> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Éra bývalého hudebního klubu

vloženo: 13.06.2019           komentářů: 0

Éra bývalého hudebního klubu v Bohumíně definitivně končí, začala jeho demolice.V městském parku Petra Bezruče v centru Bohumína odstartovala demolice bývalého hudebního klubu. Zchátralý objekt by měl zmizet do posledního kousku betonu do konce srpna. Radnice za jeho odstranění zaplatí 750 tisíc korun.

„Budova stojí uprostřed parku se vzrostlými stromy, a tak ji nelze jen tak srovnat buldozerem, demolice proto probíhá postupně. Stavební firma nejprve objekt ručně odstrojila a vytřídila odpad. Separace bude probíhat i v dalších fázích. Nebezpečný odpad, izolace, dřevo, beton, cihly, všechno půjde zvlášť. Odstraňovat se bude stavba až pod úroveň terénu, kde se nachází žumpa, základy či nefunkční přípojky. V místě po ní nezůstane vůbec nic,“ sdělila Lenka Jochimová z odboru rozvoje a investic bohumínské radnice.

V parku měl dlouhé desítky let své místo dřevěný hudební altán. Ten sem zcela zapadl a sloužil nejen k odpočinku, ale i k promenádním koncertům. Na jeho místě ovšem na počátku divokých 90. let vyrostla stavba, která tady svým vzhledem i využitím působila jako pěst na oko. Fungoval v ní hudební klub.

Jeho éra ovšem před pěti lety skončila. Zchátralý objekt koupilo od soukromníka město za jeden milion korun. „Objekt byl přes čtyři roky prázdný. Za tu dobu jsme bohužel nenašli vhodného nájemce, který by přišel se smysluplným projektem. A to kvůli řadě překážek. Špatný stav objektu a absence kanalizace, která provoz objektu kvůli vývozu splašků velmi prodražuje. A také nevhodné umístění budovy u bytových domů, jejichž obyvatelé si v noci léta stěžovali na hluk z hudební produkce a právem požadovali klidový režim,“ vysvětlil místostarosta Igor Bruzl.

A tak nakonec místo zvažované rekonstrukce zvolilo město demolici. Tu posvětila majetková i kulturní komise. Stavební firma na ni má tři měsíce. Do půlky srpna by mělo být hotovo a na konci prázdnin už v místech bývalého hudebního klubu poroste tráva. S obnovením původního dřevěného altánku se ovšem nepočítá. Vzniknout by tady ale mělo nezastřešené plato pro plenéry, komorní koncerty či svatební obřady pod širým nebem, po kterých je v posledních letech velká poptávka.

Foto: Pavel Čempěl

autor: Lucie Balcarová tisková mluvčí

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

27.02.2019

Pasti na silnici
V těchto dnech jsme přijali oznámení o krádeži ochranných mříží kanálových výpustí. Nezajištěné, v noci neviditelné, otvory se mohou stát nečekanou pastí. Kanálové mříže někdo odcizil v Havířově – Dolní Suché na komunikaci vedoucí přes areál bývalého Dolu Dukla. V době od 27. února „zmizelo“ celkem 18 kusů mříží. Zástupce města škodu předběžně vyčíslil na bezmála 60 tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení přečinu krádeže.

25.02.2019

Příběh pokračuje ve stejném obsazení…
O šest hodin později, dnes 25. února krátce před 4 hodinou, v Horní Suché na ulici Stonavská zastavili policisti ke kontrole řidiče osobního vozidla Škoda Fabia. Znovu seděl na volantem 38letý řidič, který má hned dva zákazy řízení motorových vozidel.Muž byl na místě zadržen a během dnešního dne policisté zpracují procesní úkony. Muž je důvodně podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodutí a vykázání.

24.02.2019

Nepolepšitelný (ne) řidič
V neděli 24. února krátce před 22 hodinou v Havířově na ulici Dělnická policisti zastavili k běžné silniční kontrole 38letého řidiče osobního vozidla Škoda Fabia. Lustrací zjistili, že muž nejméně ještě rok nesmí řídit vozidla. Rozhodnutím Magistrátu města Havířov mu byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel do roku 2019. Vedle toho Okresní soud v Karviné muži také uložil trest zákazu řízení motorových vozidel, v tomto případě do začátku roku 2020.

22.02.2019

Třináct případů vloupání
Karvinsko - policisté objasnili sérii vloupání... Komisař zahájil trestní stíhání a důvodně podezřelého 20letého mladíka obvinil ze spáchání přečinů porušování domovní svobody, krádeže a poškození cizí věci. V souhrnu je zadokumentováno celkem 13 případů se škodou bezmála 95 tisíc korun.

05.01.2019

Zadržen u trafiky
V sobotu 5. ledna před půlnocí přijal operační důstojník oznámení o rozbité skleněné výplni trafiky. Policisté oddělení hlídkové služby přijeli na místo do pěti minut po oznámení. Podle popisu oznamovatele nedaleko místa vloupání zadrželi podezřelého muže. Kvůli opilosti ho policisté převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici. Během neděle mohly být s mužem provedeny procesní úkony..