> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Bohumínský biograf dostane

vloženo: 06.07.2019           komentářů: 0

Bohumínský biograf dostane novou vzduchotechniku, výměna právě začala. V kamenném kině v centru Bohumína právě odstartovala rekonstrukce za více než 1,5 milionu korun. Téměř celé prázdniny budou řemeslníci pracovat na odhlučnění tamní vzduchotechniky. Moderní projektor se proto na prázdniny přesunul do letního kina ve zdejším parku Petra Bezruče. Pod širým nebem tak bude k vidění nejen lepší obraz, ale i aktuální filmové premiéry z online databáze. Do kamenného kina se moderní technika vrátí na konci srpna. S promítáním se počítá zase od září.

„Díky rekonstrukci budeme moci klimatizaci v sále lépe využívat. Teď ji můžeme pouštět při filmových promítáních a divadelních představeních pouze na poloviční výkon. Pak už způsobuje takový hluk, že ruší jak diváky, tak herce. Poloviční výkon ovšem nestačí na vyvětrání sálu a udržení tepelné pohody. Čím víc diváků, vystupujících a divadelních světel, tím větší je v sále horko a my ho nemůžeme nijak regulovat. Problémy by mělo odstranit odhlučnění vzduchotechniky,“ uvedl ředitel městské kulturní agentury K3 Bohumín Karel Balcar.

Před pár dny přišel klasický biograf o plátno i projektor, ten se přestěhoval do letního kina. Stavební práce se v prvních dvou týdnech dotknou prostoru mezi střechou a stropem. Tam se budou umisťovat nové rozvody, které by měly zajistit snížení hluku z proudění vzduchu. „Nejvíce se odborníci potrápili s vedením vzduchotechniky. Museli vymyslet řešení, kdy mezi trubkami nebude vznikat ozvěna, dojde ke ztišení hluku a zároveň se splní protipožární předpisy,“ doplnil Balcar.

Ve druhé půlce července vyroste uvnitř kinosálu lešení, a to nejen v místech, kde sedává publikum, ale také na pódiu. Do snížených podhledů pod strop se pak z lešení budou umisťovat nové průduchy, tzv. animostaty. Kvůli tomu se v sále sníží podhledy. Stavební práce budou v biografu probíhat do srpna. Poté by se měla moderní technika stěhovat zpět do kamenného kina. V letňáku se pak už bude promítat zase jen přes klasický projektor.

Kamenný biograf díky plnohodnotné a tiché vzduchotechnice nabídne divákům větší komfort. „Při plném výkonu budeme moci vzduchotechniku lépe využívat. Konečně budeme schopni regulovat teplotu v sále. Díky odhlučnění klesne hluk z klimatizace natolik, že i když pojede na plný výkon, tak nebude tak rušivý, a v sále už nebude nedýchatelno a horko,“ uzavřel ředitel K3 Bohumín Karel Balcar.

Ilustrační foto: Pavel Čempěl

autor: Lucie Balcarová tisková mluvčí

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

27.02.2019

Pasti na silnici
V těchto dnech jsme přijali oznámení o krádeži ochranných mříží kanálových výpustí. Nezajištěné, v noci neviditelné, otvory se mohou stát nečekanou pastí. Kanálové mříže někdo odcizil v Havířově – Dolní Suché na komunikaci vedoucí přes areál bývalého Dolu Dukla. V době od 27. února „zmizelo“ celkem 18 kusů mříží. Zástupce města škodu předběžně vyčíslil na bezmála 60 tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení přečinu krádeže.

25.02.2019

Příběh pokračuje ve stejném obsazení…
O šest hodin později, dnes 25. února krátce před 4 hodinou, v Horní Suché na ulici Stonavská zastavili policisti ke kontrole řidiče osobního vozidla Škoda Fabia. Znovu seděl na volantem 38letý řidič, který má hned dva zákazy řízení motorových vozidel.Muž byl na místě zadržen a během dnešního dne policisté zpracují procesní úkony. Muž je důvodně podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodutí a vykázání.

24.02.2019

Nepolepšitelný (ne) řidič
V neděli 24. února krátce před 22 hodinou v Havířově na ulici Dělnická policisti zastavili k běžné silniční kontrole 38letého řidiče osobního vozidla Škoda Fabia. Lustrací zjistili, že muž nejméně ještě rok nesmí řídit vozidla. Rozhodnutím Magistrátu města Havířov mu byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel do roku 2019. Vedle toho Okresní soud v Karviné muži také uložil trest zákazu řízení motorových vozidel, v tomto případě do začátku roku 2020.

22.02.2019

Třináct případů vloupání
Karvinsko - policisté objasnili sérii vloupání... Komisař zahájil trestní stíhání a důvodně podezřelého 20letého mladíka obvinil ze spáchání přečinů porušování domovní svobody, krádeže a poškození cizí věci. V souhrnu je zadokumentováno celkem 13 případů se škodou bezmála 95 tisíc korun.

05.01.2019

Zadržen u trafiky
V sobotu 5. ledna před půlnocí přijal operační důstojník oznámení o rozbité skleněné výplni trafiky. Policisté oddělení hlídkové služby přijeli na místo do pěti minut po oznámení. Podle popisu oznamovatele nedaleko místa vloupání zadrželi podezřelého muže. Kvůli opilosti ho policisté převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici. Během neděle mohly být s mužem provedeny procesní úkony..