektonickým řešením lokality s vnitrobloky, jejichž dvory jsou mladými vyhledávány k posezení a zábavě i ve večerních hodinách. Hlučný projev mladých pak často způsobuje mezigenerační střety, které zatím nemají jednoznačné řešení.

Primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD) se těchto kontrol zúčastňuje pravidelně a k mezigeneračním střetům říká: „Je to problém, který v dnešní době řešíme poměrně často. Mladší generace je více hlučnější než je pro starší generaci přijatelné, z toho vychází problémy. Hledáme řešení, kde by si děti a mládež měly možnost hrát a bavit se, a naopak starší generace měla svůj klid v bytech. Bohužel v některých případech je problém v rodičích, kteří neví, kde a co jejich potomci dělají. Městská policie nemůže jezdit od jednoho mezibloku domů ke druhému, aby hlasité bavení dětí a mládeže ve večerních hodinách uklidňovala.“

Ředitel Městské policie Karviná Petr Bičej k problematice dodává: „Před nedávnem proběhlo setkání s občany u provozovny Dlouhé vidle, kde byl hlavním tématem non-stop provoz a s ním spojené problémy. Mimo jiné se diskuse zúčastnili i lidé, kteří si stěžovali na nepřizpůsobivé občany. Od té doby jsme kontrolní činností zjistili, že se jedná o shromažďování mládeže ve dvorních částech mezi ulicemi Sokolovská, Kořenského a Jánského. Mládež zde ovšem spíše dochází za několika kamarády z této části. Bylo zjištěno, že v mezilidských vztazích nájemníků není problém.“

autor: MP-Karviná

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

27.02.2019

Pasti na silnici
V těchto dnech jsme přijali oznámení o krádeži ochranných mříží kanálových výpustí. Nezajištěné, v noci neviditelné, otvory se mohou stát nečekanou pastí. Kanálové mříže někdo odcizil v Havířově – Dolní Suché na komunikaci vedoucí přes areál bývalého Dolu Dukla. V době od 27. února „zmizelo“ celkem 18 kusů mříží. Zástupce města škodu předběžně vyčíslil na bezmála 60 tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení přečinu krádeže.

25.02.2019

Příběh pokračuje ve stejném obsazení…
O šest hodin později, dnes 25. února krátce před 4 hodinou, v Horní Suché na ulici Stonavská zastavili policisti ke kontrole řidiče osobního vozidla Škoda Fabia. Znovu seděl na volantem 38letý řidič, který má hned dva zákazy řízení motorových vozidel.Muž byl na místě zadržen a během dnešního dne policisté zpracují procesní úkony. Muž je důvodně podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodutí a vykázání.

24.02.2019

Nepolepšitelný (ne) řidič
V neděli 24. února krátce před 22 hodinou v Havířově na ulici Dělnická policisti zastavili k běžné silniční kontrole 38letého řidiče osobního vozidla Škoda Fabia. Lustrací zjistili, že muž nejméně ještě rok nesmí řídit vozidla. Rozhodnutím Magistrátu města Havířov mu byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel do roku 2019. Vedle toho Okresní soud v Karviné muži také uložil trest zákazu řízení motorových vozidel, v tomto případě do začátku roku 2020.

22.02.2019

Třináct případů vloupání
Karvinsko - policisté objasnili sérii vloupání... Komisař zahájil trestní stíhání a důvodně podezřelého 20letého mladíka obvinil ze spáchání přečinů porušování domovní svobody, krádeže a poškození cizí věci. V souhrnu je zadokumentováno celkem 13 případů se škodou bezmála 95 tisíc korun.

05.01.2019

Zadržen u trafiky
V sobotu 5. ledna před půlnocí přijal operační důstojník oznámení o rozbité skleněné výplni trafiky. Policisté oddělení hlídkové služby přijeli na místo do pěti minut po oznámení. Podle popisu oznamovatele nedaleko místa vloupání zadrželi podezřelého muže. Kvůli opilosti ho policisté převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici. Během neděle mohly být s mužem provedeny procesní úkony..