> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

ORLOVÁ VYHLAŠUJE SOUTĚŽ

vloženo: 04.07.2019           komentářů: 0

Město Orlová chce mít stejně, jako okolní města, své logo. Proto vyhlašuje veřejnou soutěž na vytvoření loga. Jedná se o dvoukolovou soutěž, do které se mohou přihlásit soutěžící bez omezení věku, ale s podmínkou trvalého pobytu na území města Orlové.

Logo a logotyp by měly být jednoduché, originální, nezaměnitelné a použitelné i samostatně. Budou používány na propagačních materiálech, dokumentech, vizitkách, webových prezentacích apod. Logo by mělo sestávat z grafického symbolu a u logotypu by mělo být logo doplněno slovem.

A jak bude soutěž probíhat? V prvním kole soutěžící odevzdají své návrhy loga a logotypu města Orlová jako nehmotný výsledek své činnosti v papírové formě na formátu A4 v základním barevném a černobílém provedení (negativ – pozitiv) v rozměru 15 x 15 cm a ve zmenšení na minimální rozměr 1,5 x 1,5 cm.

Soutěžící musí připojit ke každému návrhu krátkou písemnou informaci o tom, co chtěli svou prací zdůraznit, a jaká je symbolika návrhu ve vztahu k městu.

Návrhy budou posouzeny komisí pro média a následně předloženy Radě města Orlové, která vybere maximálně 5 návrhů, které postoupí do druhého kola soutěže.

Soutěžící postupující do druhého kola, budou povinni své návrhy dopracovat a předložit je na formátu A4 barevně i černobíle, dále v elektronické podobě na libovolném nosiči ve formátu pdf, popřípadě e-mailem. Součástí by měla být i šablona prezentace PowerPoint a vizualizace použití k potisku propagačních předmětů (hrnek, propiska, tričko).

Vítězem soutěže bude ten, jehož návrh rada města vyhodnotí jako nejlepší.

Návrhy do prvního kola mohou uchazeči doručit poštou na adresu: Městský úřad Orlová, Osvobození 796, Orlová-Lutyně 735 14 nebo osobně na podatelně městského úřadu v zalepené obálce s označením „SOUTĚŽ 1. KOLO – Logo města Orlová“ a „Neotvírat“ v termínu do konce července letošního roku. Návrhy do druhého kola pak budou muset vybraní soutěžící doručit do konce srpna.

Soutěžící, který postoupí do druhého kola soutěže, obdrží od vyhlašovatele peněžní dar ve výši 2 tisíce Kč, autorovi vítězného návrhu pak bude vyplacen po uzavření smlouvy autorský honorář ve výši 10 tisíc Kč.

autor: Město Orlová

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

27.02.2019

Pasti na silnici
V těchto dnech jsme přijali oznámení o krádeži ochranných mříží kanálových výpustí. Nezajištěné, v noci neviditelné, otvory se mohou stát nečekanou pastí. Kanálové mříže někdo odcizil v Havířově – Dolní Suché na komunikaci vedoucí přes areál bývalého Dolu Dukla. V době od 27. února „zmizelo“ celkem 18 kusů mříží. Zástupce města škodu předběžně vyčíslil na bezmála 60 tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení přečinu krádeže.

25.02.2019

Příběh pokračuje ve stejném obsazení…
O šest hodin později, dnes 25. února krátce před 4 hodinou, v Horní Suché na ulici Stonavská zastavili policisti ke kontrole řidiče osobního vozidla Škoda Fabia. Znovu seděl na volantem 38letý řidič, který má hned dva zákazy řízení motorových vozidel.Muž byl na místě zadržen a během dnešního dne policisté zpracují procesní úkony. Muž je důvodně podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodutí a vykázání.

24.02.2019

Nepolepšitelný (ne) řidič
V neděli 24. února krátce před 22 hodinou v Havířově na ulici Dělnická policisti zastavili k běžné silniční kontrole 38letého řidiče osobního vozidla Škoda Fabia. Lustrací zjistili, že muž nejméně ještě rok nesmí řídit vozidla. Rozhodnutím Magistrátu města Havířov mu byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel do roku 2019. Vedle toho Okresní soud v Karviné muži také uložil trest zákazu řízení motorových vozidel, v tomto případě do začátku roku 2020.

22.02.2019

Třináct případů vloupání
Karvinsko - policisté objasnili sérii vloupání... Komisař zahájil trestní stíhání a důvodně podezřelého 20letého mladíka obvinil ze spáchání přečinů porušování domovní svobody, krádeže a poškození cizí věci. V souhrnu je zadokumentováno celkem 13 případů se škodou bezmála 95 tisíc korun.

05.01.2019

Zadržen u trafiky
V sobotu 5. ledna před půlnocí přijal operační důstojník oznámení o rozbité skleněné výplni trafiky. Policisté oddělení hlídkové služby přijeli na místo do pěti minut po oznámení. Podle popisu oznamovatele nedaleko místa vloupání zadrželi podezřelého muže. Kvůli opilosti ho policisté převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici. Během neděle mohly být s mužem provedeny procesní úkony..